Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dolgozom egy gyárban de az...

Dolgozom egy gyárban de az egyik "nagyfőnök" szerintem szabálytalan dolgot követett el. Szerintetek mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Szóval mint írtam dolgozok egy gyárban ahol több üzemre van felosztva és az egyik üzemben az üzemvezető gondolt egyet és felszerelt webkamerákat úgy hogy ezt a gyárban nem jelezte senkinek.Állítólag így nem lehet felszerelni kamerákat mert az már személyi jogokat sért és kell külön engedély papírok hozzá.

Szerintetek ezt kinek lehet jelenteni és egyáltalán foglalkoznának vele??


2009. okt. 6. 07:55
 1/7 anonim válasza:
86%
Simán felrakhatja. Mondjuk ilyen, mint zuhanyzó, öltöző, WC nem, de a munkaterületen igen. Jobb ha hozzászoksz.
2009. okt. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Fogalmam sincs, hogy szabálytalan-e, de velünk kötelező jelleggel aláírattak egy nyilatkozatot, miután felszerelték, hogy "beleegyeztünk", szóval gondolom, hogy kellett valamire.
2009. okt. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Munkaterületen felrakhatja.

Öltözőben, mellékhelyiségben nem.

2009. okt. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jó csak azért érdekes mert állítólag nem szólt senkinek és ugye számítógépre elmenti a webkamera felvételeit szerintem teljesen jogtalanul ugyanis nem az övé a csarnok és neki elvileg nem lenne joga felszerelni kamerát engedély nélkül.

Csak nem tudom hogy kihez fordulhatnék ezzel az üggyel vagy inkább hagyjam a p*cs*b*.

Ja amúgy már tervezi a Dohányzóba és az étkezőbe is rak kamerát.

2009. okt. 6. 13:24
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és semmilyen papírt nem írtunk alá pedig már elég rég fent van a kamera és egyre többet rak ki!
2009. okt. 6. 13:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem "aláírni" kell, hanem tudomásul vetetni az üzemi területen dolgozókkal. Erre a gyárkapura kiírt "kamerával megfigyelt terület" tábla is bőven elegendő. Ha az nincs, akkor aggályos, de a jogszabályellenessége az értesítéssel megszüntethető, tehát a kamerát nem fogják leszereltetni.
2009. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy a csarnok az övé vagy csak bérli. Joga van a munkamenetet felügyelni. (Akár megindokolhatná, hogy minőségbiztosítási okból van szükség re, de ez is felesleges.)

A dohányzót megfigyelheti, csak az öltözöbe, mosdóba nem rakhat kamerát.

2009. okt. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!