Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örökölhetem én ezt azt adósságot?

Örökölhetem én ezt azt adósságot?

Figyelt kérdés

Még a szüleim eladtak mindent és vettek egy telket és az építkezést a szomszéd megakadályozta azzal az indokkal,hogy "megsértettük" a háza falát mikor bontották le a régi házat.

Pereskedtünk vele elment az egéaszre többszázezer forint és minket marasztaltak el egy kis sérülés miatt(nem viccelek tényleg nem dölt össze a háza csak ráépitette a régi házra az egészet kitalálta,hogy itt bozony összefog dőlni az egész egy év mulva) 7 millió forintra amit persze nem tudunk kifizetni.Ez az egész történet már 12 éve tart.Eladni nem tudtuk mert így senki nem vette meg. Valami értékbecslővel leértékelte 2 millió forintra a telket ami kb 7-8 millióba kerül ma és ő maga megvette mikor elárverezték.Szóval most a tartózásunk 5 millió forint.Én nevemen nincs semmi.Örökölhetem ezt a tartozást?

Ha nem,engem is beperel?



2013. márc. 5. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van: Vagy elfogadsz mindent, amit örökölsz a szüleidtől(bárminemű tőkét, legyen az ház, autó, készpénz, bármi) beleértve az adósságot is, vagy lemondasz az örökségről és ezzel együtt az adósságról is.


Tehát ha nagyobb az adósság, mint amennyit az örökséged ér, akkor célszerű lemondani az örökségről.

2013. márc. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

És a szomszédnak van rá lehetősége,hogy engem bepereljen ha lemondok róla?

2013. márc. 5. 19:20
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,mert tipikus olyan ember aki ebből "él",hogy beperli a másikat mindenféle okkal.
2013. márc. 5. 19:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia)


Ha ilyen "perelgetős" a szomszéd, akkor biztosan nem hagyja ki ezt a lehetőséget sem....legfeljebb elveszíti a pert...

2013. márc. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!