Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit gondoltok erről az ötletrő...

Mit gondoltok erről az ötletről? (Teatime a város közepén)

Figyelt kérdés
Szóval. Diák vagyok, és arra gondoltam, reggelente (6 és fél 8 között) kiállnék valamelyik csomóponthoz, és főznék teát az arra járó embereknek, hogy vidámabb reggelük legyen:) Viszont nem akarom, hogy fizetős legyen, inkább azt, hogy mindenki annyi pénzt hagyjon ott, amennyit szeretne, aki elviszi ingyen, vigye, aki ötvenest ad, az meg támogatja azt, hogy másnap is legyen miből teát főzni:) Mit gondoltok erről az ötletről? Ha lenne ilyen, kipróbálnátok? És hagynátok ott pénzt? Mennyit (mondjuk 2 dl teáért)?
2011. okt. 22. 15:11
 1/10 Smartguy86 ***** válasza:
Nem egy tőkeigényes dolog, egy próbát megérhet. Ha pár hét után se hozza a várt hatást, akkor majd újragondolod.
2011. okt. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ehhez ugyebár nem is kell hatvan különböző papírt aláírnom, ügyvédet keresnem, meg könyvelőt felvennem, hanem csak kiállok és csinálom, nem? Nyugtát se kell adnom?
2011. okt. 22. 15:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Köjál, terület, meg egy halom engedély biztosan kell hozzá
2011. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gesztenyesütők is szoktak lenni ilyen helyeken, gondolom helyet szerezni nem olyan nehéz, meg néha a pártoknak is vannak standjaik pl. a Moszkván (bár ők aláírást gyűjtenek, vagy nem tudom, de a helyet ugyanúgy elveszik). ÁNTSZ engedély megszerzése kb. milyen hosszú procedúra, ha egy fajta teát szeretnék odanyomni az emberek kezébe?:) És ti milyen teát innátok szívesen? Napközis? Vagy mondjuk zöld?
2011. okt. 22. 16:05
 5/10 anonim válasza:
nekem nagyon tetszik :) ha meg jönnek a büntető-emberek,majd "lefizeted" őket :)
2011. okt. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy Magyarország odáig süllyedt volna, hogy egy diákot b@sztassanak mert ő hobbiból nyomatja a teát a téren és kap érte pár forintot...


De egyébként fizetned kell a helyért, ÁNTSZ engedély és nyugtát is kellene adnod.


Egyébként környékfüggő, de nagy rá az esély, hogy pénzt nem sokat kapsz. Amit kapsz is, könnyen elvehetik. + Fagyoskodás...


Egyébként gyümölcs tea, vagy napközis. :)

2011. okt. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szerinted a helyért mennyit kérnek kb.? Szerintem túl sokat nem kérhetnek, mivel nem túl nagy a közterületekre a kereslet az indiánokon, a kínaiakon, meg a pártokon kívül, másrészt pedig alapvetően jótékonyság amit csinálok, a pénz, ami befolyik, az valószínűleg elfog menni egy másik adag teára:) ÁNTSZ engedélyt hogyan tudnék szerezni? Felhívom őket, bemegyek, miket kell nekik odaadnom, leírnom? Nyugtát nulla forintra minek adjak?:) A pénz, amit kapok, az meg gyakorlatilag adomány, olyan, mintha hajléktalanként kapnék pénzt, azok sem adnak nyugtát, pedig néha még ellenszolgáltatás is van, pl. hegedülnek.


Ha meg valaki odajön keménykedni, és elveszi a pénzt, legyen boldog vele. 1-2 ezer forintot elvett egy tinédzsertől, nagyszerű. Másnap viszont akkor már nem egyedül fogok kiállni - illetve azért köztereken vannak sünök is:)

2011. okt. 25. 19:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ötlet nekem is nagyon tetszik, és én még vmennyi pénzt is hagynék ott.


De jogilag sajnos sok helyről támadható: Először is vállalkozói igazolványodnak kell lennie. Ehhez kell könyvelő, és nyugtát kell adnod. ÁNTSZ oldalról kell egészségügyi kiskönyv, engedélyt kell kérni (ha jól emlékszem 12ezer körül van élelmiszerre), kell állandó meleg folyóvíz(kézmosáshoz), vagy szerződnöd kell egy x méteren belül lévő lakással pl., hogy oda beengednek(írásban). Ha a hivatallal "jóba vagy" lehet, hogy jófejek és azt mondják, hogy nem kell területdíjat fizetned, de akkor is kell működési engedély(10ezer).


Büntetések: Ha nincs működésid jegyző felszólíthat a tevékenység befejezésére, NAV büntet.

Ha nincs ÁNTSZ engedélyed felszólítanak a tevékenység befejezésére, jegyző büntethet(ÁNTSZ-nek nincs közvetlen büntetési joga, csak a hivatalon keresztül)

NAV (régi nevén APEH) a leghúzósabb, előszeretettel ellenőriz, és ha ellenőriz büntet is, mert pl. nincs vásárlók könyvéd, nem jó helyen van, nem vezetted(vagy hibás) a 'szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartása' stb. A büntetési tételnél nem nézik, hogy diák vagy Tesco méretű, de 2-300 ezernél kezdődök.


Sajnos ez van ma Magyarországon..

2011. okt. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van egy Junior Achievement nevű alapítvány, az ő közbenjárásukkal lehet diákvállalkozást alapítani, úgy, hogy a NAV is engedélyezi, szóval azt még talán meg is tudom csinálni, de a többi nem lesz könnyű. XIII. kerületi vagyok, tudtommal a mi önkormányzatunk elég jófej, de persze ez attól is függ gondolom, kit fogok ki. Viszont: Amit mondtál, az alapján egy zenélő bácsi is illegálisan csinálja, amit csinál? Meg az indiánok is?
2011. okt. 26. 18:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát ÁNTSZ szempontból a zenélő bácsi és az indián nem érintett. Az indiánoknak lehet, hogy van valami papírjuk, mert ők (akiket én láttam) CD-t is adtak el, de egyébként igen.
2011. okt. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!