Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Létpénz?

Mit gondoltok erről? Létpénz?

Figyelt kérdés
[link]
2014. jan. 12. 13:00
 1/9 A kérdező kommentje:

"50 ezer forintot kapna mindenki az államtól élete végéig


A LÉT munkacsoport bevezetné a minden magyarnak járó feltétel nélküli alapjövedelmet. A havi ellátás mértékét 2015-re gyermekek esetében 25, felnőttek részére 50, várandós nők tekintetében pedig 75 ezer forintban határoznák meg...."

2014. jan. 12. 13:01
 2/9 anonim válasza:
89%

Anyukám ennyi pénzért dolgozik napi 8 órát. És szerintem nincs ezzel egyedül. SAJNOS.

Innentől ha ez be lenne vezetve, mindenki otthagyná az állását, amit ennyi pénzért csinál.

Inkább fizessék meg a normálisan dolgozókat, meg teremtsenek munkahelyet!

2014. jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én mondjuk nem hagynám ott a munkámat mivel lenne mire gyűjtenem (nagyobb házra) de nyílván ez kamu mert közelednek a választások. Kicsit érdekes hogy kórházakat, vasútállomásokat zártak/zárnak be mert nincs pénz, de erre persze lenne...

Arról nemis beszélve mennyire beindulna a megélhetési gyerekvállalás. Nekem 1 gyerekem van, ezek szerint 125ezret kapnánk (2 felnőtt, 1 gyerek) plussz amit a férjem keres meg amit én kapok. Nagyon meseszerű...

2014. jan. 12. 13:22
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
hülyeség,ahogy előttem írták,sokan otthagynák a munkájukat, a másik fele meg ezért szülne.
2014. jan. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg akkor lenne reális, ha gyémánt vagy kőolaj mezőket fedeznének fel hazánkban.
2014. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Aha, és ez a nagyeszű csoport mégis miből szeretné mindezt FINANSZÍROZNI?!


Mert idióta ötletei bárkinek lehetnek, más kérdés a megvalósíthatóság...

2014. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést nem az üzlet és pénzügyek, hanem az ezotéria rovatban, vagy a humor rovatban kellett volna feltenni. Ott talán lenne ekkora baromságnak realitása.


Elmondom a legrosszabb részeit, ami nem gazdaságossági szempontból is már romba dönti az egész elképzelést:

A bruttó bér összegét csökkentenék: Tehát aki dolgozik, ugyanannyit fog keresni, mint most, nekik semmi plusz nem jelent e "létpénz".

Az így is magas járulékszintet kibővítenék egy LÉT-HO-val, tehát a munkavállalóktól vennék el ismét azt a pénzt, amit utána odaadnának a lusta semmirekellő csőcseléknek.

Itt már két okból felesleges lenne tisztességesen, bejelentett munkaviszony keretein belül munkát vállalni.

2014. jan. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es,teljesen egyetértek!!!!!
2014. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 egy újabb válaszoló ***** válasza:
57%
Ha már ennyire osztogatnának, adják gyerekkórházaknak, árvaházaknak. Nekik van csak igazán nagy szükségük rá.
2014. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!