Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Manapság milyen céget lehet...

Manapság milyen céget lehet nyitni, aminek van valami jövedelme is?

Figyelt kérdés

Örököltem nem kis összeget(150.000.000) és szeretnék valamilyen vállalkozást nyitni. Pontosan nem tudom még h milyet.

Arra gondoltam h fiataloknak nyitnék valamilyen szórakozási lehetőséget,ahol pizzát,biliárdot,csocsót(asztali foci),italt/alkoholt/koktélt,diszkós zenét(esténként) és néha bulikat biztosítanék be. Szerintetek volna egy ilyen vállalatnak jövője?

Hozzáteszem h nem városba akarom ezt létrehozni,hanem inkább egy nagyobb létszámú faluban,ahol a fiataloknak nem igazán van lehetőségük szórakozásra(max kocsmában).Meg persze olyan falut keresnék,ami közel van egy másikhoz(vagy közvetlenül egymás mellett vannak vagy 1-5km választja el őket).


2011. dec. 14. 20:36
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

"Vannak nagy haszonnal kecsegtető üzlet típusok, melyek kevésbé kockázatosak."

Pontosan mire gondolsz ez alatt?:)


Jelenleg könyvelek. Azelőtt pedig ilyen fuvarszállító cég telefonos ügyfeleivel foglalkoztam. Őszintén szólva nem hinném h ezekből lehetne egy sikeres céget csinálni,ezért gondoltam valami teljesen másra:(

2011. dec. 17. 09:11
 12/40 anonim válasza:

Teljesen jól gondolkozol abban a tekintetben, hogy egymás közelében lévő településeken akarsz alkotni valamit. Én is hasonló tevékenységbe szeretnék invesztálni egy kicsit. Elsősorban Pest megyei kistérségeket veszek figyelembe, ahol azért bőven 150 ezer feletti a népesség. Így akár jó közlekedés esetén a fővárosból is lecsalhatok vendégeket.


A válságnak köszönhetően eléggé lementek az ingatlanárak, így hihetetlen olcsón tud hihetetlenül nagy házakhoz jutni az, akinek van pénze rá.


Az elmúlt héten kb. 10 olyat találtam, ami megfelelő lehet. Ha érdekel a lista, dobj egy üzenetet, és elküldök pár ígéretes hirdetést, amikről már lemondtam. Sajnos én 150 milliós potenciával nem rendelkezem...


ui.: nem vagyok ingatlanügynök, és egy Iphone-ra sem tartok igényt... :P

2011. dec. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim válasza:

Szia.


Nehéz úgy jó tanácsot adni, hogy csak ötletelni kell. (de azért majd megteszem)


Vegyük az eredeti ötletedet.

Szerintem több sebből vérzik.

Valószínűnek tartom, hogy vagy egy kissebb faluban laksz, vagy ott szeretnél lakni. (csak tippelgetek)

Gondolom szívesen vezetnél egy menő kis klubot, ahova a fiatalok szívesen lejárnak.


Szerintem ne itt keresd az "önmegvalósítást".


A kérdés az, hogy mit akarsz.

Miért akarsz vállalkozni egyáltalán.

Az összeg, amit leírtál (150 millió!!!) sima bankbetétként is annyira jól hozna neked havi szinten, hogy semmit sem kellene csinálnod, csak bulikba járni, szórakozni, ÉLNI.


Ha még nem vállalkoztál, akkor tanuld meg, hogy mikre kell figyelni.

Mik lehetnek a buktatók.


Olyan ötlet kell, ami kis befektetéssel is hasznot termel.


Milyen városban, településen mozogsz?

Ha vállalkozásban gondolkodsz, akkor az adott helyen lévő igényekete kell kielégítened.


De ne olyan egyszerű (és NEM nagyszerű) tippeket kell elfogadj, hogy: "Nyiss kocsmát, az emberek mindíg isznak", mert az hülyeség.


Oké, persze van benne igazság, de a kocsmák esetében a tipikus kiskocsma tud csak fentmaradni.

Nálunk nincs olyan kultusza a kocsmázásnak, klubozásnak mint pl. az angoloknál.

Nehéz terep, sok buktatóval.


Keresd az igényeket, de ne csak felületesen!


Ötletek:

1. Mi kell a főiskolák környezetében? Fénymásoló és nyomtatószalon. Tuti, hogy nem tudsz melléfogni vele és ha ügyesen csinálod, akkor még szép haszonra is szert tehetsz.

2. Mi kell minden embernek? Kulcsmásoló! Mindíg lesz bevétele, de persze az inkább kisvállalkozásnak jó.

3. Miben hisznek az emberek? A szerencsejátékokban. Egy jó helyen lévő lottózó, ahol van még egyéb (cigi, csoki, újság, fornetti) mindíg nyereséges. A Szerencsejáték Rt.-vel kell szerződni és jutalékot kapsz.

Ez egy közepes vállakozásnak jó.

4. Menj rá a szolgáltatásokra. Na itt aztán lehet aratni, csak olyan "valami" kell ami keresett.


A fentiek, csak példák, de mindenképpen biztos (ha van ilyen egyáltalán) vállalkozástípusok.


Nem pont ezeket kell választanod, de mindenképpen kicsiben kell indulnod.

Ismétlem, ne kapkodj!


Vicces, de most azon "aggódok" nehogy elverd azt a sok pénzt. :)


Ember, csak óvatosan.


Ha lenne kérdéssed, akkor ki vele, de konkrét ötlethez írj többet.

Ambícióid, készségeid?

Pl.: jó kommunikációs képesség, jó szervezőképesség, vagy személyesen nem szeretnél közreműködni?


Tudod, amit itt csinálok az elvileg egy szakma.

Vannak emberek, cégek akik tanácsokat adnak egy új vállalkozáshoz.

Na persze szerintem a hazai felhozatal csak arra jó, hogy levegyenek. :)

Rám se hallgass!


Szia.


ui: Egy jó tanács: Senkinek se add ki magad itt, mert olyat árultál el magadról amit sokan ki akarnak majd használni.

Légy óvatos!

2011. dec. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

12

Ingatlanokon gondolkozom újabban én is. Még a földek vásárlása is megfordult a fejemben.

Köszi h tudnál ingatlanokat felajánlani,csak az a gond h én nem Mo-n élek.:S


13

Köszi a tippeket,még átfontolom őket. Viszont a szolgáltatások alatt pontosan mire gondoltál? pl.fodrászat?

Nos,amiben elégé jó vagyok az a képzeleterőm és a maximalizmusom:D Photoshophoz eléggé értek. Szoktam néha weboldalakat,plakátokat tervezni. Gépírásom is elég jó. Suliban a legjobbak között voltam. Még a számítógépekhez is eléggé jól értek. Mások gépét szoktam megjavítani egy kis "apróért":D A gond viszont ott kezdődik h egyikhez sincs iskolai végzettségem. Mindent önerőmből tanultam meg.

2011. dec. 17. 21:53
 15/40 anonim válasza:

Szia.


Ha az ingatlanvásárlás is szóba jöhet, akkor mindenképpen jól jársz, mert most lehet venni jó kis ingatlanokat piaci ár alatt.

Én is ebben dolgozok, így elég jó rálátásom van.


Ha keresel lakásokat, akkor nézz körül az ingatlanos portálokon.


Nem szeretném, a 12.-es válaszoló segítőszándékát megkérdőjelezni, de szerintem ne fogadd el senki segítségét ebben.


Gondolkozz el, hogy mit szeretnél és keress, keress, keress.


Ha adhatok tanácsot, akkor olyan lakásokat keress, amit ki lehet adni.

Van rá kereslet, rendesen.


Az ingatlan értékálló befektetés. Lehet ezzel jársz a legjobban.

Biztosabb, mint valami kétes kimenetelű vállakozás.


Ha lakásvásárlás lesz a dologból, akkor kérdezz bátran, mert van pár tanácsom, amit szívesen megosztok.



Hogy válaszoljak is.:

Félreértettelek.

Azt hittem, hogy itthon élsz.

Külföldről ne vállalkozz, mert teljesen kifosztanak.

Ha nem vagy jelen egy cég, vállalkozás életében, akkor biztos, hogy nem leszel sikeres.

Ha nem vagy itt, hogy motiváld a céget és az alkalmazottakat, akkor ne vállalkozz.


Persze ha hazaköltözöl, akkor más a szitu.


A "szolgáltatás" bármi lehet.

Nem pont a fodrászatra gondoltam. :)


Csak ötletelek, értsd meg az irányt.

Szolgáltatás: reklám tevékenység, utazásszervezés, partiszervezés....stb.

Itt szerintem nincs tuti ötlet, ötletelni kell.


Írtad, hogy mikhez értesz.


Én most nem tudom, hogy az örökségedből mennyit akarsz befektetni.

A Photoshop, a webtervezés, stb. ismerete, szeretete még nem elég egy vállalkozáshoz.


Húúúúú.

Mit szeretnél?

Vállalkozást, ahol személyesen jelen vagy és a munkával foglalkozol?

Céget, amit felelős beosztású közép, vagy akár felső vezetőt alkalmazva irányítasz?


Mindkettőre lenne javaslatom.


Az már biztos, hogy nem egy kulcsmásolós céget akarsz? :):):)


Szia.

2011. dec. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim válasza:

Nem tartozik a témához, de megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

Csak azért kérdezem, mert véleményem szerint ennek is van jelentősége.

Már ajánl az ember egy fiatal illetve egy idős embernek. :)

2011. dec. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim válasza:
Már = Más
2011. dec. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim válasza:

Csudába, megint elírtam. :)

A helyes szó, a: Mást


(vagyis: Mást ajánl....)

2011. dec. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Most az ingatlan vásárláson gondolkodom én is.Kiszeretném mindenképp adni bérlőknek,csak még utánanézek a dolgoknak. Esetleg tudsz valami tippet adni vásárlás előtt,közben és a bérlőkkel kapcsolatban, h mire kell h odafigyeljek?:D


Igazából én egy olyan céget akarok,ahol helyettem dolgoznak.Én otthon hátradőlök és 1-2 telefonhívással lerendezném a cégirányítást:D (túl sok a film...)


Amúgy meg 24/l vagyok. Remélem nem lepődtél meg:D

2011. dec. 18. 13:58
 20/40 anonim válasza:

A 12. válaszoló, én, nem akar segíteni különösebben.


Gondoltam elküldök egy listát, amivel én is foglalkoztam. Onnantól engem nem érdekel, hogy mit csinál vele. Felőlem ki is nyomtathatja, hogy utána begyújtson belőle... :P


Egyébként tényleg az ingatlan a legjobb befektetés. A nagyobb házak mellett sok kis garzon vétele is jó üzlet lehet. Ha egyszer kilábalunk a válságból, akár dupla annyit is kaszálhatsz vele ( - az egyéb költségek).

2011. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!