Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha csinálok egy kft-t. És...

Ha csinálok egy kft-t. És majd mikor kapom a bevételt a cégszámlámra (Webshopot akarok nyitni) És befizetek adót, stb stb akkor én ezt nem vehetem le?

Figyelt kérdés
Vagy csak 1 évbe 1x? Pl ha jön egy hónapba 200. 000 Ft abból kifizetek mindent nem vehetem le a számlárol?
2016. okt. 31. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Van könyvelőd?

Ha nincs, sürgősen keress egyet, Ő mindent el fog magyarázni - ez jó tanács, nem "zrikálás"


Nem értem, pl. miért akarsz KFT-t csinálni egy webshop miatt - szerintem felesleges.

Azt például tudod, hogy KFT-t csak 3 millió ft törzstőkével lehet alapítani, stb?

2016. okt. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem kell kft se vállakozás a webshophoz??
2016. okt. 31. 14:00
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Vállalkozás kell a webshophoz: egyéni vállalkozás, BT, stb., de vagy a neten olvass utána, hogy kell egy vállalkozást elindítani + egy webshopot üzemeltetni (annak is külön szabályai vannak, miket kell feltüntetni, panaszkezelés, stb. - vagy - amint már írtam, sürgősen keress meg egy könyvelőt - Ő majd el fogja magyarázni.


Szeretek segíteni, de egy komplett vállalkozás elindításának lépéseit nem fogom most leírni - bocs.

(főleg nem ingyen :D)

2016. okt. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor veszel ki pénzt amikor akarsz. De könyvelőre mindenképp szükséged van.
2016. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:

Bármilyen vállalkozásból adhatsz magadnak fizetést, azt jellemzően havonta.


Osztalékot alapvetően év végén tudsz kivenni, de létezik osztalékelőleg is, szóval ha látszik, hogy alapvetően nyereséges a cég, akkor év közben is. De ezt tényleg könyvelővel konzultáld meg.

2016. nov. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!