Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Suli büfé vagy munkahelyi...

Suli büfé vagy munkahelyi büfé? Budapesten, vagy vidéken (pl. győr, sopron, eger, debrecen stb)?

Figyelt kérdés
Hali! Az a kérdésem lenne, hogy hol érné meg nyitni büfét, munkahelyit vagy suli büfét érné meg jobban? Hol lehet a több bevétel? Budapesten, ahol jóval többen járnak suliba, melóba is valószínűleg, mint vidéken. Avagy Egerben is jó lenne nagyobb fős suliban büfét nyitni? Abban a suliban ahová járok egy srác nyitott büfét, kb 1 éve ha mehet, de jó pár milliós autót már vett, hiszen nem csoda... Amilyen hasznok vannak a büféjében, és amennyi dolgot elvisznek egy nap! Magyarországon nekem a büfé az, amibe belekezdenék elsőnek! Szerintem az a legolcsóbb, meg legjobb kezdésnek, legjobb bevétellel! Előtte ti mit dolgoznátok, illetve hol, ami viszonylag több pénzt hozna, mint az átlag melók(pl. én lehet visszamegyek előző munkahelyemre érettségi után éjszakai recepciósnak, de csak havi 144 ezer. 20x12 órában) . Valaki ötletek? Hol érné meg nyitni? Mit érné meg magyarországon dolgozni előtte/úgy összességében, ami jól fizet, illetve hol? Válaszokat előre is köszi!

2018. dec. 21. 13:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kávén nem hinném, hogy akkora lenne a haszon lenne, mivel a reális árrés 250-300% szokott lenni, aminek csak egy része a haszon, vagy ahhoz már olyan színvonalú hely kell, aminek a költsége hatalmas.


pl. Büfében kihelyezett géppel bőven 100% alatt van az árrésed, ha sajátot használsz, akkor 1 kg kávéból 100 adagot hozol ki. Műanyag pohár , cukor, stb. egy kávé önköltsége 30-80 Ft, Nespressos géppel, lattékat már tudsz adni 350-ért is, ami kijön kb egy százasból önköltségen.


De a gép karbantatása, selejetezése értékcsökkenése is a tied.


Idei évtől a helyben készült ételek és kávéra, alkohol mentes italokra, helyben fogyasztás esetén 5% az áfa, amit érdemes átgondolni, mert sokat meg lehet vele spórolni csak áfán is.


De leginkább olyanba érdemes kezdeni, amihez értesz is, vagy reálisan elbír a bevétel, alkalmazottat. Ugyanakkor egy alkalmazott is jelentősen le is tudja rontani az eredményeket, lehetőségeket.


Szóval ami nekem pl. bevált, hogy legyen 5- 10-15 év szakmai tapasztalat és csak utána kezdjek a tevékenységbe. tisztán pénzzel is lehet, belevágni de pl. az egyik üzlethez pont olyanoktól hoztam el a fél teraszt árverésen, akik szintén iskolabüfét meg streetfood büfét vittek, Merci terepjéróval jártak, de a szakmai tapasztalat hiány miatt, volt egy 11 milliós NAV tartozásuk is, ahogy ők kérdezték tőlem : " De Te legalább értesz is ahhoz amit csinálsz?!" Mert ők ott b..ták el a kezdetekkor amiből ez lett. :-))

2018. dec. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Eddig két iskolában dolgoztam mint tanár (összesen 18 évet). Mindkettőben kihalásos alapon lehetett büfézni. Én a pénztárgépbe beütni egyik büfést sem láttam. Így a vállalkozásuk gondolom papíron veszteséges volt. Mindkét helyen szolidan megélt a büfés, bár a pénztárcájukba nem igazán láttam bele.

Nem tudom, hogy máshol mi a helyzet én csak a tapasztalataimat írtam le.

2018. dec. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Suliban én nem nyitnék, csomó korlátozás van. Melóhelyen annál jobb, lusták az emberek mint a dög, unatkoznak, nincs kedvük dolgozni, feljárnak kávézni. A kasza a kávén, az üdítőkön, az energiaitalon és a szendvicseken van. (Az más kérdés, hogy oda tudsz-e jutni).
2018. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Na ez igaz, munkahelyen nincs olyan hogy: 18 év alattit nem szolgálhatsz ki ezzel, azzal stb. Melóhelyen meg önálló keresetük van, meg megveszik helyben ha valami ízlik nekik és szeretik. Ráadásul kávé energiaital nem lenne sokkal drágább mint máshol, úgyhogy úgy még meg is vennék.! Köszi a válaszokat srácok! Amúgy nem baj az ha nem ütsz fel mindent, csak meg ne tudja a NAV!:D mert akkor bajok lesznek xd ésszel kell azt is csinálni!
2018. dec. 23. 10:03
 15/15 anonim ***** válasza:
A Nav nem tudja meg, ha nem ütöd be, de az eredményed sem lesz túl fényes és ahogy írta a tanár hozzászóló kb csak megélni/ vegetálni fogsz belőle, mert pl. fejlesztéshez nem lesz tartalék, vagy nem kapsz forrást mert azt látják, hogy csak minimális plussz od van.Tartós veszteségre meg a Nav mondja 2-3 éven belül hogy -beszélgessetek már, hogy akkor Neked ez miért is éri meg?! 😊
2018. dec. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!