Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gáz számla kérdés! Miért...

Gáz számla kérdés! Miért fizetjük a korrigált mennyiséget illetve mit takar ez?

Figyelt kérdés
Édesanyám számlája fogyasztás alapján egy évi 1820 m3 de a korrigált mennyiség miatt 50 m3 több!És ezt is kell fizetnie!De miért?Mit korrigálnak rajta és az nekünk kell fizetnünk?Hát nem azt kellene amit valójában elfogyasztunk?
2012. okt. 5. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:

havonta egy átlagot fizettek, amit kb-ra kiszámoltak, minden hónapban ugyanannyit. év végén megnézik az órát, hogy mennyit használt rendesen, és a különbözetet kell kifizetni.


kérjétek, hogy havonta akarjátok bediktálni

2012. okt. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem nem erről van szó!Diktálósok vagyunk!Bediktálom az óraállást példa 50 m3 és kiküldik hogy 51 3m!Hogy van ez!A másik pedig van hogy ugyanazt 3m küldöm pl 130 és a két számla több száz forinttal is eltér!Érdekes!Ott vágnak át minket ahol lehet!:-(
2012. okt. 8. 13:34
 3/5 anonim ***** válasza:

a köbméter az: m3 és nem 3m.


rá kellene kérdezni akkor, hogy miért. valami oka biztos van, hogy rászámolnak némi pluszt.


viszont te nem m3-t diktálsz be, hanem az óraállást. ők számolják ki, hogy mennyi az előző havihoz a diffi. vaban van olyan, hogy pontosan ugyanannyit fogyasztottatok egy hónapban mint előző? elég kicsi ennek az esélye nem?


az viszont más téma, hogy mondjuk januárban olcsóbb mint pl júliusban. a gázár is változik folyamatosan.

2012. okt. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Először is okoskodást nem kértem!m3 vagy 3m!!!!!Elírtam...na és...nem kell a hibát keresni!Én segítségért fordultam ide nem azért hogy valaki kioktasson!


Az meg hogy mennyit diktálok.....nem mindig a valósat diktálom hanem van hogy kevesebbet vagy éppen többet az anyagi helyzettől függően!És igen van hogy egymás után ugyanannyit diktáltam és akkor még gázár emelés sem volt!!!!!

2012. okt. 11. 22:37
 5/5 A kérdező kommentje:
...és még valami...valóban az óraállást diktálom de a két havi diktált közötti különbsége a KÖBMÉTER!
2012. okt. 11. 22:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!