Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik Mo-hoz közeli EU-s...

Linkoln kérdése:

Melyik Mo-hoz közeli EU-s országban számottevően alacsonyabb az áfa mint itt?

Figyelt kérdés
Elég szép mennyiségű árut hozatnék be eun kívülről. Lehet olyat csinálni hogy mondjuk Romániába megy az áru, és azonnal behozatom? Legálisan? Tehát szándékosan megkerülni a magasabb áfát.
2013. aug. 30. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hivatalos, de itt vannak az EU-s ÁFÁ-k:


[link]

2013. aug. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Behozatod mondjuk Romániába - attól még nem kerülted meg a magyar ÁFÁ-t, ha itthon akarod árulni.
2013. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát akkor csak annyi hogy kifizetem a román áfát, majd behozom Mo-ra, viszsaigénylem a román áfát, és befizetem a magyart?
2013. aug. 30. 12:05
 4/5 anonim ***** válasza:
kb. Persze ettől a VÁM és egyéb költségek lehetnek a környező országokban alacsonyabbak, azt nem tudom.
2013. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Gondolom tök mind1 hogy én áfa körön kívüli vagyok, nem?

(Mert kívül vagyok, de gondolom így is simán áfa külföldön, áfa itthon, és visszaigénylem az áfát. Mondjuk bevallom ez zavaros, mert én nem tudok visszaigényelni áfát, nem is vezetnék róla nyílvántartást elvileg. Kellene már egy könyvelő... :D

2013. aug. 30. 14:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!