Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha alvállalkozóként szerződök...

Ha alvállalkozóként szerződök le egy céggel, akkor mi az ő feladatrésze?

Figyelt kérdés

Pl. legyen a feladat takarítás.


Ad mondjuk 50 lakást, ezek legyenek kitakarítva 2 nap alatt.

Tegyük fel én nem tudom, hogy 2 nap alatt nem tudok ennyi lakást kitakarítani, ráadásul meg sem tudom saccolni mennyi idő lesz, mert az egyik 1 szobás, a másik 6 szobás, stb.


A feladat kiadásakor miről kell tájékoztatnia engem?

Pl. kellene e szólnia a takarítás elvárt minőségéről? Vagy az elvárt mennyiség és idő arányából kellene erre magamtól rájönnöm?


Kellene e tájékoztatnia milyen vegyszerekkel dolgozzak?


Egyáltalán feladata e végiggondolni a kiadott feladattal felmerülő kérdéseket? Vagy ez mind az én feladatom és nekem kell tájékoztatnom, hogy ez és ez itt és itt nem oké?


2017. febr. 15. 07:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A szerződésben foglaltaktol függ. Alapvetően a te feladatod lesz, ő pedig, mint megbízó előír majd kritériumokat. Pl határidőket, minőségre vonatkozó részleteket.
2017. febr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
ha csak egy valakinek dolgozol, akkor átvernek anyagilag az adózáskor rájösz
2017. febr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
És ha lehetetlen kritériumokat ír elő? Ezzel miért szórakozik valaki?
2017. febr. 15. 08:33
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha lehetetlen feltételek vannak akkor ne vallald. Majd más megoldja, aki felkészültebb vagy többet csak.
2017. febr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
ez gondolom "többet csal" akart lenni.
2017. febr. 15. 08:37
 6/19 anonim ***** válasza:

Nos, ha Te vállalkozó vagy (mivel ugye Te vagy az alvállalkozó), akkor neked a következőképpen kellene eljárni SZERZŐDÉSKÖTÉS ELŐTT:

kimész az adott területre és MEGNÉZED, mi az, amit elvállalsz. Ki tudod-e takarítani 2 nap alatt? ha nem, nem vállalod el, ha elvállaltad, akkor pedig a Te dolgod, hogy 2 nap múlva kész legyen. Ha kell 2 emberrel, ha kell, 5-el - ez a megbízót nem fogja érdekelni.

Ezek után jöhet szóba a milyen vegyszerek és ki veszi a tisztítószereket kérdés - de ha alvállalkozó vagy, akkor jó eséllyel Neked kell venni a szereket.

Nem feladata végiggondolni a megbízónak a dolgokat: Ő azért fizeti az alvállalkozót, hogy az megcsinbálja.

Szerződésben le kell fektetni mindent: mi az, amit vállalsz, mi az, amit nem.

Minőség... ha nem jól dolgoztok, nem kapsz megrendeléseket: ha jól dolgozol, elterjed és egyre több megrendelés lesz. (amúgy mindig a maximumra kell törekedni)

És ha már takarítás: mindig legyen benne a szerződésben, mi az elvárás: pl ajtómosás, ablaktisztítás vagy csak napi takarítás, stb.

2017. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

6. igen, itt merül fel ugye az a kérdés, hogy míg az ember csak úgy körbejár felmérni egy adott lehetséges feladatot, azt az időt neki az égvilágon senki nem fogja kifizetni.


Ez csak úgy eszembe jutott, nem kötözködésnek szántam.

2017. febr. 15. 10:40
 8/19 A kérdező kommentje:
Másrészt én nem tudom helyette eldönteni, hogy ő mit akar és hogyan. Szóval azért valahol mégiscsak meg kell erőltetnie magát annyira, hogy közölje. Vagy én ezt rosszul látom?
2017. febr. 15. 10:43
 9/19 anonim ***** válasza:

Ezt mind-mind a munka elvállalása előtt le kell tisztázni.

Igen, azt az időt senki nem fizeti, amíg megbeszéled a dolgokat - ilyen a "sokak által irigyelt" vállalkozói lét.

De én azt látom, hogy Te jelenleg inkább - bocs, hogy ezt mondom - alkalmazotti szemlélettel nézed a dolgokat - nem alvállalkozóként. mondják meg, mit tegyél, mennyi szert használj, milyeneket, stb. persze, le lehet tisztázni, de nem feltétlenül fog a megbízó ezzel vacakolni - hiszen azért adja ki, hogy ne neki kelljen ezzel foglalkozni.

2017. febr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szóval amit írtál: "És ha már takarítás: mindig legyen benne a szerződésben, mi az elvárás: pl ajtómosás, ablaktisztítás vagy csak napi takarítás, stb." - ezeket mégiscsak neki kell végiggondolnia, hogy ezekből mit kér és hogyan, és ezt egyértelműen közölnie kell velem, hogy tudjam mit akar. Nem?


Persze előfordulhat, hogy még soha életében nem takarított és nem tudja mik a lehetőségek. Ilyenkor nekem kellene felvilágosítanom? Vagy elvárható, hogy tájékozódjon magától? Ha én mondok neki valamit, miért hinne nekem?


(Itt a takarítás amúgy csak fiktív szitu, de a lényegen nem változtat.)

2017. febr. 15. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!