Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha kapnál ötezer Eurot,...

Ha kapnál ötezer Eurot, milyen vállalkozásba kezdenél?

Figyelt kérdés
2014. júl. 19. 15:55
1 2
 11/17 anonim válasza:
Fodrász vállalkozásba kezdenék. Bérelnék üzlethelyiséget.
2014. júl. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 mmatt válasza:

Kedves Kérdező!


Most látom, hogy mekkorát tévedtem. Merthogy én nem arra válaszoltam, hogy én milyen vállalkozásba kezdenék, ha én kapnék 5000 eurót.

Az előző válaszoló nagyon világos, egyszerű, és konkrét választ adott. Ő fodrász vállalkozásba kezdene.


Mégiscsak klassz ez a gyakori kérdések. Vannak akik megértik az egyszerű világos kérdéseket, és egyszerű világos válaszokat adnak.


Én sem akarok adós maradni, bár én nem tudok ilyen királyul egyszerű lenni. 98 óta működtetek egy vállalkozást, és ma semmi olyant nem látok, ami miatt ez ne folytatódna.


Ha 5000 eurót kapnék, csak akkor kezdenék vállalkozásba, ha a vállalkozás olyan készültségi fokon volna, hogy a megkezdéshez csak pont 5000 euró hiányozna.


Ha csak a fodrász tudásom lenne (persze nincs), és ehhez kapnék 5000 eurót, semmiképp nem kezdenék fodrász vállalkozásba. Ha vesztemre mégis belefognék, akkor semmiképp sem azzal kezdeném, hogy bérelnék üzlethelyiséget. Még akkor sem, ha úgy tartanám, hogy fodrásztudásom vetekszik a Hajaséval, vagy a Zsidróéval.


Nyilván a fodrász válaszolónak is már "sokkal többje van", mint egyszerűen a szaktudása. Pl. van már vendégköre valahonnét (talán a fodrászüzletből ahol most dolgozik), felszerelése (a fodrászomtól tudom, hogy egy valamirevaló fodrászolló 50ezer Ft-nál kezdődik), tudja hol van a berendezett fodrászüzlet, amit ki szeretne bérelni, stb. Ezek a dolgok azok, amelyek sokkal nagyobb kincset érnek, mint az 5000 euró.

2014. júl. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kb. 30 ezer forintból indítottam vállalkozást, és most másfél milliós a tőkém.


AVR programozókat gyártok.

2014. júl. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Most olvasom hogy 50 ezer forint egy valamire való fodrász olló... hát az én fodrászom pár száz forintos ollóval vágta a hajamat és tökély lett.

2014. júl. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 mmatt válasza:

Kedves AVR programozó gyáros!


Irigylem, hogy valaki megint egyszerűbben fogalmazta meg a kérdezőnek azt a választ, amit én próbáltam meg elmondani.


Igen!


1) Te tudtad, hogy mi az az AVR programozó. (Én eddig azt sem tudtam, hogy létezik.)


2) Tudtad azt is, hogy hogyan kell azt előállítani.


3) Azt is tudtad, hogy kik lesznek a vevőid, és azokhoz hogyan lehet eljutni. (pl.: a Vaterán)


4) Biztos voltál abban is, hogy az előállításhoz szükséges anyagok, villanyáram, stb. kevesebbe fog kerülni, mint amennyiért a cuccot megveszik. Sőt a különbözetből még a munkád díjára és némi haszonra is futja!


5) Láthatóan azt is jól sejtetted, hogy az első pár darabhoz szükséges dolgokat 30ezerből meg tudod venni.


Ehhez csak gratulálhatok!


Ami biztos, hogy ezt a tudást neked nem ingyen adták. Sok időt, energiát áldoztál érte. Tuti vagyok abban is, hogy e tudásnak egy darabkáját sem a gyakori kérdésekhez hasonló oldalakról szerezted.


A te válaszod is az, mint az enyém: A tudás az igazi érték, az igazi tőke, és nem a pénz.


Kedves Kérdező! Szerezz tudást. Ne itt, mert a válaszokat nézve a pénzed jó befektetéséhez itt nem fogsz. Például költheted az 5000 euródat a tudásod gyarapítására.


Ha már megszerezted a tudást, és összeállt a vállalkozásod terve, akkor már az sem lesz kérdés, hogy mit csinálj az 5000 euróddal.

2014. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 mmatt válasza:

Kedves Előző! (Gondolom az AVR gyáros)


Az én fodrászom nem Hajas féle sztár, hanem egy kis, külvárosi fodrászüzletben dolgozik. Egyszer kezembe vettem az (egyik) ollóját, mire feljajdult, és megkért, hogy le ne ejtsem. Látszott rajta, hogy meglepődtem, ezért elmondta, hogy törékeny acél, és hogy mennyibe került. Azt is hozzátette, hogy volt 200 ezer forintos is, de annyit már nem akart adni érte.


Mikor legközelebb fodrászhoz mész, kérd meg, hogy közelről megnézhessed, megfoghassad az ollóját. Nézd meg jól. Olvasd el, hogy mi van belevésve. Rögtön látni fogod, hogy nem pár száz forintba került.


Egy sikeres AVR programozó gyárostól, aki ráadásul műszaki ember, nem szép dolog, hogy ártatlan kérdezőket sületlenségekkel félrevezet.

Valószínűleg azért tesz ilyent, mert berág ha túl hosszú, okoskodó, tudálékos válaszokat olvas. :)

2014. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
"Ha könnyű volna mindenki ezt csinálná".. egy saját vállalkozás nem könnyű, sok pénzből bárki megteszi mondják könnyelműen, megnézném... Rengeteg munkával és lemondással jár, és az csak könnyítés ha van tőke, de az elhivatottságot, kitartást nem pénzben mérik. Aki sikeres vállalkozást visz véghez, az biztos nem azon sipákol hogy a barátai bezzeg buliznak a nyáron, mert célja van amit el akar érni. A pénz csak eszköz, mint a markológép vs. ásó. Ha sok van belőle könnyebb, ha kevesebb nehezebb és max hosszabb az út.. de kimondta hogy unalmas is lesz? Attól még a terv tartható. :)
2014. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!