Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Manapság milyen céget lehet...

Manapság milyen céget lehet nyitni, aminek van valami jövedelme is?

Figyelt kérdés

Örököltem nem kis összeget(150.000.000) és szeretnék valamilyen vállalkozást nyitni. Pontosan nem tudom még h milyet.

Arra gondoltam h fiataloknak nyitnék valamilyen szórakozási lehetőséget,ahol pizzát,biliárdot,csocsót(asztali foci),italt/alkoholt/koktélt,diszkós zenét(esténként) és néha bulikat biztosítanék be. Szerintetek volna egy ilyen vállalatnak jövője?

Hozzáteszem h nem városba akarom ezt létrehozni,hanem inkább egy nagyobb létszámú faluban,ahol a fiataloknak nem igazán van lehetőségük szórakozásra(max kocsmában).Meg persze olyan falut keresnék,ami közel van egy másikhoz(vagy közvetlenül egymás mellett vannak vagy 1-5km választja el őket).


2011. dec. 14. 20:36
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Megpróbálom elmagyarázni. Előbb írtad h egy új építésű társasházban veszek lakást,akk jobban járok. Nos én úgy gondoltam h nem a lakást veszem meg,hanem magát a társasházat. Vagy pedig építek én egy társasházat:D Remélem érthető voltam.

De most h írtad h nehezen tudnak eladni,akk nem biztos h annyira jó ötlet lenne:S


A 30-as válaszolónak meg üzenem h a linkek fölött írtam h 3x kisebb lenne...

2011. dec. 18. 19:18
 32/40 anonim válasza:

Én azért nem javaslom az új ház építését, mert nem értesz hozzá, nem ebben dolgozol.


Mindenképpen jobban jársz, ha egy olyan, már meglévő társasházban veszel lakásokat ahol biztosan kapsz valamit a pénzedért.


Nem ismerlek, nem tudom, hogy mennyire vagy gyakorlatias, így én csak a biztosan javaslom neked.


Elvben egy építés sem ördöngösség, de kockázatosabb.


Ha veszel egy lakást, az egyszerű.

Megkeresed, kifizeted és a tiéd. :)


Utána már csak ki kell adni.


Egyébként nem azt nem értettem amire válaszoltál, hanem azt, hogy hogyan szeretnéd elkerülni a mindennapos zűröket a lakásokkal?


"Azt a 5 lakást kiadnám "ingatlanvásárlóknak"(pl. mlacinak:D), ők meg kiadnák a bérlőknek"


Nálad mi pontosan az "ingatlanvásárló"?



Egyébként egyáltalán nem akarsz a lakásokkal, a kiadásokkal foglalkozni?

Gondolom nem. :)

Ilyenkor tényleg jó ha van egy megbízottad. :)

2011. dec. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim válasza:

Ha a teljes 150.000.000.-Ft.-ot lakásvásárlásra akarod költeni, akkor min. 10 lakást érdemes venned.

Ez egy egész, vagy egy fél ház.

Ne akarj luxuslakásokat venni, mert annyival nem tudod drágábban kiadni, mint amennyivel többe kerülnek.

Illetve ha egy havi 50-80.000.-ft os kiadó lakást hamarabb ki tudsz adni és nagyobb is rá a kereslet.

Persze egy nagyobb lakás is még belefér, amit 100.000.-ft-ért tudsz kiadni.


Ennél drágább lakást már nehezebb kiadni és ha hónapokid nincs albérlő akkor az veszteség.


Kicsit számolgassunk:

Általánosságban egy másfél,-két szobás lakást átlag (csak példa) 50-60.000.-ft-ért tudsz majd kiadni.

Ha van 5 lakásod amit veszel 50-70 millióért (10-14.000.000.-ft./db), akkor a havi bevétel elvben:

250-300.000.-ft.

Ha beleszámítunk egy kiadhatósági biztosítékot, mondjuk 80%-al (ez egy arány, hogy mekkora részben van kiadva), akkor:


5 lakás x 12 hónap x 80% = 48 kiadott hónap.

48 x 50.000.-ft. = 2.400.000.-ft.

48 x 60.000.-ft. = 2.880.000.-ft.


10 lakásnál duplázódik, illetve ha folyamatosan ki vannak adva akkor ennél is több a bevételed.


(a 150millió sztem 10-12 lakásra elég)


Éves szinten kicsi az az összeg amit egy lakás karbantartására kell fordítanod.

Új lakásoknál eléggé ritkák a meghibásodássok és 10-15 évig nem is nagyon kell majd javításokkal vesződni.


Persze alkalmanként lesznek majd kiadások.

Ha kell részletezhetem... :)


Igazság szerint egy bankbetéttel nem keresnél kevesebbet, de az már a te dolgod, hogy eldöntsd, melyikben bízol jobban.

A bankban, vagy az ingatlanban?

2011. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim válasza:

Jut eszembe. :)

Még nem beszéltünk róla, hogy adózni is kell a bevételek után.

Linkelek egy cikket, hogy érrthető legyen a mértéke:

[link]



A "vállalkozást" teljesen elvetetted?

2011. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Igazából a lakásépítés részét még meg is tudnám oldani,mivel a jövőbeli férjemnek építkezési vállalata van. Ő ért az ilyenekhez:) De sztem maradok a lakásoknál. Am nagyon köszi mlaci a tanácsaidat.Sokat segítettél:)


Am meg azért nem akarom a bankba berakni a pénzt,vagyis úgy h lekötni,mert nem szeretném ha az emberek azt hinnék h én nem tettem semmit sem az életben és mégis ennyi pénzem van. Mindenki elkényeztetett libának tartana és ezért szeretném inkább valahova befektetni. Így úgymond, én keresem meg az ebédrevalót:D

2011. dec. 18. 20:25
 36/40 anonim válasza:

Becsülendő az elhatározásod. :)

Sok sikert!

Szia.

2011. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim válasza:

Még1 dolog. :)


Sztem ha beteszed a bankba akkor is becsülendő, hogy vigyázol rá.

Fiatal vagy még kitalálni, hogy mihez kezdj.


A pénz lekötése egy okos, bölcs döntés.

Akinek nem tetszik.....:)!


Szia.

2011. dec. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Köszi,de én eldöntöttem h nem rakom bankba. Így jobb lesz a lelkiismeretemnek is:) Meg megakarom mutatni h én nem csak egy mázlista lány vagyok,aki csak úgy örökölt pénzt,hanem egy olyan nő aki ezt az összeget sikeresen befektette.Remélem a későbbiek folyamán lesz belőle hasznom is:D


Szia:)

2011. dec. 18. 20:47
 39/40 anonim válasza:
Szerintem mivel válság van, jobban megérné kisebb lakásokat venni amit akár 40-50 ezerért adhatsz ki ez nem sok, de biztos lenne rá kereslet.(persze én nem értek hozzá, csak azt tapasztalom, hogy erre nagyobb igény van jelenleg)
2011. dec. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim válasza:

keress olyan kapcsolatokat amelyeknek hasznát tudod venni mivel ekkora összegről van szó óvatosan kell bánni vele egy ilyen oldalon sem érdemes kiírni, persze megértem hogy tanácstalan vagy de óvatosan kell ezzel bánni, mielőtt valamibe belefekteted alaposan gondold végig gondolom olyasmire gondolsz amivel az emberek hasznára is lehetsz ne csak itthon gondolkozz külföldön is keresd a lehetőséget ha úgy érzed adj neki időt hogy kialakuljon mibe is szeretnéd fektetni pontosan. lehet időközbe találsz olyat ami jobban profitál mint egy diszkó vagy akármi abból van elég elhiheted :D újítsál, legyél egyedi csinálj, változásokat mert ekkora összegből megvan rá a lehetőséged.

19/ f

2011. dec. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!