Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ingatlanos kérdés! Mennyiséget...

Ingatlanos kérdés! Mennyiséget vagy minőséget?

Figyelt kérdés
Egyik nagy franchise hálózatban - ami egy folyó nevét viseli - úgy dolgoznak, mint a daráló. Csak a megbízások darabszámára mennek, gyakorlatilag túlárazva is bevisznek mindent mondván, hogy legyen mennyiség, ami meg túl drága, majd leviszi az árat a tulaj idővel, ha belefárad abba, hogy nincs érdeklődő. Nekem ugyanakkor meg az aggályos kicsit, hogyha egy referens az arcképét és a nevét adja egy ingatlanhirdetéshez, akkor ő azzal gyakorlatilag állást foglal, azzal a saját szakmai kompetenciáját is beleteszi. Namost kérdés, hogy mennyire minőségi munka a daráló, az, hogy tényleg a tulaj fárasztása a lényeg és így a vevők gyakorlatilag az ingatlanosok által is magas áron hirdetett ingatlanokba botlanak. Másik ingatlanos cégnél (kisebb iroda, kisebb hálózat) meg azt vallotta egyik ingatlanos, hogy nem túl sok megbízása van, de azok mind olyan ár/érték arányban vannak, hogy piacképesek, szakmailag vállalhatók és viszonylag rövid időn belül el is kelnek. Tehát ő eleve nem köt megbízást a piaci ár fölött, mert nem rombolja a saját presztízsét sem vele.

2012. nov. 25. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, kinek a szempontjából kérded, hogy mennyiséget, vagy minőséget?


Ha ingatlanos vagy, akkor mennyiséget... ha vevő, akkor minőséget. Lefordítva: Mikor én árultam a lakásomat, a fenti, folyó nevét viselő céget bíztam meg... de nem ők adták el, hanem egy pici, nevesincs ingatlanközvetítő... De ha keresgélek, akkor is a nagy ingatlanos oldalon kereséglek, mert ott nagy a kínálat.

2012. nov. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.. Mivel az arcodat adnád a hirdetéshez, nyilván te ingatlanos vagy... hogy akkor melyiket? Hát akkor - üzletileg a mennyiség, hisz abból van választék.
2012. nov. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A presztízs az hülyeség, átlag ügyfél egyszer vesz lakást, és nincs tapasztalata. Honnan tudná, kik a színvonalas ingatlanosok?
2012. nov. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!