Könyves boltot akarok nyitva, de hogy kezdjem?
Először is, szeretném leszögezni, hogy normális válaszokat várok, nem meggondolatlanokat.
Tehát!
Szeretnék egy saját kis könyves boltot nyitni. Hely adott, pénz adott, viszont nem tudom hová induljak, azért, hogy meg is tudjam nyitva a boltot. Ebben kérnek segítséget!
Bármilyen segítség jól jönne. Jogi, üzleti, akár tanács, mit tegyek, mit ne tegyek! Tényleg nagyon fontos ez számomra, mert ez az egyik nagy álmom, szeretném megvalósítani!
Ha minden áron meg akarod csinálni és az sem baj, ha veszítesz rajta (=nem fog nyereséget termelni, hanem inkább viszi a pénzt), akkor:
Csinálsz egy céget, mely felveszi tevékenységi körébe a könyv kiskereskedelmet (ekkor már nem árt, ha van ügyvéded, aki segít ebben).
Leszerződsz egy könyvelővel (jogi dolgokban majd jó eséllyel tud segíteni).
Ha megvan kibéreled/megveszed az üzlethelyiséget, majd a bérleti szerződéssel (vagy tulajdoni lappal) elmégy a helyi önkormányzathoz és bejelented a működést (kapsz működési engedélyt, meg venned kell ilyen szigorú számadási bizonylatot és vásárlók könyvét).
Az üzlethelyiséget berendezed, közben leszerződsz könyvnagykereskedőkkel (pl Tóthágas Plusz Könyvkereskedő Kft. Cím: 1047 Budapest, Perényi Zsigmond utca 15-17.) vagy kiadókkal.
Feltöltöd az üzletet könyvekkel, közben szerzel online pénztárgépet (onlinepenztargepek.hu) és az üzletvitelhez szükséges irodaszereket (számla és nyugtatömb, árazócímke, toll).
Felveszel alkalmazottakat, akik üzemeltetik majd a boltot (az egyikük lehetsz te is). Figyelsz arra, hogy egyiküknek legalább legyen boltvezetői képzettsége (ez is lehetsz te), és mindenkinek, aki konkrétan a könyv eladásban részt vesz legyen eladói végzettsége.
Majd kinyithatsz és mehet a buli!
Ha esetleg a pénzkeresés vele a célod, akkor mielőtt mindezt megtennéd számolsz.
Először próbáld megtippelni a várható költségeket egy bizonyos időre (pl az első évre). Pl mennyi lenne a bérleti díj, az alkalmazottak bér és járulék költsége, a berendezés, az irodaszerek, a kezdőkészlet, a könyvelői és ügyvédi munkadíj, a marketingre fordított összeg stb, majd ezt a számod szorozd be kettővel (ugyanis rengeteg olyan költség lesz, amit most még nem látsz, de később fel fog merülni).
Ha ez megvan akkor próbáld megtippelni a várható bevételedet (hány db milyen értékű könyvet fogsz eladni), majd ezt az összeget oszd el kettővel (ugyanis jó eséllyel optimistán becsülsz és a valóságban csak fele annyit adsz el), illetve szorozd meg 0.3-al (kb 30% árrést realizálhatsz - alapfelállásban legtöbb könyvre 38-40% kedvezményt fogsz kapni a kiadótól, de biztos te is fogsz majd akciózni, stb, szóval inkább 30% árréssel számolj hosszú távon).
Ha a várható bevételed (felének) a 30%-a még mindig nagyobb, mint a kiadásaid (duplája), akkor nyisd csak meg a boltot.
Ui: azt még tudd, hogy a könyvszakmában az átlagos bolt januártól októberig veszteséges (biztos vannak kivételek, de ez az átlag), egy jó november már elkezdi csökkenteni a veszteséges és egy nagyon jó december (karácsony miatt) nyereségessé teheti az évet.
Ez alapján, illetve a megszűnő könyvesboltokat, láncokat (Alexandra csődje) miatt nem javasolnám, hacsak nem tudsz valami olyan egyedi dolgot kitalálni, ami miatt egy szegmensben jóval jobb lennél, mint a többiek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!