Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Manapság milyen céget lehet...

Manapság milyen céget lehet nyitni, aminek van valami jövedelme is?

Figyelt kérdés

Örököltem nem kis összeget(150.000.000) és szeretnék valamilyen vállalkozást nyitni. Pontosan nem tudom még h milyet.

Arra gondoltam h fiataloknak nyitnék valamilyen szórakozási lehetőséget,ahol pizzát,biliárdot,csocsót(asztali foci),italt/alkoholt/koktélt,diszkós zenét(esténként) és néha bulikat biztosítanék be. Szerintetek volna egy ilyen vállalatnak jövője?

Hozzáteszem h nem városba akarom ezt létrehozni,hanem inkább egy nagyobb létszámú faluban,ahol a fiataloknak nem igazán van lehetőségük szórakozásra(max kocsmában).Meg persze olyan falut keresnék,ami közel van egy másikhoz(vagy közvetlenül egymás mellett vannak vagy 1-5km választja el őket).


2011. dec. 14. 20:36
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Hehe,kezdek egyre jobban az ingatlanok felé hajlani:) Ennyi pénzen már luxus villákat adhatok ki xD
2011. dec. 18. 17:09
 22/40 anonim válasza:

Szia.


Szóval fiatal vagy, oké. :)


Ingatlanvásárlás:

Egy lakás (üzlet, garázs....ingatlan) kiadásakor a legnagyobb rizikó, hogy egy idegent kell beengedni a tulajdonodba, és a kaució elenére sajnos előfordulnak rossz dolgok.

Lelakják a lakást, nem vigyáznak a dolgokra.


Azért ez nem általános, de előfordul.


Kivédeni nem lehet, de a bérleti szerződés megkötése előtt érdemes egy ügyvéddel konzultálni, hogy ne csak egy netről letöltött papírt írjatok alá.


Véleményem szerint ne vegyél házat, mert rengeteg költséged lesz. (minden saját költség, a pincétöl a padlásig)


Ne vegyél garzont, mert kis különbséggel tudsz venni egy másfél, vagy két szobás lakást (bár mostanában még nagyobbat is).


Ingatlan vásárlásakor előbb a környéket nézd meg, majd a házat, végül a lakást.


Én mindenképpen a fővárosban vennék lakásokat, mert ott mindíg van rá kereslet.

A diákoktól sem kell megijedni, mert egy főiskolás nem minden esetben vadállat, nem rendez minden este bulit. :) (csak minden második estén) :)


A környék legyen frekventált, sűrün lakott, legyenek a környéken iskolák, üzletek.

Ez lehet akár a VIII. kerület is, ha jó részén van. Mindegy.


Vehetsz használt lakást, vagy újszerűt (max. 10-15 éves), esetleg újat.

Szerintem neked (és mindenkinek) az új, vagy az újszerű lakások a jók, mert azokat nem kell felújítani, illetve az épületek is jó állapotúak, vannak liftek, esetleg garázsok (bár az nem fontos).


Használt lakás:

A ház legyen a minimum jó állagú (ne legyen lelakva), a lépcsőház legyen világos.


A lakás ne legyen földszinti, és még véletlenül se legyen szuterén. (azok is kiadhatóak, de befektetésnek rosszak.


A lakás legyen körben fűtött (minden oldalról határolja szomszédos lakás), így a legfelső emelet is kiesik. :)


Nagyon fontos a lakás elosztása.

Sok olcsó lakás okkal olcsó.

- Ne legyen a konyha az előszobában.

- Legyen normális méretű fürdőszoba

- A szobák lehetőleg az utca felé nézzenek, esetleg világos udvar felé. (ne sötét udvarra)

- A szobák lehetőleg külön nyílijanak.


Általánosságban olyan lakást érdemes venni, amiben te is ellaknál alkalomadtán.


Ha használt lakást vennél akkor alaposan át kell gondolni, hogy milyen állapotút veszel.

Nagy igazság, hogy a felújításra nem szabad sokat költeni.

Csak alap dolgokat szabad elvégezni.


Ezt nem részletezem tovább, csak ha érdekel. (ha használt lakást is vennél)


Újszerű vagy új lakás.

Itt elsősorban a környék számít, illetve a lakás elosztása.


Húú, kicsit túl sookat írtam, bocsánat.

2011. dec. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim válasza:

Azért szerintem a 8. kerületbe ne nagyon vegyél lakást, azt sokkal nehezebb kiadni.PL.: amikor én kerestem albérletet, akkor először a kerületet néztem meg és ha az a 8. kerület volt akkor ellapoztam:)


És még fontos, hogy a konyha legyen viszonylag nagy és jó állapotú:)

2011. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim válasza:

"Igazából én egy olyan céget akarok,ahol helyettem dolgoznak.Én otthon hátradőlök és 1-2 telefonhívással lerendezném a cégirányítást:D (túl sok a film...)"


Na igen, ezt én is szeretném. :)

Egyébként nem elvetendő egy ilyen cég sem ennyi pénzzel, de nagy luxus lenne bárkire is rábízni a céged ügyeit.

Van akiben ennnyire megbízol?


Elvileg egy szigorú ellenörzéssel ki lehet védeni sokmindent, de azért figyelni kell.

Könyvelőként ezt biztosan jól csinálnád. (mármint nem azt mondom, hogy te könyvelj, de igenis nézd át a könyvelést ésmindent magyaráztass meg.


Viszont még véletlenül se kockáztasd minden pénzed.


Szerintem vegyél ingatlanokat, tegyél pénzt a bankba lekötve és egy kis részéből vállalkozz. :)


Neked a szolgáltatások állnának jó, mert abban nincs nagy befektetnivaló és van benne haszon.

Értsd:

Ne akarj üzletet nagy árukészlettel.

2011. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Pfú,nagyon köszönöm a sok tippet és a segítséget:) Ígérem megfogadom őket. Ha még lesz kérdésem akk írok. Mégegyszer köszönöm:)
2011. dec. 18. 17:47
 26/40 anonim válasza:

A nyolcadik kerületben van a legtöbb felsőoktatási intézmény illetve a város közepén van.

Természetesen én sem javaslom, hogy az Orczy tér közelében, vagy a "dzsumbujban" vegyen lakást.

Vannak jó részei is mivel a belváros része.


Egyébként csak példaként hoztam fel a VII. kerületet.

Jó az V., a VI. és a VII. is. :)


Amúgy a konyha tényleg lehet nagy, de ne a lakószobák rovására.

Értsd:

Egy 50m2-es lakás lehet nagy konyhás kis szobákkal, de lehet kis/közepes konyhás nagyobb szobákkal.

Utóbbi kiadhatóbb, mert lakásban töltött idő nagyobb részét nem a konyhában töltik el az emberek. :)

(az amerikai jellegű konhyás lakás más tészta)

2011. dec. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
És mi van akk, ha én vennék pl egy 5 lakásos villaházat(vagy építenék,az most mind1). Azt a 5 lakást kiadnám "ingatlanvásárlóknak"(pl. mlacinak:D), ők meg kiadnák a bérlőknek. Így nekem nem kéne azon aggódnom h most van e bérlőm vagy sem, h mennyire tette tönkre a lakást a volt bérlő vagy h már megint hatalmas villanyszámlát csinált:D. + nekem akk nem kéne bele bútorokat szerezni,elég volna csak az ablakokat,parkettát és a festést helyretenni(talán még ezeket sem). Mit gondoltok,jó ötlet? Vagy ez így nem érné meg?
2011. dec. 18. 18:04
 28/40 A kérdező kommentje:

Ilyesmikre gondoltam,de vagy 3x kisebbre:

[link]

[link]

[link]


Lehet h már megint túl nagyban gondolkodom?:D

2011. dec. 18. 18:09
 29/40 anonim válasza:

Szia.


Szerintem jó felé haladsz.

A klubtól eljutottál az 5 lakásos épület építéséig. :)

Mindenképpen biztonságosabb befektetés az ingatlan.


Jó ötlet, hogy egy helyen vannak a kiadandó lakásaid.


A vétel vagy építés kérdés sok mindenen múlhat.

Lehet, hogy jobban jársz, ha egy új építésű társasházban veszel több lakást, mert ha veszel vagy 5-öt, akkor már jó kis kedvezményt kaphatsz.

Jól körül kell nézni.

Sok esetben csak nagyon nehezen tudnak eladni akár csak 1 lakást is, így téged imádnának. :)


Ha ki akarod kerülni, hogy felügyelned kelljen az albérlőket, akkor valóban érdemes megbíznod valakit, aki havonta elmegy ellenőrini a lakásaidat, illetve, hogy rendben mennek-e a dolgok, valamint új albérlőket keres, ha kell.


A mondatodat nem teljesen értettem.


"Azt a 5 lakást kiadnám "ingatlanvásárlóknak", ők meg kiadnák a bérlőknek. Így nekem nem kéne azon aggódnom h most van e bérlőm vagy sem, h mennyire tette tönkre a lakást a volt bérlő vagy h már megint hatalmas villanyszámlát csinált:D. + nekem akk nem kéne bele bútorokat szerezni,elég volna csak az ablakokat,parkettát és a festést helyretenni(talán még ezeket sem). Mit gondoltok,jó ötlet? Vagy ez így nem érné meg?"


Ezt hogy érted?

Mit értesz "ingatlanvásárlók"-on.

Amúgy kösz, hogy rám gondoltál :) (csak viccelek).


A kiadásokkal kapcsolatban könnyen találsz segítséget, azt céges kereteken belül el lehet intézni.


De te mire gondoltál?

Teljes felügyeletet?

Havi ellenörzést a lakásban?


Fejtsd ki.

2011. dec. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Amiket mutattál 150 millióból biztosan nem tudsz kihozni. Arról nem is beszélve, hogy eladni sem lehetne őket.
2011. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!