Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Erről a főnökről mi a véleményed?

Erről a főnökről mi a véleményed?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést kérek, ha rossz kategóriába írtam!


A gazdasági vezető asszonyunkat szeretném pár mondattal jellemezni:


- önmagában nem tud dönteni semmiről, állandóan a számviteli osztályvezetővel egyeztet, holott a beosztottja ő is;

- ha egyeztette vele, utána még átviszi az igazgatóhoz, akinek végképp nem hatásköre az ilyenfajta ügyekben való döntés;

- ha valami határidős meló van, nem közli velünk könyvelőkkel, hanem szól a számviteli osztály vezetőjének és ő általa közli velünk;

- ha valami baja van velünk, nem mondja meg nekünk se négyszemközt, sem sehogy, hanem szintén, az előző bekezdésben megnevezett személy által közli velünk;

- ha elkésik munkából, elnézést kér az igazgatótól. :D


A korábbi gazd-i vezető nem volt ilyen. Önmagában hozott döntéseket, az igazgató maximum aláírta ahol kell. Ha gondja volt az emberekkel, áthívta őket magához és négyszemközt megbeszélte velük. Ha határidős munka volt, bejött és közölte mindenkivel, h kitől mit vár el és mikorra...nem pedig mással üzentette.



2012. márc. 30. 06:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
valószínűleg azért ilyen, mert teljesen szakmaiatlan. Leégne a pofámról a bőr ha az igazgatót kellene kérdeznem, pénzügyi ügyekben, vagy a beosztottaimat. Valakinek a valakije?
2012. márc. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem biztos, hogy szakmaiatlan, csak nem mer dönteni, nem mer felelősséget vállalni. Valóban nem szerencsés főnöktípus.

Az, hogy vannak emberek, akikkel egyeztet, ez nem biztos, hogy rossz. Inkább, minthogy hülyeséget csináljon, és mindenki megszívja.

Az, hogy a számviteli osztály vezetőjével intenzív a kapcsolata... nos nem lehet, hogy a ti közvetlen főnökötök a számviteli osztály vezetője? Ebben az esetben egyszerűen betartja a "hivatali utat". Ebben sem látok semmi kivetnivalót.

Az meg, hogy elnézést kér, ha elkésik a munkából, csak azt mutatja, hogy tisztában van vele, hogy a munkaidő kezdetére be kell érnie.


Szerintem magadon gondolkozz el. Elhiszem, hogy könyvelői végzettséggel ennyit látsz a dologból, és nem is tudod adott esetben továbbgondolni a történetet...

Én a te helyedben nem írtam volna ki ezt a kérdést, mert ha úgy van, ahogy leírtad és ahgoy én kikövetkeztettem, magadról állítottál ki egy bizonyítványt.


A FAcebook-on ugye nem szidtad nyilvánosan, mert előfordult már, hogy a főnök rátalált és kirúgta az illető kollégát. :/

2012. márc. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Egyáltalán nem biztos!

Amikor számviteli o.vez. voltam, és a gazd-i vezető, vagy igazgató úgy osztotta ki a munkát az én kezem alatt dolgozók részére, hogy én arról nem tudtam, no meg én is kiosztottam nekik másvalamit, ebből nagyon sokszor jött ki az, hogy nemcsak én kaptam "hülyét", de a dolgozók is.


Másrészt a cég dolgaiban a döntés joga és kötelessége az első-számú vezető feladata, és a "végeredmény"-ért is jogilag ő felel. Ő tudja, hogy a különböző helyekről befutott információk (műszaki vez, termelési irányítás, pénzügy, számvitel stb.) összerázásával mely lépés megtételét tartja helyesnek. Akinek nincsenek a kezében az összes információk (gazd-i vez csak a dolgok pénzügyi oldalát látja), lehet, hogy információ hiányában téves vagy rossz döntést hoz egyszemélyben.


Ezek alapján lehet, hogy esetedben is az előző főnöknődnek talán éppen ezért "kellett" mennie!

2012. márc. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen logikátlan amit írtok. Egy első számú pénzügyi vezetőnek MINDENről kell tudni, az igazgató csak a végső döntést hozza meg, általában a pénzügyi vezető javaslatát fogadja el, mert ugyan honnan is tudhatna pénzügyi kérdésekben korrekt választ, döntést hozni szakember nélkül.

Az igazgató feladata a szakmai rész, a pénzügyi, gazdasági vezetőé minden más. Legalábbis nálunk így működik, tökéletesen.

2012. márc. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

4-nek

Igen, ezért is írtuk többen is azt, hogy nem feltételnül szakmaiatlan, ha a döntés előtt konzultál másokkal.

2012. márc. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem úgy jött le, hogy a kérdezőt azt bántja, hogy konzultál egy-egy döntés előtt
2012. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem hinném, h beszámolási kötelezettséggel tartozik bárkinek is egy gazdasági vezető, nálunk egy szinten van az igazgatóval és a műszaki igazgatóval is. Végül pedig úgyis mindent az igazgató ír alá, eddig is így volt...őt mégse vonta bele egy előző gazd-i. vez. se, h miben hogy kéne dönteni, csak elétették az igazgató elé a végeredményt, az meg aláírta!!!

Nem írtam ki fb-re, meg ilyenekre, annyira nem vagyok hülye!

Valójában annyi a bajom a főnökasszonyommal, h nem képes megmondani nekem, h mégis mit vár el tőlem és mi baja velem, hanem a számviteli osztályvezetővel üzengeti meg...szerintem gyenge jellem és nem vezetőnek való. :D

2012. márc. 30. 12:01
 8/13 A kérdező kommentje:
A 4. válaszolóval kell egyetértsek, még ha sokan le is pontozták!
2012. márc. 30. 12:01
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg azért pontoztak le, mert nem dolgoztak még ilyen szervezetben, főleg nem vezetőként. Az igazgató CSAK aláír, de ezt majd egyszer megtapasztalják!
2012. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Van ennél sokkal rosszabb is :D



Van oylan is aki nem megy oda megkérdezni, senkihez, hanem szépen sorban ellehetetleníti egyik beosztottjáta másik után, és kirugdossa, aztán felveteti a "saját" embereit, és azokkal bástyázza körbe magát!

2012. márc. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!