Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tényleg kétféle főnök van? A...

Tényleg kétféle főnök van? A köcsög, és akit kihasználnak előbb utóbb?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 13:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Alkalmazottakat keresek, és a családból mondják páran, hogy ne akarjak jó főnök lenni, mert csak kihasználnak, és minden alkalmazott utálja a főnökét a háta mögött, mint a szart.
2012. ápr. 8. 13:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kétféle van, úgy ahogy mondod!


1. Az alkalmazottak felett áll, így azok tartanak tőle, a munkát elvégzik rendesen, mert különben jön büntetés. Ezt a típust utálni fogják.


2. Az alkalmazottakkal egy szinten van, azok társként kezelik, és előbb-utóbb leszärják a munkát, és lazítanak. Ez odáig is fokozódhat, hogy rákapnak a főnökre és már ők dirigálnak.


A jó valahol a kettő között van. De el kell döntened, hogy pénzt akarsz szerezni, vagy barátokat. Egy jó főnök nem köcsög, de "erőskezű".

2012. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Nyugodtan legyél kötsög,mert az ember alapjába véve a munkát megkönnyítené magának,ahogy csak tudja és lehet pont a kedvességedet fogja kihasználni,amit meg mond a hátad mögött soha de soha ne érdekeljen.
2012. ápr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A főnökök 99%-a alapvetően ilyen, igen.


Az az 1% pedig ritka, mint a fehér holló, aki normális és mégis tiszteletet tud parancsolni. Az én főnököm pl. ilyen, de ehhez az 1%-hoz nem elég a főnök, az olyan alkalmazott is kell, aki megérti azt, hogyha kiadnak egy munkát X időre akkor azt meg kell csinálni.


nálunk pl. az a rendszer, hogy megmondják, hogy este 6-ra X-nek kész kell lenni. És pont. Ha kész vagy 4-kor akár a farkaddal is hokizhatsz, senkit nem érdekel. De ha nem akkor elő vagy véve.

2012. ápr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Millió féle főnök van!!

De az igaz hogy nem bratyizunk az alkalmazottakkal!

Mert érthető ha néha el akar menni munkából mert ilyen olyan ügyeket intéznie kell vagy más okból épp "nem tud dolgozni"...

Ugyanakkor neked mint főnöknek nem az a célod hogy nyugalomban éljenek hanem hogy elvégezzék a munkájukat rendesen és hatékonyan és ez neked minél kevesebb pénzbe kerüljön!!

DE!!! A jó munkaerőt úgy találod meg ha korrekt elvárásokat kérsz számon és néha, ritkán tudsz megértő is lenni. Mert van olyan ember aki megbecsül egy korrekt főnököt és rendesen fog neked dolgozni! Egyik barátomnak 6 évébe került hogy olyan társaságot hozzon össze ahol senki nem bomlasztó és jó a hangulat de rendesen dolgozik mindenki!


Viszont azt ne feledd hogyha a rossz(akár lopós) munkaerő miatt csődbe mész ők mennek másik munkahelyre! Neked viszont akár a házad és az egzisztenciád is rámehet!


És valljuk be! Nálunk ezt a dolgot az emberek 80-90%-a aki dolgozik soha nem fogja ezt megérteni/respektálni!!


Most azokra nem térek ki akik eleve át akarnak verni! Akár másik vállalkozóról, akár munkaerőről van szó. Tőlük amennyire lehet, tartsd távol magad...

2012. ápr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
13%

Így van, legyél köcsög! A beosztottad nem a barátod, nem kell, hogy meghasson ha menstruál és rossz a kedve vagy ha szakított a barátjával és ezért depis, esetleg meghalt a macskájának a hörcsögének a kedvenc nyula és azt gyászolja.

Tényleg ne ápolj velük közeli kapcsolatot, mert kihasználnak!

2012. ápr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 archon ***** válasza:

Nem.


John C. Maxwell: Mentorálás 101 (Amit minden vezetőnek tudnia kell) c. könyv.


Ezt olvasd el, 100 oldal, és minden világos lesz a vezetésről, és tipp: tanácsot olyan embertől kérj, aki már elérte azt, amit te el akarsz érni.


Most komolyan, aki szerint a "jó főnök köcsög": hány vezetéssel kapcsolatos tréningen voltatok? Hány könyvet olvastatok a témáról?


Főnöknek lenni nem annyi, hogy a te neveden van egy vállalat...

2012. ápr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az első(jelenlegi) munkahelyemen 2éve dolgozok.Kikészültem.Én voltam piszkálva,mert dolgoztam.Egyszer elkezdett velem kiabálni,én meg visszakiabáltam,és felmondtam.Május 9 az utolsó napom.

Szerintem próbálj meg valamennyire korrekt lenni,de ne is engedd,hogy a fejedre tojjanak.Én legalábbis ilyen főnököt szeretnék következőnek.

2012. ápr. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez is olyan, mint minden más. Meg kell találni az arany középutat. A munkát meg kell követelni, ugyanakkor bizonyos dolgokban lehet engedékenység. De engedékenység csakis addig, amíg vissza nem élnek vele. Amint azt veszed észre, hogy a kisujjad nyújtod, de az egész karod kell, akkor vissza kell venni belőle. Csakis rajtad múlik!
2012. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#4-esnek tökéletesen igaza van.

Gondolom akik szerint a főnök köcsög,annak halvány lila fingja nincsen,hogy milyen kőkemény meló van benne.

Hány tréninget végeztetek el és hány könyvet olvastatok el a témában?

Szerintem egy ujjammal meg tudom számolni.

Olvasgass könyveket kérdező,legyél kemény,de ugyanakkor normális is,követeld meg a munkát de ugyanakkor motiváld is őket,ha kell b_szd le,de dicsérd is.

Olvasgass könyveket

- [link]

- [link]

2012. ápr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!