Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozásból lehet...

Antimod kérdése:

Milyen vállalkozásból lehet normálisan megélni Budapesten?

Figyelt kérdés
Olyan ötletet szeretnék, amihez nem kell óriási kezdőtőke, sem kifejezett szaktudás (pl. könyvvizsgáló), ugyanakkor nem gond, ha eleinte rengeteget kell dolgozni, vagy tanfolyamot kell végezni hozzá.
2011. okt. 27. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Bármilyen meglepő, kevés pénzből szaktudás nélkül nem lehet jól megélni. Akkor sem ha betegre gürized magad.


Szaktudással kevés pénzből nehéz, de lehetséges.


Sok pénzzel szaktudás nélkül pedig már sokkal könnyebb...

2011. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezek szerint erős kezdőtőke + minimális affinitás = jó üzletmenet?


Azért kérdezem, mert engem nem zavarna, ha csak relatíve lassan, "gürizve" tudnék felépíteni valamit. Egyáltalán milyen területeken érdemes nézelődni, miben érdemes gondolkozni? Miben nem?

2011. okt. 27. 15:00
 3/5 Katoonene ***** válasza:

A könyvvizsgálónak nincs szaktudása? Hozzánk évente 2x5 órát jön be, meg talán van 20 óra különmunkája, mire mindent leellenőriz, hogy rendben van-e, ez évi 100.000 ezret jelent neki... egyébként alapíts egy költöztetőcéget, és amikor megrendelés van, bérelj ki egy teherautót, szedj le róla minden arra utaló jelet, hogy bérled, így:


- 10-15 ezer bérleti díj--elszámolható egy része

- munkavállaló (Józsi, Pesta 500-as nettó fizu)

- saját óradíjat


Illetve:


Kiállási díj: 4000 Ft

Óradíj: 4000 Ft

Kilométerdíj: 130 Ft - ha Bp-n kívülre szállítasz

Emellett 2000 ezret felszámolhatsz óradíjként, ha ketten pakolásztok.


Szerintem az egyik legegyszerűbb, nem kell hozzá saját teherautó, így akár a többi költöztető alá is tudsz ígérni.

Nem hosszútávú, ha 1 év alatt nem szedsz össze annyit, hogy kezdj magaddal valamit, csődöltesd be.

2011. nov. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ilyen ötletekre gondoltam.

A könyvvizsgálót pedig éppen a kifejezett szaktudást igénylő munkára írtam példaként.

2011. nov. 5. 11:40
 5/5 Brányi Bence válasza:

1 válasz + 1 megjegyzés:

- én a webmestert ajánlom (honlapfejlesztés, karbantartás), esetleg a rendszergazdát (kell tudás, viszont kevés munka + sok pénz)

- a könyvvizsgáló azért kér sokat, mert ha bármi gond van, rajta verik el a port. Olyan, mintha ejtőernyőzés előtt nem néznéd meg a paplant - sokszor nincs gáz, de ha egyszer mégis, akkor jobb, ha még a becsapódás előtt beveszed a méregkapszulát.

2011. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!