Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy használt gyerekruha...

Egy használt gyerekruha üzletnek van havi 300-400 ezer bevétele?

Figyelt kérdés

kérem olyanok írjanak , akinek van ilyen üzlete.

Tudom sokmindentől függ, de úgy általában kérdezem.


2011. jún. 16. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Keresztanyámnak pont ilyen üzlete van.Használt bab és gyermekruha bolt.Nem hogy havi 300 ezer,de épp hogy annyi összejön neki,hogy az üzlet bérleti díját tudja fizetni,és azokat is kitudja fizetni amit kell a vállalkozásnál.Alkalmazottja sincs,néha mi segítünk be neki..

Éppen most mondta,hogy egy utolsó esélyt ad magának.Bővíteni akarja felnőtt ruhákkal is,és ha így sem megy a dolog akkor bezárja végleg..

2011. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

bocsika elírtam

Baba és gyerekruha üzlet

2011. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi, megkérdezhetem melyik városban van az üzlete?

Ennyire nem megy egy ilyen üzlet?Pedig gyerekruhára mindíg szükség van, nem?

ANyud dárgán adja a ruhákat, vagy mi lehet a baj?

2011. jún. 16. 13:50
 4/10 A kérdező kommentje:
bocsi, keresztanyudnak..
2011. jún. 16. 13:50
 5/10 anonim ***** válasza:
keresztanyu,és Pesten egy jó helyen van az üzlet..Nem árulja drágán,mert használt ruhák..Egyszerűen csak annyi hogy nincs kereslet rá.Sokan megveszik inkább az újat az üzletben,és később keresztanyuhoz viszik be,hogy megvegye tőlük.Sokan meg inkább a vaterán veszik meg,mert ott lehet alkudni.Vannak vevői,aki jönnek,és vásárolnak,de mint írtam a bevétel annyi,hogy tudja rendezni belőle amit kell.Én már többször kérdeztem,hogy miért csinálja,ha semmi nyeresége nincs.A válasz,mert szereti csinálni.De már erősen gondolkodik,hogy nem hosszabbítja meg a bérleti szerződést,és befejezi.
2011. jún. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia(sztok)!

Én csak annyit fűznék hosszá az előttem szólóhoz, hogy anyumnak gyerekruhaüzlete van, nem használt, hanem új ruhákkal, és neki is annyi bevétele van, hogy a bérleti meg egyéb díjakat kifizeti, nála sincs alkalmazott a boltban.

Mondjuk nála nem olcsók a ruhák, de nagyon jó minőségűek, alig rak rá hasznot, már a nagykerben is drágán adják őket.

Az a gond, hogy akinek lenne is pénze megvenni ezeket, inkább elmegy a tescoba meg a kínai piacra, anyum üzlete mellett is van 1-2 kínai üzlet, őtt állandóan BMV-kell meg mercikkel állnak, szerintem az ilyeneknek lenne pár eze forintjuk normális minőségi ruhát venni.


Pár éve (5-6) még elég jól ment anyumnak a olt, akkor a jobb időszakokban (karácsony előtt, sulikezdés előtt, tavasszal) naponta volt több százezres bevétele, persze az nem mind haszon, annak mondjuk a 20-30%-a lett haszon, de ugye azt is visszaforgatta, mikor hétvégén hozott új árut.

Szóval szerintem általánosan elmondható, hogy a kisebb üzleteknek (ha használt, ha új ruha) nem nagyon éri meg mostanában, mert ha olcsót akarnak az emberek, akkor ott a tecso meg társai, ha meg van drágábbra pénzük, akkor valamilyen nagyobb bevásárlóközpontba mennek márkás ruhát venni.


Egyébként anyum üzlete egy vidéki nagyobb városban van, ebben a társégben szerencsére nincs nagy szegénység.

2011. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Arra vagy kíváncsi, hogy van-e havi x összegű bevétele egy ilyen boltnak. Bevétele lehet, nyeresége nemhiszem.


Ne felejtsd el, hogy más a bevétel és más a megmaradó tiszta haszon, a nyereség:

A bevételből egyrészt új árut kell vásárolni (mert legközelebb miből lesz bevétele), másrészt rengeteg költséget ki kell fizetnie (bérleti díj, villany, gáz, adók, stb.). No ami ezek után még marad, ha marad, akkor az a nyereség. Kétlem, hogy egy ilyen üzletnek havi nyeresége lenne 300 eFt.

2011. jún. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi.

Nem nyereségre gondoltam, hanem bevételre. Azt gondolom, hogy nyereség nincs ennyi.

2011. jún. 16. 20:23
 9/10 anonim ***** válasza:

18,17 vagyok!

Oké, akkor te valóban szakmabeli vagy! (Tudod nagyon sok olyan emberrel találkozok, aki azt hiszi, hogy egy vállalkozónál a bevétel = a tiszta haszonnal, és ájuldozik, hogy mennyi pénz ....) :D

2011. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy barátom 5 éve nyitott gyerekruha boltot, márkás ruhákat árult (S oliver), eleinte bejött havi nettó 300 ezer, aminek majdnem fele elment rezsire, bérleti díjra, plusz egyéb költségekre (riasztó, festés, dekoráció, bútorok), és akkor még jól ment a bolt. Aztán 1 éve őt is utolérte a válság, annyi bevétele volt csak amiből épp minden adót és költséget ki tudott fizetni.
2011. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!