Erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Arra gondoltunk, hogy veszünk egy gyümölcsöst és a gyümölcs egy részét eladnánk.

Illetve vennénk méheket és csinálnánk mézet.

Ebből mennyire tudnánk szerintetek jól kijönni?

Megérné belevágni?


2014. jan. 18. 07:01
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

A gyümölcsfákat gondozni is kell. Értei a mettszéshez, mikor, mivel kell permetezni stb. Ha az időjárás kedvező és sok termésed van, akkor az ár alacsony. De ha olyan, mint az idén, és még lesz tél, akkor nem terem semmi.

A méhészkedés egy szakma. Érteni kell hozzá. A méheket vinni kell a mézelő helyekre, oda engedély kell a föld tulajdonosától stb.

Ezek nélkül felesleges belevágni.

2014. jan. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezekkel így tisztába vagyok. Mind a kettőbe lenne segítségünk olyan aki tapasztaltabb.

Inkább az anyagi részre érdekelne,

Pl ha belefektetek 1 millió forintit belefektetek mikor jönne vissza.

Esetleg lehet erre állami támogatást kérni?

2014. jan. 18. 07:35
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Van támogatás rá,de annak kritériumai is vannak és nem 1 millió ft-os beruházásokra adják. Ezt így megmondani nem lehet, hogy mikor térül meg, ha egyáltalán megtérül.

Aki tapasztaltabb, az nyilván el tudja mondani, hogy mi a technikai feltétel, de maga a tevékenység tanulással kezdődik mindkét estben. Gyümölcsösnél 1m Ftból jó ha annyi területet megveszel már termőfákkal, ami elég egy kis termelői piacon történő megjelenéssel és az ottani árusítással. Ahogy előbb is írták, jó áron nehéz lesz eladni, mert vagy elfagy, ami idén is várható, vagy túl sok van, ami meg az árat nyomja le.


Emellett őstermelői is kell, aminek főállásban a vállalkozóival azonos mértékű járulékai vannak, ha nem év végén váltod ki és nincs mellette főállásod. Ez havi 60-70 ezer fix kiadást jelent és az eladásod is korlátozva van abban, hogy 40km-es körzetben és Budapesten árulhatsz csak. Így fel kell mérjed, hogy ott van e egyáltalán annyi lehetőséged a környéken konkurencia nélkül? (más termelők, méhészek, de lehet mondani a szedd magad akciót hirdető szövetkezeteket és a közösségi kerteket is)


Valamint ki és hol fog árulni? Mert valakinek kell a gyümölcsöst ápolni, a méheket vándoroltatni,gépkocsi, üzemanyag, stb. megint csak költség, ha nincs nagy méhlegelőd, ami megint csak szűkösen jön ki 1 millióból. Vagy bérelsz földet, ami meg megint csak ingoványos talaj napjainkban az alaptörvény és a földtörvény miatt.


Nekünk van helyi termékkel foglalkozó csoportunk, 160 fogyasztói családdal, de elég nehézkes még így is az eladás a termelőknek, hiába hogy itt városon lenne igény rá. Nekik is inkább nem maga a gyümölcs, hanem a házi készítésű (Nébih engedély köteles) termékek(lekvárok szörpök, tejkészítmények, stb. megy) A méhészünk is főállás mellett csinálja, de már ráállt a készítményekre és pálinkára is mellette, mert ami megéri neki, ha a mézet hordós tételben elviszi a felvásárló 1000 Ft alatti áron, mint hogy üvegezzen és 1200-ért próbálja eladogatni egyesével szervezett termelői piacokon, mert ugye a városi az, megint csak zárt kör.

2014. jan. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Támogatáshoz még annyit, hogy meg szokott lenni határozva a pályázatokban az üzemméret (EUME)


Ehhez itt találsz egy kalkulátort Excellben.

[link]


pl. Fiatal gazda program esetén, azt hiszem 4 EUME kell.

Ez jelenthet pl. 2,5 ha kajszibarackost, vagy 80 kaptár méhcsaládot. Nézz utána ezeknek, mekkora összegekbe kerülnek és mennyi munkát-és ezzel együtt bér-járulék és működési költséget- igényelnek, a kötelező fenntartási időszak 5 évében.

2014. jan. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Békés megyei vagyok.

Itt már 250 ezer Ft-ért is elég nagy gyümölcsöst kapni.

Nyilván tisztában vagyok vele.

Nem főállásban szeretném csinálni van mellette munkahelyem csak egy kis plusz pénz szeretném csinálni.

De ha esetleg van más ötletetek akkor meghallgatnám az is

2014. jan. 18. 13:22
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

A gyümölcsös ötletét támogatom, a méheket viszont nem. A méhekhez nagyon kell érteni, hogy hasznot hozzanak, és sokat is beléjük kell fektetni, hogy érdemes legyen vele foglalkozni. Ráadásul a méhészkedés, a hiedelmekkel ellentétben nem az a szakma, amit hétvégente lehet űzni. Nagyon sok olyan munka van, amit akkor, az nap kell megcsinálni, amikor kell. Egy anyátlan család 24 órán belül menthetetlenné válik. Egy rajzásra készülő család egy nap alatt is leléphet. Betegségek, és még kismillió dolog történhet 2-3 nap alatt, amíg nem nézel rájuk. Az akácvirágzás dandárjakor 50 család felett 2 hétig meg sem állnak a méhészek, nem hogy még dolgozni mellette.


Egyelőre legyen elég a gyümölcsös. Nem mondom, hogy ne legyen 4-5 család méhed, amin magad is megtapasztalod, amiről beszéltem, de ne úgy állj neki, hogy ebből akarsz pénzt, mert úgy tuti belebuksz. A gyümölcsös az jó, a gyümölcsöt is el lehet adni, a cefrét is lehet hasznosítani, nem igényel túl nagy befektetést éves szinten, és nem is igényel egész embert az év 80%-ban.

2014. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A méheket először pont így gondoltuk ki, hogy veszünk 3-4 családot.

Köszönöm a segítségedet.

Még annyi lenne a kérdésem, hogy gyümölcsből melyikek azok amelyikek megérnék?

2014. jan. 18. 14:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Kajszi, vagy szilva. Ezekből nagy mennyiséget lehet eladni, és nem bonyolult a metszésük sem.
2014. jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!