Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Valaki elmagyarázná lépésenkén...

Valaki elmagyarázná lépésenként és lehetőleg magyarul? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szeretnék nyitni egy ruházati üzletet, ebben kérnék egy kis seítséget. Elsősorban olyanoktól kérdezem, akik vállalkozók, tehát már van tapasztalatuk.

Ha saját vállalkozást akarok indítani:

- mennyi tőkére van szükségem (átlag alaptőke, kb-ra)

- a vállalkozói igazolványnak milyen "típusúnak" kell lennie (bár nem tudom, hány fajta létezik belőle), mi a menete az igénylésének, kell-e tanfolyam hozzá, stb.

- mivel ruházati üzletet szeretnék nyitni, kell-e kereskedelmi végzettség

- ha kell, elég-e az is, hogy beveszek valakit, akinek van (pl. anyukám)?

Hú, hirtelen ennyi jut eszembe. Ja! A magyarország.hu-n nem találtam semmit, amiből teljesen megérteném a vállalkozás-alapítás teljes menetét, ezért kérek itt segítséget. A normális válaszokat előre is köszönöm!


2010. márc. 21. 16:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Most olvasom, hogy nem kell vállalkozói igazolvány, hanem elég csak az okmányirodában bejegyeztetni a vállalkozást... Ez tényleg így van? Mik az új feltételek?
2010. márc. 21. 16:34
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért vállalkozásindítást ne itt tanulj, ehhez ez az oldal elég kevés. A magyarorszag.hu-n pedig elég értelmesen le van írva minden...Ha már azt nem érted, akkor hogy fogod megérteni menet közben az adózási, üzletvezetési szabályokat, új törvényeket? Jól gondold meg, hogy való-e ez neked...
2010. márc. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bocs, de nem vagyok hülye, csak a jogi szöveg magas. A magyarorszag.hu-n pedig nem találtam meg teljes mértékben a választ a kérdéseimre. De ha ez megnyugtat, lesz segítségem, aki elmagyarázza mit is kell tennem, mi áll a papírokon.

Egyébként meg ez az oldal arra való, hogy kérdéseket tegyünk fel, és mások válaszolnak, vagy fordítva. Nem itt akarom megtanulni a marketinget, hanem érdekelnek a tapasztalatok. Tehát ha valaki hajlandó a kérdésemre válaszolni, szerettel várom.

2010. márc. 21. 17:12
 4/10 anonim ***** válasza:
Üzletvezetői végzettséged van? Ugyanis az előírás, hogy kell hozzá.
2010. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

18:22-es vagyok, feltételzem, hogy nincs mert akkor ezekre a kérdésekre MIND tudnál válaszolni.

Ha van üzletvezetőid akkor az indulótőkét nagyjából kitudod számolni.

Vállalkozóit az okmányirodában tudsz igényelni.

Csak olyan üzletekhez kell szakirányú végzettség ami a törvényben megvan határozva. Pl.: fegyverbolt, de ettől függetlenűl boltvezetői kell.

2010. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam, hogy hülye vagy, hanem hogyha az alapokat sem érted meg, akkor hogy fogod a többit. Hány éves vagy, mi a végzettséged, mennyi szakmai tapasztalatod van? Ha van segítséged hozzá, akkor miért nem tőle kérdezel? Igen, kérdésekre van ez az oldal, de ilyen szakmai kérdésekre itt kevés az esély hogy választ kapsz. Sok sikert a vállakozásodhoz, bár szerintem tapasztalatlan és felkészületlen vagy hozzá, de minden jót kívánok.
2010. márc. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, tapasztalatlan és felkészületlen vagyok még hozzá, ezért próbálok utánajárni. A kérdéseidre válaszolva: 24 vagyok, banki ügyintéző végzettséggel, de sajnos önhibámon kívül szakmai tapasztalattal nem rendelkezem. Jelenleg gyesen vagyok, és még csak elméleti szinten érdekelne az egész, mivel nincs tőkém a megvalósításhoz.

Tehát akkor ha nincs üzletvezetőim, nem is vállalkozhatok... hm. Ez elég bonyolulttá teszi.

És még egyszer mondom: ENGEM A TAPASZTALATAITOK IS ÉRDEKELNÉNEK, HOGY HOGYAN KELL BEINDÍTANI EGY VÁLLALKOZÁST. KÖSZÖNÖM!

2010. márc. 22. 08:51
 8/10 anonim válasza:

Szia! Ahhoz, hogy ruházati üzletet nyiss, szükséges egy ruházati (bolti) eladói és egy kereskedő boltvezető végzettség. Vagy megteheted még azt, ha egyéni vállalkozásban gondolkodsz, hogy olyan személyt alkalmazol, aki rendelkezik ezekkel a végzettségekkel (anyukád is megfelel).

Ha egyéni vállalkozó szeretnél lenni, akkor nincs megszabva minimális kötelező alaptőke. Azt javaslom, hogy vedd számításba az üzlethelyiség költségeit, a könyvelési díjakat és egyéb felmerülő költségeket valamint, hogy mennyi idő után mekkora bevétel várható (piackutatás alapján), és ezek szerint határozd meg az indulási tőkét.


Egyébként én is 24 éves vagyok, és pár héten belül tervezem egyéni vállalkozásom beindítását. Valóban sokat kell tapogatózni, ha az ember ilyesmibe fog, de én azt mondom, hogy légy bátor, és szerezz saját tapasztalatot, úgyis az ér a legtöbbet! Én is ezt teszem, és nagyon jól haladok. Sok sikert!

2010. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az egyéni vállalkozó személyes munkavégzésre kötelezett. Ha egyéni vállakozó vagy nem lehet alkalmazottad inkább KFT-ben gondolkodjatok, bár annak 500000Ft a kezdő tőke vagy személyenként 100000Ft és akkor azzal foglalkozol amivel csak szeretnél nincs képesítéshez kötve, viszont az alkalmazottadnak rendelkeznie kell megfelelő végzettséggel.

Keress privibe ha lenne még kérdésed.

2010. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó két válaszolónak nagyon köszönöm a segítséget! Igazán hasznos, és érthető válaszokat kaptam!

Kedves utolsó!

Lehet, hogy még keresni foglak! :D

2010. márc. 27. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!