Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 1. egy kft felszámolása...

1. egy kft felszámolása mennyibe kerül és hogy működik? 2. Két éve működik egy másik cég, de bevétele és számlázása nem volt, gondolom az adó terhek miatt az egekben van a tartozás, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
a páromé a két cég,neki szeretnék segítséget nyújtani!előre is köszönöm!
2011. febr. 7. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:

egyszerűsített felszámolást kell indítani.ügyvéd intézi.a könyvelést le kel zárni.a tartozásokat be kell fizetni!

vagy megpróbáljátok eladni.nem értem minek volt ez a cég ha volt egy másik is!?gondolom ment a himi humi.....

2011. febr. 8. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1.) egyszerűsített felszámolás nincs

2:) egyszerűsített VÉGELSZÁMOLÁS VAN, de csak akkor ha nincs egy fillér tartozás se, tehát ez kilőve

3) sima végelszámolás, ennek során a tartozást rendezni kell.


Amit én tennék, először is szakemberrel megnézetném, ogy minden bevallás rendben van-e, aztán kérnék részletfizetést az apehtól a tartozásra. Jobb ötletem nincs. Illetve van, a tartozás egyösszegű rendezése, de gondolom ezaz egekeben van.


4. ) cégeladásra ugranak a hatóságok, ha nagy a tartozást ezért ezt ne mjavasolnám

5) a magas tartozás rossz bevallási technikából is eredhet... Ha egy cégnek nincs bevétele, akkor mitől lehet járulék tartozása? hiszen elvileg kb három éve akkor szem közreműködés sincs... A helyzet, hogy látnom kéne a papirokat, mert igy nehezé ezt megmondani, de még az is lehetséges, hogy a tartozás zöme nem is jogos....


Na ha szöget ütöttem a fejedbe :)) privit dobjál lécci....

2011. febr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"cégeladásra ugranak a hatóságok,"


Szia, érdekelne, hogy milyen hatóság ugrik rá, és milyen címszóval? Köszi!

2011. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hello!


Teljesen friss tapasztalat: adótartozással érintett cég eldava decemberben, két hete már keresték az apehból rajtam, mert anno én könyveltem...

2011. febr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De a tartozással, és nem az eladással kapcsolatban, nem?!?
2011. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudod mit? én nem magyarázom a bizonyitványom tudom amit tudok... És nem fogom ide leirni...
2011. febr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
köszi
2011. febr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!