Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hol találhatnék esetleg...

Hol találhatnék esetleg befektőtek vagy van e valami "segítség" esetleg munkaügyin keresztül?

Figyelt kérdés

Saját fakitermelő válalkozásban gondolkodom mint egyéni vállalkozó.

A terv egy 8 fős brigád.

Sajnos a beindításhoz hogy megvegyem a gépeket minimum 2 millió forint és még nincs bevételem és semmire nem költöttem a gépeken kívül.

Nagyon szeretnék sajátba kezdeni, kb pisis korom óta úgymond ez az álmom.

Valaki tudna valami segítséget adni ebben?

Az egyéni vállalkozás beindításával tisztában vagy. Konkrétan az a két kérdés érdekelne amit feltettem.



2016. okt. 29. 07:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy 20 éves vagyok és 18 éves korom óta dolgozom a szakmában!
2016. okt. 29. 07:59
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Mit tudsz felajánlani a befektetőnek biztosítékul?


Mármint, ad neked valaki 2 millát, te "elszórod", akár mert eleve nem akarsz ebbe belevágni, akár, mert nem értesz hozzá, rosszul mérted fel a piacot, etc.


Tehát a befektető fog kérni valamilyen biztosítékot, hogyha mégsem indul be a vállalkozás, akkor kárpótolva legyen. Van ilyesmid, amit 2 millióval szembe tudsz állítani, vagy gyakorlatilag az adott szavad az egyetlen biztosíték, hogy a befektető valaha is lát bármit a pénzéből. Mert ez így kevés lesz.

2016. okt. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Természetesen ismerem a piacát, és tisztában vagy a veszélyforrásaival.

Tudom, hogy mit és hogyan csináljak csak sajnos az anyagi háttérrel van gondom.

2016. okt. 29. 09:42
 4/9 A kérdező kommentje:
Elnézést.. Tisztában vagyok*
2016. okt. 29. 09:44
 5/9 anonim ***** válasza:

2 milliót sehonnan nem fogsz kapni.

A munkaügyinek van vállalkozóvá válást segítő támogatása.

Itt olvashatsz róla részletesen: [link]

Keresgélhetsz pályázatok között (gép beszerzésre). Olyan pályázatírót keress, aki sikerdíjért dolgozik.

Állj össze valakivel, akinek van befektethető pénze és alapítsatok társas vállalkozást.

2016. okt. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem, te nem vagy tisztában semmivel.


gépekre kell 2 millió forint.


bejelenteni ki fogja a 8 munkást? te? értesz a könyveléshez? ha nem, akkor kell egy könyvelő..


Nem tudom milyen gépeket akarsz venni 2 milláért, de ebbe egy normális autó nem fér bele, nem hogy kitermelésre alkalmas gépek! Vagy buszozni fogtok?


mindegy is.


8 munkásnak adsz ~110e-et nettóban, ami azt jelenti, hogy bruttó 170e-rel kell bejelenteni őket fejenként. 170e-es bruttó neked havonta 219e Ft-ba kerül emberenként! azaz minimum 8*219e= 1 752 000 forint csak a munkabérük! Ezt akkor is kell fizatni, ha egész hónapban ülnek az árokparton, mert nem tudtál melót felhajtani nekik. Ebben még nincs benne a nyereséged, a marketing, a könyvelés, az utazási költség, az üzemanyag, a vállalkozási járulék, és a saját béred!


Befektető mégis mire adjon pénzt? Az álmodra?? Elárulom neked, hogy konkrét, működőképes prototípusokra SEM adnak pénzt, nem pedig egy álomra.


Gondolom reális üzleti terved még csak elméletben sincs!

2016. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

* farönköket mégis ki fogja mozgatni? a melósaid... puszta kézzel...


Nevetséges! 150000 sebből vérző ötlet.

2016. okt. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Fa rönköket ki fogja pakolni? Nyilván nem dísznek vennék gépet..

2 millióból a kocsi sem? Nem új autót vennék, és nem új gépet leszámítva a fűrészeket.

És igenis van üzleti tervem.

2016. okt. 29. 13:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia. Elhiszem, hogy ismered a piacot, és végiggondoltad...


De hiszékenységre még nem tudok 2 milliót adni. A negyedét sem...


Milyen biztosítékot kínálsz? Mit fogsz te bukni, ha mégsem jön be a terv.


Én 2 millát, ezt már tudom, de te mit kockáztatsz, ha megveszed az összes cuccot az én pénzemből, és mondjuk sosem kapsz munkát, átvernek az én pénzemből vett géppel, és kiderül, hogy egy roncs, a telep kijáratáig nem jut el.


Szóval, ha mégis baj lesz, akkor ha jól értem, te elsétálsz, nekem meg 2 millában volt az ötleted.


Ez nem így működik. Dobd fel a lakásod biztosítéknak, akkor elhiszi a befektető, hogy visszakapja a pénzét, és látja, hogy miért fogsz hajtani, hogy ne legyen 2 héten belül csőd. Persze gondolom így már te sem lennél ilyen bátor.


(És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy mondjuk elkezd működni mégis a cég, mennyi hasznot fizetnél évente a 2 milla után)

2016. okt. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!