Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós szerint nem házasság a...

Anyós szerint nem házasság a házasság gyerek nélkül. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Férjemmel 2 éve vagyunk együtt, gyerek eddig nem jött össze ilyen olyan okokból. Szerettem volna biztos körülményeket teremteni, mielőtt babát vállalunk. Nagyon megromlott a kapcsolatom a férjemmel és ugyanazt szajkózza most már mint anyósom, hogy ez nem házasság mert nem született baba.

Nekem ez rohadt rosszul esik mert sok mindenben támogattam férjem, a legnehezebb időkben is mellette voltam pedig bármikor dobbanthattam volna. Házastársak támogassák egymást, nekem ezt is jelentette eddig..

Elmondtam nekik is de mindig a gyerekkel forráznak le.


2022. márc. 11. 11:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
89%

EReszd el a füled mellett!


Csak magadat krenkölöd, ha komolyan veszed.

2022. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
17%
Így van és egy gyerek nem gyerek, és nem gyerek a gyerek a gyerek onoka nélkül.
2022. márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
92%

"Nagyon megromlott a kapcsolatom a férjemmel"

Gyorsan hagyd ott, ebbe a házasságba nem szabad szülni.

2022. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
92%
A férjeddel kellene erről beszélned. Azért ne szülj, mert anyós azt mondta...
2022. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
90%
Az nem érdekelne, hogy anyós mit parádézik. Az viszont, hogy a férjed is ezen a véleményen van, az gáz. El lehet válni akkor, szerinte ez a házasság úgyis egy semmi. Én nagyon elgondolkodnéj azon, hogy mit is akarok egy ilyen anyját majmoló paprikajancsitól.
2022. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, el is költöztem mostanra. Ennek a kapcsolatnak annyi. Anyós felhívott és nyekergett mint akit ledöftek, hogy neki ez mekkora fájdalom de az én hibám mert nem szültem. Nem válaszoltam és bennem van mélyen ez a tüske.
2022. márc. 11. 11:12
 7/92 anonim ***** válasza:
94%

"Nagyon megromlott a kapcsolatom a férjemmel és ugyanazt szajkózza most már mint anyósom, hogy ez nem házasság mert nem született baba."


Válás. Minek pazarolnád az időd olyan emberre, aki így bánik veled? Az évek során ez csak rosszabb lesz. Jobb is, hogy nem született gyereked ilyen apától.

2022. márc. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
18%
Aha. 11-kor kiírtad a kérdést, és 11:12-kor már el is költöztél? Ejha! :)
2022. márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
95%
Anyós bekaphatja. Ne vedd magadra, jól tetted, hogy nem maradtál ott. A férjed meg csüngjön az anyján.
2022. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem itt nem teoretikus állásfoglalásra lenne szükség, hogy a gyakoris filozófusok és társadalomtudósok mit tekintenek házasságnak, hanem konkrétan a ti eseteteket kéne tisztán látni.


Ha jól értem, a férjed és közted nézetkülönbség van abban, hogy milyen anyagi feltételek szükségesek a gyerekvállaláshoz. Te több anyagi feltételt tartasz szükségesnek.

Mikorra várható, hogy az általad szükséges szintet eléritek? Az, hogy házasságkötés után 2 évig nem vállalnak gyereket, az nem kirívó. Legalábbis, ha nem 35 év körüli-feletti a házaspár. De még mennyit kell várni? Ha még 5 évet vagy a bizonytalan végtelenségig, akkor én is kiakadnék.


Férjeddel nagyon megromlott a kapcsolatod. Csak emiatt vagy más oka is van? Ha más oka (is) van, akkor mi az? Ha csak emiatt, akkor gondold végig, érdemes-e a házasságodat is tönkre vágni csak azért, hogy az általad szükségesnek tartott színvonalon élhess? Mi ér többet, a férjeddel való házasság vagy az az életszínvonal?


És úgy mellékesen: mindezeket miért nem házasságkötés előtt beszéltétek meg? Ha nem tudtok ilyen életvitelbeli dolgokban kompromisszumra jutni, akkor nem fog működni hosszú távon ez a házasság.

2022. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!