Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kezdjek bele? Vendéglát...

Hogyan kezdjek bele? Vendéglátó egységet szeretnék nyitni.

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy mennyi pénzből lehet egy kisebb club/disco-t nyitni. Hétköznap söröző, péntek-szombat disco. A hely adott, berendezéssel együtt bérbeadó, városközpontban van. A marketing része nem érdekel, annak költségeivel tisztában vagyok. Engem az árukészlet feltöltése és a maradék járulékok összege érdekel. Egyébként 100-150 fős befogadó képességgel rendelkezik az ingatlan.

2012. dec. 29. 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves anonim!

Erre nem lehet annyira egyenes választ adni, mint amennyire egyenes a kérdésed. Mennyire lennél a "húzó erő"? Eleinte hány alkalmazottat vagy képes "helyettesíteni"? Pár százezerrel nyilván számolhatsz, ez nem kérdés. De ez függ persze attól, mekkora választékot akarsz, milyen hosszú nyitva tartást... Szerintem egy nap legalább 3 alkalmazott kell, (pultos, felszolg., kisegítő) és esetleg te. Normál esetben ha ténylegesen annyira jelented be őket, amennyit dolgoznak (ez a ritkább verzió) akkor számolj a következő képpen: a fizetett bér (+ Kb 60 százaléka még a járulék) Tehát ha egy sima 100 ezres fizetést adsz valakinek, kb 60 ezer még amit utána fizetsz járulékot. Ezáltal ki tudod számolni mennyi embert tudsz/akarsz alkalmazni. Nem könnyű, főleg ha ezeket nem látod át és így akarsz üzletet nyitni. Ne érts félre, nem bántani akarlak, de sokkal több tapasztalattal indultam neki és még így is sokszor majdnem megvezettek. Főleg ha kiszagolják, hogy nem vagy annyira otthon a témában...!!

Pedig ezek annyira alap kérdések amiket feltettél!

Ha bármi van, amiben tudok segíteni, írj nyugodtan.

ÜDv, Anita

..és sok sikert!

2012. dec. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!