Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szabad keresztelni így gyermek...

Szabad keresztelni így gyermeket? Lehet belőle baj a babona szerint?

Figyelt kérdés

Született egy barátunknak gyereke és szó esett már róla, hogy én és a párom legyünk a keresztszülők.

Na most én úgy tudom, hogy míg nem vagyuni házasok nem szabad keresztelni mert akkor szét válik a pár a babona szerint, de egy másik babona szerint meg nem szabad visszamondani a keresztelést.



2017. aug. 7. 08:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagyunk*
2017. aug. 7. 09:00
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez marhaság.
2017. aug. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem ezért nem szabad keresztelni, hanem amiatt, hogy ettől még pogány marad. Nem is lehet megkeresztelni csak azt a személyt aki tanítvánnyá vált. Tehát a gyermekek meg vannak szentelve, ha a szülők pontos ismerete alapján átadták az életüket Isten akaratának cselekvésére. Itt a hangsúly azon van, hogy akarják-e cselekedni vagy nem. Ezt a Biblia tanulmányozása után tudják eldönteni.
2017. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Üdv!


Babonák pedig nincsenek!

Mármint azt nevezzük babonának, ami nem igaz. ugye?


...de szerintem inkább azon gondolkodjatok, el tudjátok-e látni a keresztszülő feladatát,

azaz biztosítani tudjátok, hogy a gyermek valódi keresztény úton járjon?

2017. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4. Még a papok egy része se jár azon...
2017. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm, akik csak élettársi kapcsolatban voltak, amikor keresztszülők lettek, és tényleg szétváltak azóta:D Ám ez akkor is csak babona. Magyarországon minden második házasság válással végződik, szóval lehet a tiétek, ha keresztszülők vagytok, ha nem.
2017. szept. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!