Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hány hektár szántó műveléséből...

Hány hektár szántó műveléséből lehet megélni?

Figyelt kérdés
Számos tényezőtől függ, de mégis szeretnék egy körülbelüli értéket. Megadok néhány tulajdonságot. Növény: őszi búza, kukorica, napraforgó (repce). Saját géppel történő talajművelés, vetés, műtrágyázás. 15-25 AK/ha közötti réti talaj. Szolgáltatásokból származó bevételt nem számolva. Kb. hány ha saját területre van szükség (nem bérelt) 200e Ft/hó nettó fizetéshez egyéni vállalkozóként?
2011. okt. 30. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Min. 100 ha. Mivel az évek nem egyformák, a termés nem egy fix jövedelem!
2011. okt. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nemcsak a talajműveléshez,hanem a többi munkához is kellenek gépek. Vetés,kapálás,betakarítás,stb.

Kellenek vetőmagok, vegyszerek a kártevők ellen. A kukorica címerezéshez emberek. Kell öntöző berendezés is,szárazság esetére. Ha belvizes a talaj,akkor gondoskodni kell a vízelvezetésről. Ha betakarítod a termést,és nem tudod azonnal értékesíteni,kell megfelelő terménytároló is.

Azt nem értem,hogy milyen szolgáltatásokból származó bevételre gondolsz?

A 100 ha-tól inkább több földre van szükség,és kell a megfelelő időjárás is.

Az első termés eladásáig csak kiadásod lesz,nem is kevés. Bevételre csak utána számolhatsz. De nagyon jó termésednek kell lenni,hogy havi 200.000.- nettód legyen.

2011. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


"Nemcsak a talajműveléshez,hanem a többi munkához is kellenek gépek." - Kezdetben ennyire lenne kapacitásom.



"Kellenek vetőmagok, vegyszerek a kártevők ellen." - És gyomirtás, műtrágyázás, deszikkálás stb. Eszközhiány miatt nyilván bérmunkával intézve.


"A kukorica címerezéshez emberek. Kell öntöző berendezés is,szárazság esetére." - Nem írtam, hogy hibridet termesztenék. Az öntözés pedig nem elsődleges.


"Ha belvizes a talaj,akkor gondoskodni kell a vízelvezetésről." - Ha az. Ez bárkit érinthet.


"Ha betakarítod a termést,és nem tudod azonnal értékesíteni,kell megfelelő terménytároló is." - Nyilván bérszárítás, tárolás tényezők ott állnak a termelési költségek között a fentiekkel együtt.


"Azt nem értem,hogy milyen szolgáltatásokból származó bevételre gondolsz?" - Az a bevétel, amit bérmunkával szerzek.


"A 100 ha-tól inkább több földre van szükség,és kell a megfelelő időjárás is." - Időjárásból azt kapom, amit a szomszéd.



Az első termés eladásáig csak kiadásod lesz,nem is kevés. Bevételre csak utána számolhatsz. De nagyon jó termésednek kell lenni,hogy havi 200.000.- nettód legyen.


Köszi, sajnos nem találtam hitelesnek a válaszodat. Tisztában vagyok a termesztési technológiákkal, de az árakkal, a gyakorlattal nem, ezért kérdezek.

2011. okt. 30. 18:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Beszéltem a témában otthon levő unokabátyámmal.

Szerinte ilyen jövedelem várása esetén legalább 300 ha föld kell,és teljes gépesítés. De szükséges a megfelelő összeköttetés is az értékesítéshez.

Javaslata: keresd fel az Önkormányzatnál a falugazdászt!

Segíthet a költségek kiszámításában, az igénybe vehető pályázatokban,támogatásokban,az értékesítési lehetőségekben. Tájékoztatni tud az adó vonatkozásában is.

2011. okt. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Oszt fődet is osztanak ottane?
2011. okt. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
mamámék 20 ha földből élnek meg és nem is rosszul
2011. dec. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szily97 válasza:
ha állattal eteted mega termény, jó földböl 30 hektár elég
2014. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!