Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy pasi miért hazudja magát...

Egy pasi miért hazudja magát CEO-nak a Linkedin-en, miközben csak egy kis senki egyéni vállalkozó?

Figyelt kérdés

2018. dec. 7. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Az interneten így működnek az emberek. Mindenki többnek akarja magát mutatni mint ami.
2018. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezd meg tőle. Amúgy valószínűnek tartom, hogy az a "kis senki" egyéni vállalkozó sokkal többet dolgozik, mint te, és sikeresebb is nálad.
2018. dec. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
A maga vállalkozásában ő a legfőbb nagyfőnök, tehát beállíthatja magát CEO-ként, ha szeretné. Egyébként meg nem kell meglepődni: az interneten egyrészt mindenki többnek mutatja magát a ténylegesnél, a LinkedIn pedig ennek is a legmélyebb bugyra, ahol mindenki baromi sikeres, soft és hard skillektől roskadozó, boldog és motivált munkavállaló, akinek nagyon komoly céljai vannak, illetve mindenhez ért. Mindenhez is.
2018. dec. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Egy kérdező miért senkiz le egy egyéni vállalkozót?
2018. dec. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Add meg a szamat, felhivom es megkerdezem
2018. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

A CEO technikailag ugye azt jelenti, hogy Chief Executive Officer, tehát lényegében azt implikálja, hogy vannak a keze alatt vezetők/alvezetők, akik alatt vannak beosztottak. Ez egyéni vállalkozás esetén sok formában meg tud valósulni időszakosan, így nem feltétlenül kamu.

Ha pedig mégis kamu, akkor ugyanazért, amiért az emberek minden másban is hajlamosak kicsit szépíteni a pillanatnyi helyzetükön (legyen az jövedelem, vagyon, akármi). Szerintem ezzel egészen addig nincs probléma, amíg (1) nem a másik kárára megy, (2) valóban nincs messze az igazságtól és jó esélye van emberünknek arra, hogy a közeljövőben a kamu már igaz legyen. De ez csak a saját véleményem.

2018. dec. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Amikor munkanélküli voltam, azt én úgy fogtam fel, hogy nekem most az álláskeresés a teljes munkaidős munkám. A szüleimnek meg haveroknak is szóltam, hogy ha tudnak valami jót, akkor azt jelentsék nekem. Ők meg nem tiltakoztak, aszonták jóvan. Szóval kvázi a beosztottaim voltak, én meg a CEO :P

Mondjuk nem fizettem nekik ezért semmit. De ezt is meg lehet magyarázni, merthogy a nagyobb haszon elérése érdekében döntöttem így, hogy a keletkezett profitot visszaforgatom a cégbe. És nem is volt jogszabályi előírás ami arra kötelezett volna, hogy másképpen cselekedjem :P

2018. dec. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akik a céget keresik a górét keresik. Megkönnyíti a dolgukat.
2018. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg jobban keresz, mint egy középvállalkozás CEO-ja vagy egy multis középvezető.
2018. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Peeersze, jobban keres... :D


Itt vannak pl. a MÁV középvezetői keresetei:


[link]


Ráadásul ez egy multihoz képest nyilván sehol sincs. De ők is megkapják ezt minden hónapban (nyilván a bruttóból az adó levonása után), már semmit nem kell csinálni vele, alkalmazottakat fizetni, hónap közben rohangálni mint a besózott egér hogy legyen megrendelés, szállítókkal, ügyfelekkel ordibálni vitatkozni, NAV-nak fizetni...


Egy multinál biztos, hogy ez ennek a többszöröse, bár ott többet is kell csinálni érte. Bankok hídba lemennek ilyen típusú, 6+ hónapnyi munkaviszony bejelentés láttán, vágják hozzád számolatlanul a hitelt ha kell, igen, igen uram, máris meglesz uram!! Nem úgy mint a vállalkozóknál, akiknek hiába van ugyanennyi bére papíron, azt nem fogadják el, mondván saját magadnak annyi bért adsz amennyit akarsz, az nem garancia semmire.


Ébredjél már fel az egyéni vállalkozósdis álomvilágból :P Különben is, aki már ott jól nyomja, miért nem csinál legalább egy Kft-t, hogy komolyan vegyék? :P

2018. dec. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!