Utálok dolgozni mint egy robot, viszont pénzt akarok keresni, mit tegyek?
nyerj a lottón, szüless újra gazdag családba, lopj okosan
sajnos a sok pénzért meg kell dolgozni.
Tanulj egy olyan szakmát, ami ugyanannyi munkáért többet fizet.
Erre vannak neten listák, de nyilvánvaló, hogy egy Németországban dolgozó gépész, egy informatikus, egy sebészorvos jobban fog keresni, mint egy kelet-magyarországi takarító.
Mérlegeld, mennyire vagy képes önállóan tanulni, mennyi pénzt és időt tudsz tanulásra fordítani stb. és ennek fényében hozd meg a döntést.
Az IT-szektorban például a papír nem sokat jelent, viszont rengeteget kell önállóan tanulni, kapcsolatokat építeni, hobbyprojekteket csinálni.
Egy hagyományos mérnöki munkában (pl. ha az autógyárban dolgozol) fontos a végzettség és a jogosultságok, úgyhogy ezeket meg kell szerezni, ugyanakkor a nagy foglalkoztatóknál, munkaidőben tanulod meg a tudnivalókat, ott és csak ott adott az infrastruktúra ehhez.
Hasonlóképpen saját döntés a költözési hajlandóság is: fel tudod-e adni az itthoni barátságokat, családot, a saját barátnőt-feleséget-gyereket pedig el tudod-e transzportálni az új országba.
#6
A különbség az, hogy egy mérnöknek van választása, egy takarítónak meg nincs.
A világon minden munka megköt, ott töltöd éber óráid kétharmadát és jellemzően nem a világot váltod meg, hanem ismételsz egy bizonyos receptet, csak az egyik receptben több a változó.
És igen, mindenhol sokat kell dolgozni és ebben nincs különbség, nincs egy olyan tökéletes megoldás, ami szavatolja, hogy heti 20-30 órát dolgozz és amúgy kávézgass Új-Zélandon.
De baromira nem mindegy, hogy munka közben mennyi szabadságod van a döntéseidben, milyen a munkahelyi környezet, a fennmaradó szabad idődben mit csinálhatsz és mit nem csinálhatsz, vagy hogy tudsz-e munkahelyet váltani.
Saját példa: dolgoztam már borzasztó gyárban, turizmusban, vendéglátásban, adminisztrátori munkakörben, jelenleg pedig az IT-világ szipppantott fel.
Igen, mindenhol dolgozni kell, minő meglepetés. De per pillanat egy gusztusos irodában dolgozom, értelmes emberekkel tudok egész nap társalogni munkáról vagy más témáról, nincs percre meghatározva, hogy mikor kell dolgoznom. A munka erőfeszítést jelent itt is, de örömet is lelek benne és közben azt is tudom, hogy nem zsákutcába tartok. És amikor nem dolgozom, akkor el tudom tervezni, hogy a saját pénzemből elutazok egy másik országba és jól érzem magamat - míg a korábbi munkahelyeimen ez nem volt opció.
Egy tervező mérnök pl elég jól keres, és magának osztja be az idejét. Ő is lehet vállalkozó, és nem kell kifejezetten egy cégnél elköteleződnie. Nézz utána a munkáknak.
Amire te kíváncsi vagy:
Három fajta munka létezik:
Beosztott
Vállalkozó
Vezető
Ebből a beosztott kötött munkaidővel, de fix fizetéssel dolgozik. Ilyenek pl a tanárok is.
A vállalkozó maga szabja meg a munkájának a mennyiségét, vagy időbeosztását, azonban neki nagyon változó, hogy havonta mennyit tud hazavinni.
A főnök hozzávetőlegesen mag választja meg az időbeosztását, azonban ő ha nem dolgozik, akkor tönkremegy a részleg, amiért felelős. Itt is nagy a szabadsága, de a felelőssége is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!