Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Mit gondoltok erről a helyzetről (pereskedés)?

Figyelt kérdés

Tehát a szituáció:

Kivettünk egy lakást, melyben zavartalanul laktunk - egy ideig - szerződés egyik pontja, hogy a bérlő az előre meghatározott egy évben, köteles tartózkodni a bérlők indokolatlan zavarásától.

10. hónapban kitalálta hogy eladja a lakást. Naponta jöttek mentek az ingatlanosok, alig volt némi nyugtunk.

Majd eladták a lakást, jöttek a leendő tulajék és a fejünk fölött megbeszélték, hogy visznek bútort mindent, ottmaradtunk volna az üres lakásban ki tudja meddig... és hogy az új tulajékkal új szerződést VAGYUNK KÖTELESEK kötni, melyben ők emelni fogják a bérleti díjat és pungtum.


Erre nemigazán tudtunk mit reagálni ilyen formában, szerintem ha ez erősen sérti a személyiségi jogokat, illetve a nyugodt lakhatáshoz való jogot, stb.

Ezért, összepakoltunk, és másnap már nem voltunk ott.

Kauciót otthagytuk.


A beszedett pénz után ez az illető nem fizetett semmit, nem volt bejelentve.


Erre ma kaptunk egy sms-t, hogy "nem volt könnyű megtalálni, de hamarosan fel fog keresni az ügyvédem, stb..." tehát kvázi fenyegetőzés.


Akik értenek ehhez valamennyire, érdekelne, mit gondolnak. Mert szerintem ez nevetséges. Amúgy mondta ez a tulaj, hogy az előttünk lévő lakók nem is fizettek, szétcseszték a lakást, és úgy mentek el szó nélkül. Én rendesen fizettem, mindent időre teljesítettem, az ingatlanra maximálisan vigyáztam, de mikor így sarokba szorítottak, ez tűnt az egyetlen reális lépésnek, mivel attól, mert albiban lakom, még van némi büszkeségem.


Természetesen, ha komolyan perelni fog, állok elébe, az összes megtakarításomat arra fogom szánni, hogy a lehető legjobb ügyvédet felfogadjam, és hogy a gatyájukat is lepereljem róluk.


Mit gondoltok a dologról?



#dfaf
2013. dec. 20. 11:40
 1/8 A kérdező kommentje:

Komolyan azt imádom az albérletekben, hogy csak a bérbeadónak vannak jogai, ő a szent, aki bérel, és azt normálisan felelősségteljesen teszi, annak meg semmi.


De ha olyan bérlő lennék, hogy két nap alatt szétverem a lakást majd kirabolom, ,aztán szó nélkül lelépek, akkor tuti nem lenne gáz.

2013. dec. 20. 11:44
 2/8 anonim ***** válasza:

Mégis miért akar beperelni? Hogy nem maradtál az albérletben?


Tartozol neki pénzzel?

2013. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

pénzzel nem tartozom neki.

Hogy miért perel, arról fogalmam sincs.

Egyenlőre csak megfenyegetett, hogy küldi az ügyvédjét.

2013. dec. 20. 13:07
 4/8 A kérdező kommentje:

hogy miért nem maradtam az albérletben, azt írtam fentebb.

Lényeg, hogy én mindíg időben korrektül fizettem, nem szegtem szerződést, ellenben vele, aki ráadásul csak zsebre tette a pénzt.

2013. dec. 20. 13:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Van, hogy a tulaj / bérbeadó úgy dönt, hogy eladja a lakást.

Ilyenkor a bérleti szerződést ÍRÁSBAN fel kell mondani.

Ha meg jönni akar az ingatlanos, akkor arról előre szól nektek, és ha megfelelő az időpont, beengeditek.

Amíg ott laktok, azaz él a szerződés, addig kuss van mindenkinek.


"Ezért, összepakoltunk, és másnap már nem voltunk ott.

Kauciót otthagytuk. "


Jól tettétek! Bár minden ember ilyen jóságos, és nagylelkű lenne (meg buta...)

2013. dec. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Nagyon kellemetlen, de legalább nem aggódom annyira, hogy még engem szívatnak meg.

Azért pakoltam össze, és jöttem el egyszerűen, mert nem akartam szívózni velük, gondoltam ez békés megoldás.

Erre, még ő figyeltet engem, és azután, hogy inkorrekt volt, még meg is hurcolna. Nem tudom mi lesz ebből, nem mondanám, hogy pont ez hiányzott, Karácsony előtt.

2013. dec. 20. 13:38
 7/8 A kérdező kommentje:
A bérleti szerződés felmondását mi is kértük tőle, erre nem volt hajlandó.
2013. dec. 20. 13:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, értsd már meg, hogy az érvényes bérleti szerződéssel rendelkező albérlőt birtokvédelem, meg még ezerkettőszáz jog illeti meg. A tulajdonosnak ott kuss a neve.

Nem kell beengednetek senkit (jó, a vízvezetékszerelőt be kell...), a tulajdonos sem mehet be, ha nem vagytok otthon - birtokháborítás, tudod. A tulajdonos a szerződést írásban kell, hogy felmondja, ha nem akarja, semmi gond, de akkor a szerződés él, és neki kuss van.

Ez most már veszett fejsze nyele, de legközelebb ésszel éljetek már.

2013. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!