Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Én csak tulajdonos vagyok....

Én csak tulajdonos vagyok. Hogyan találhatnék ügyvezetőt, akiben megbízhatok?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, tulajdonosa lennék egy magyar kft-nek. Ügyvezetőt kellene felvennem helyben, akinek képviseleti és aláírási joga van. Rokonom nincs Magyarországon, aki erre alkalmas lenne. Marad idegen alkalmazása és társasági szerződésbe emelése, viszont tartok tőle, hogy korlátlan joggal bármi csinálhat... még ha büntetőjogi felelőssége is van. Tényleg csak egy "báb" ügyvezető kellene, aki távolról azt csinálja, amit mondok, nem önállóskodik. Csak amiatt lenne rá szükségem, mert ő helyben lenne, könnyebben intézkedik, mint én.

Mi a megoldás?


2015. jan. 26. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Ne tedd! Eleve nem üzlettársad lesz, ha csak báb és ügyintéző, aki tőkével nem száll be, mi érdeke lenne, hogy a Tiedet ne költse el?


Gyakorlati példámból mondom, én is ezzel próbálkoztam 2013-ban. Megbízható ismerősöm - akit a pályázatunk szerint alkalmazni is akartunk, mint tartós munkanélküli helyi munkaerőt- ajánlott egy, civil szervezetben gazdasági vezetőt a távollétemben cégképviseletre, de kudarc lett a vége.


Az ok egyszerű, addig mentek a dolgok míg itthon voltam, ahogy kiléptem 2 hónap alatt felfordult minden, a cpm hálóból semmi nem lett betartva, önálló döntések, nyugtaadási kötelezettség megszegése, számla nélküli idegen áru beszerzés, házipénztár nem vezetése,járulékait sem fizetett maga után, törzstőkébe nem adott bele, stb.


Azóta már a rendőrök is rajtam keresték büntető eljárásban más okból kifolyólag is, nem beszélve arról mekkora negatív hatást gyakorolt ez arra nézve, hogy kész koncepció mentén, önkormányzati pályázaton nyertünk kedvezményes feltételek mellett az üzemeltetési jogot, amiben a foglaltakból persze megint csak semmi nem lett betartva. Annak érdekében valósult meg addig a beruházás kockázati tőkémből finanszírozva amíg otthon voltam, de a végén nem hogy az ismerős nem került alkalmazásra, még a rendelkezésre hagyott pénz se lett meg, az üzemeltetési feladatokat meg nem látta el.


"A kivitelezés során, a szükséges feladatok elvégzése és a cpm háló követése, valamint a többségi tulajdonosi utasításaim betartása, a távollétemben nem zajlottak megfelelően és a szándéknyilatkozatban megjelölt helyi tartós munkanélküli – korábbi közös megegyezés révén, mint a kockázati tőke feltételéül állított követelményként - sem került felvételre. Helyette a tulajdonostárs érdekeltségi körébe tartozó, békés megyei munkaerő jutott álláshoz, a hozzájárulásom és a rendelkezésre álló, foglalkoztatás bővítését elősegítő pályázati lehetőség mellőzésével. Az ehhez szükséges összeállított komplett és aláírt pályázati anyag nem került benyújtásra. A tulajdonostárs 200.000 Ft összegű törzstőke rész befizetésének és a járulékfizetési kötelezettségeinek elmulasztásával, valamint az általam aláírt beszállítói szerződések és a rendelkezésre bocsájtott pénzeszközök nem rendeltetésszerű felhasználásából adódóan, további 366.000 Forint összegű tőkeinjekció bevonása vált szükségessé tagi kölcsönként. Emellett, az általam kiadott és jóváhagyott árajánlat alapján, a xxxx megvalósult „xxx Családi Nap” és a xxxi „xxx fesztivál - Falunap” rendezvények értékesítési eredményeinek és a kapcsolódó kiadások elszámolásának dokumentált hiányosságai miatt is, az üzleti terv pénzügyi tervezetében és a benyújtott szándéknyilatkozatban foglaltak megvalósítása is komoly veszélybe került.


Végül 2013. Augusztus 31-vel a többségi tulajdonrészem a társtulajdonosnak eladásra került, amihez jelentős mértékben járult hozzá a társtulajdonos súlyos és sorozatos együtt működési hajlandóságának hiánya. A tulajdonrész adás-vétele még a megtérülési idő előtt lezajlott, azonban a vételár kifizetésének teljesítése hónapokkal elhúzódott és jogi úton vár jelenleg is érvényesítésre, melynek elemét képezi a Szolnoki Járási Cégbíróságon, törvényességi felülvizsgálati eljárás keretében folytatott eljárás, melynek alapja, a székhelyi ingatlan jogszerűtlen használata miatt a székhelyi hozzájáruló nyilatkozat visszavonása.


Az intézkedéssel ugyanakkor elejét lehetett venni a további, a működés eredményességét és a program elem sikerességét veszélyeztető tevékenységnek és az általuk okozott veszteségek minimalizálásának. "

( Bak Norbert : „Kitörési pontok vizsgálata a szolnoki járás 5.000 fő alatti településeinek fenntartható vidékfejlesztésében, különös tekintettel a megújuló energiaforrás- és helyi gazdaságfejlesztés alapú településfejlesztésre” 51.p.)


Csak olyannal maximum akit jól ismersz és több, mint egy barát. Ne értsd félre,de tényleg kb. rokon szintjén mozogjon, akivel te kft-t alapítasz, mert amíg tag vagy te is felelsz a Kft ügyeiért, amit a másik fél a felügyeleted nélkül könnyen fejre állíthat.

2015. jan. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Mi a cég tevékenységi köre?
2015. jan. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Már megtaláltad! Itt vagyok!
2015. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
29%
Szamonkerheto, ellenorizheto ember kell !! Aki vezeti a ceget es nem stroman!!
2021. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!