Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Na most komolyan. Hogyan kell...

Na most komolyan. Hogyan kell teljesen startup céghez értékpapírokat vagymiket kiadni? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
2014. febr. 5. 16:48
 1/6 A kérdező kommentje:

Szóval befektetőt keresek ígéretes (kuss) startup céghez és voltak egyébként jelentkezők, sokaknak tetszett, viszont nem tudom hogyan kérjem el a pénzüket.


Nyilván nem akarok minibank lenni, hogy 20 embernek tartozok ennyi és ennyi pénzzel, jó lenne ha mondjuk értékpapírokat tudnék kiadni, vagy részvényeket.

2014. febr. 5. 16:53
 2/6 anonim ***** válasza:

Pedig ez így működik. Írsz velük egy szerződést, és ők egy bizonyos % kapnak a tulajdon jogból, amit, majd te kivásárolsz később.

Ha Zrt, akarsz csinálni, akkor 5 milliót el kell rántanod.

Vagy pedig arányaiban a befektetőkkel létrehozni egy ilyet.

Ha van céged van könyvelőd is. Ő tud ebben segíteni, meg ügyvéd. Bár ez esetben ez nem 2 ft. tétel lesz.

2014. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Klassz lenne. Kaptam már hasonló ajánlatot, de félek, hogy vinnék a cégemet az ötletemmel együtt. :D

Hogyan mehetek biztosra?

2014. febr. 5. 18:36
 4/6 A kérdező kommentje:
Még nincs meg a cégem sem. Földönfutó vagyok. :D
2014. febr. 5. 18:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is kockázati tőkés voltam, majd rájöttem hogy pont emiatt nem túl jó megoldás, ahogy rájöttek már sokan mások is.


Egyfelől vannak ötletbörzék, ahol egyáltalán fel tudod mérni, hogy csak Te gondolod jónak és a kockázati tőkések a "hülyék", vagy nem véletlenül nem szerződnek le veled azonnal. (pl. Életpálya Alapítvány, Leader projektötlet gyűjtő rendezvények és üzleti börzék)


A kockázati tőkés érdeke, nem az hogy neked könnyen pénzed legyen, hanem hogy működjön az, amiről azt állítod, hogy működni fog és a befektetett pénze meghatározott feltételekkel visszajöjjön.


Szóval alakíthatsz velem pl. egy kft-t 60-40%-ban a problémák akkor kezdődnek, amikor nem azt csinálod, vagy úgy csinálod, ahogy kérem pedig én vagyok a többségi tulajdonos.


Így eladom a tulajdonrészem neked, azután én meg várom, a csodát, hiszen a nem működő dologból akarod azt nekem visszafizetni, a szerződés szerint.


Mára már rájöttem, hogy egyik félnek sem előnyös,- ahogy ezt be is bizonyították az elmúlt évek -, mert a szakmailag és ötletben jó egyén nem tud kibontakozni az állandó beleszólások és a szerződésben foglaltak szerinti fusztráltság miatt, míg a tőkés meg nem nézi jó szemmel, ha veszélyezteti az eredményességet, vagy a célkitűzéseket, a másik partner mert ő szerinte úgy a jobb.


Inkább hagyom kibontakozni egyéniben a vállalkozót, és támogatást nyújtok mellé, mintsem hitelezek egy projektet társtulajként.


Van olyan projekt, amiből mai napig várom a többségi tulajdonrészem kifizetését, hasonló okok miatt.

2014. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért ez elég jól működik már itthon is egy ideje.

Nem értem pénzt kapsz valakiktől, nem is keveset, és te akarsz feltételeket szabni.


Vagy tőkét vonsz be, vagy dolgozol 10 évet, hogy meglegyen a pénzed, amit majd elbukhatsz.

Csak ha a kockázati tőkét elbukod, az nem a te pénzed.

2014. febr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!