Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Suli büfé vagy munkahelyi...

Suli büfé vagy munkahelyi büfé? Budapesten, vagy vidéken (pl. győr, sopron, eger, debrecen stb)?

Figyelt kérdés
Hali! Az a kérdésem lenne, hogy hol érné meg nyitni büfét, munkahelyit vagy suli büfét érné meg jobban? Hol lehet a több bevétel? Budapesten, ahol jóval többen járnak suliba, melóba is valószínűleg, mint vidéken. Avagy Egerben is jó lenne nagyobb fős suliban büfét nyitni? Abban a suliban ahová járok egy srác nyitott büfét, kb 1 éve ha mehet, de jó pár milliós autót már vett, hiszen nem csoda... Amilyen hasznok vannak a büféjében, és amennyi dolgot elvisznek egy nap! Magyarországon nekem a büfé az, amibe belekezdenék elsőnek! Szerintem az a legolcsóbb, meg legjobb kezdésnek, legjobb bevétellel! Előtte ti mit dolgoznátok, illetve hol, ami viszonylag több pénzt hozna, mint az átlag melók(pl. én lehet visszamegyek előző munkahelyemre érettségi után éjszakai recepciósnak, de csak havi 144 ezer. 20x12 órában) . Valaki ötletek? Hol érné meg nyitni? Mit érné meg magyarországon dolgozni előtte/úgy összességében, ami jól fizet, illetve hol? Válaszokat előre is köszi!

2018. dec. 21. 13:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Amelyikre pályázatot írnak ki és amelyiket egyáltalán meg tudod nyerni :-)


Hajón szakácskodtam, 1 havi fizetésemből nyitottam az elsőt.Mellette képeztem magam, hogy egyáltalán pályázatot jól tudjak megírni, utána nyitottam gimnáziumban. Azóta van már több is ( Egerben pl. fősuli mellett, meg foodtruck is , viszünk bálokat is, stb. )

2018. dec. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
+ haccp, meg egyáltalán szakmai alapok miatt nem árt, ha van némi konyhai rálátásod a dolgokra, mert eléggé húzósak a bírságok.
2018. dec. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Na ez igen! Gratula hogy megnyerted a pályázatot, ráadásul 1 hónapot dolgoztál azért, amennyiből indítottad!:D Meg hogy már több vállalkozásod is van, ha ez a megfelelő szó rá. Egyébként nagyon sokan jelentkeznek ilyen suli/munkahelyi büfé megnyitására, mikor meghirdetik hogy keresnek valakit, aki bevállalná, ugye?:( Nagyon nehéz megnyerni a pályázatokat rá? Amúgy apumnak van olyan papírja, hogy üzletvezető lehet, szóval mondhatni az ő nevén lenne, de én dolgoznék ott, én lennék a "főnök". Én is vendéglátós suliba járok, de nekem csak érettségi+pultos szakma lesz. Júniustól. Kb mennyi idő lehet, mire megadnak minden engedélyt + beszereznék minden eszközt(ANTSZ pénztárgép, ha nincs vitrin stb akkor azokat is, hűtőket:D)? köszi amúgy a választ!!!!
2018. dec. 21. 18:51
 4/15 A kérdező kommentje:
Amúgy volt rengeteg szakács gyakorlatom, meg pincérként is dolgoztam, szóval alap, hogy tudom, hogy mindig tisztaságnak, rendnek, és higiéniának kell lennie!:D + nyilván nem lehet a pultban, vitrinben, hűtőben sem piszok, takarítani kell állandóan, mindenről amit árulok kell ÁFÁ-s számla feltételezem, stb stb.
2018. dec. 21. 18:52
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Ez egy vállalkozás, csak több üzlet. 2 hét kb.

Nem áfás számlát adsz,hanem nav kapcsolattal rendelkező online pénztárgéped van.


Nem csak a higiénia számít, hanem nyomon követhetőség, hűtólánc, szakosított tárolás, munkafázisok, kémiai kockázat becslés, munkahelyi kockázatbecslés, oéti ajánlás betartása- nem árulhatsz bármit ( ami azonnali szerződés bontással is járhat már szeptembertől) stb.

2018. dec. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Na ez remek! Akkor hogyha ne adj isten sikerülne megnyernem egy pályázatot, amit egy suli hirdet meg, hogy, vagy informálódok róla hogy pl. egy adott suliban jelenleg nincs büfé, és bemennék megkérdezni, hogy lehetne-e büfét nyitni, akkor onnantól kezdve, ha megnyertem a pályázatot/vagy engedélyt kapok tőle az igazgatótól, meg a nav-tól, megkapom a papírokat stb, az kb 2 hét? Köszi amúgy a válaszaidat! Sokat segítettél!:) Ha magyarországon maradnék, akkor mindenképpen erre gyűjteném ki először a pénzemet, és ebbe fektetnék bele, majd ezt csinálnám! Szép pénz jöhetne belőle!
2018. dec. 22. 00:00
 7/15 A kérdező kommentje:
Egyébként kell az adott helynek bérleti díjat fizetni, ugye? Azon felül még valamit esetleg?
2018. dec. 22. 00:09
 8/15 anonim ***** válasza:

A pályázatban benne van , hogy miket kell fizetni.Nekem van olyan ahol a rezsi benne van a bérleti díjba, van ahol meg nincs mert sajat mérőórás.

Nem az iskola ( kivéve alapítványi vagy egyházi) hanem pl. a szakképzési centrumok írjak ki.Most is van olyan ahol nincs büfé de nyilván az se véletlen. 3-szot volt már -korba.Nem éri meg egyedüli üzletként mindegyik iskolabufe.Van amit csak kiegészítő jelleggel minimális profitért tudsz működtetni ha van mellette más tevékenységed is vagy több üzletet.Amibmeg a pályázatoknál értékelési szempont, többlet pont ha van tapasztalatod 1-3, esete leg még több plusz pont 3-5 év iskolabufe vagy munkahelyi büfé üzemeltetésben illetve plusz 10 pont az is ha már pl a szakképzési centrum egy másik iskolájának a büféjét már üzemelteted.


Pont alapján bírálnak súlyozott a bérleti díj összege amit te ajánlasz meg mellette a kínálat( amit meg az oéti ajánlás szabályoz le) és az ár illetve ezek a plusz pontok.Magyarán hiába bérelnéd többért tag üzletet nem feltétlen Te nyered meg ha valaki jobb árakat ( kisebb árrést alkalmaz) ad és van több üzlete ( plusz pint ) amivel ezt könnyen mégis teheti hiszen a költséget nem ebből a megpályázandó egy üzletből kell kitermelje.

2018. dec. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Abban a suliban ahová járok egy srác nyitott büfét, kb 1 éve ha mehet, de jó pár milliós autót már vett, hiszen nem csoda... Amilyen hasznok vannak a büféjében, és amennyi dolgot elvisznek egy nap! "


Milyen haszon van a büfében?

Mennyi dolgot visznek el egy nap?

Mi a cég neve?

2018. dec. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ó, értem, köszi szépen. Akkor ha a centrum írja ki, elég sokan jelentkezhetnek akár, ami nem baj, de hogyha valakinek több büféje is van, akkor nyilván az kecsegtetőbb nekik ezek szerint. Köszi ezt a rengeteg infót!:) Büfén kívül még mi az ami viszonylag "kevés" pénzből kijöhetne, és megérné belekezdeni? Én még kávézóban gondolkodtam, vagy valami kisebb boltban, csak hát ott ugye úgymond nem fixek a vevők, mert suliban csak a te büfédbe jönnek ha kell valami, meló helyen szintén. Ha meg kis városban/falun nyitok, akkor sem biztos hogy bejönnek! Húsbolt? Kisbolt? Kávézó? Nem tudom hogy ezek mennyire érhetnék meg! Azt tudom, hogy a kávén óriási haszon van, akár lehet 2500-3000% is!
2018. dec. 22. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!