Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webshop esetén szabálytalan,...

Webshop esetén szabálytalan, ha a kosár értékét nem képes kerekíteni?

Figyelt kérdés
Nagyon gondosan kalkulálom az árakat, de észrevettem, hogy ha többet tesznek a kosárba, a 27%-os áfánál gond van, a végösszeg néha egy forinttal föl vagy le eltér, a kerekítés miatt. Valaki tudja, hogy ezt lehet-e? A kimenő számla már helyes, azon már nem szerepel 1 vagy 9, csak a kosár mutatásánál, amikor a megrendelést leadják. Remélem, értelmes voltam.
2012. febr. 13. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez fizetési mód függő is, pl. átutalásnál vagy bankkártyás fizetésnél nem kell kerekíteni, csak készpénznél.
2012. febr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszodat, kicsit meg is nyugtatott. két fizetés mód van, utánvét és előre utalás. tehát az előbbinél mindenképpen kerekíteni kell, az utóbbinál én eldönthetem, ha jól értem. de ezt elég a számlán elvégezni?
2012. febr. 13. 23:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha belegondolsz, a boltban is kerekítés nélküli árak vannak megadva, szóval szerintem nem kell kerekíteni. Meg reklamálni sem fog emiatt senki... :) (na jó, erről azért tudnék mesélni :D)
2012. febr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. :) igen, a reklamálók... azért reklamálnak, mert szabad, nem azért, mert értelme van. legalábbis így tapasztaltam :) köszi még egyszer.
2012. febr. 13. 23:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Webshop programjában vagy programozásában utána lehetne nézni a kerekítésnek ha annyirs fontos. Aki meg 1 forintért képes reklamálni, azt már most sajnálom.
2012. febr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, képesek reklamálni, de igaziból azért, mert a kosár értéke, amikor belepakol, a rendes összeget mutatja, mert nem számolja az adót, hanem egyszerűen összeadja a bruttó összegeket. a végén pedig, amikor a megrendelést véglegesíti, újra feladja a kosarat a részletezett adótartalommal, ahol számolja az adót (a bruttóból visszanettósítja, aztán adót számol, majd mindent összead), ami persze sosem normális összeg, és végül egy-két forint eltérést hoz össze. Tehát az eredeti számokhoz képest. Persze nem jelent semmit, úgyis annyit fizet, csak reklamálnak, és azért kérdeztem hogy ebből lehet-e gond a reklamáción túl is. Csak nem bírtam értelmesen leírni. köszönöm a hozzászólást! kellemes hétvégét!
2012. febr. 18. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!