Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 2008-ba eladtam egy bt-t amin...

2008-ba eladtam egy bt-t amin volt 900. 000ft banki tartozás. Ügyvédnél aláírtuk a papírt, hogy így veszi át, tudd róla és fizetni fogja. Azóta is működik a cég, de nem fizette és most kaptam egy papírt, hogy 1.500. 000ft van rajta. Mi?

Figyelt kérdés
Engem terhel a felelősség?
2010. máj. 17. 12:45
 1/7 A kérdező kommentje:
..
2010. máj. 18. 20:04
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha beltag voltál, akkor a beltagi minőséged megszűnésétől számítva még öt évig felelsz minden tartozásért...
2010. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*pontosabban azokért a tartozásokért, amelyek a te tagságod megszűnése előtt keletkeztek. Így a 900k-ért, meg a kamataiért.
2010. máj. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát ehhez jobban kellene ismerni a helyzetet. Az adás-vételben benne van a hitel? Ügyvéd előtt írtátok alá? A hitelt a cég vette fel? A cég adás-vétele reális áron történt?

Mert ha minden rendben volt, és esetleg a bankot is tájékoztattátok a tulajdonosváltásról, nem terhelhet téged fizetési kötelezettség.

Fordulj az ügyvédhez, aki segített az ügyletnél.

2010. máj. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ez nem így működik. Az adós helyébe csak akkor léphet másik adós, ha ahhoz a hitelező hozzájárul.

Szép is lenne, eladnám minden tartozásomat egy hajléktalannak, aztán hajtsák be tőle...

Ha a bank követeli a pénzt, akkor nyilván nem is tudott az ügyletről -> az eredeti adós tartozik neki, a mögöttes felelőssége alapján.

2010. máj. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az adós a cég volt, nem a cégtulajdonos. Ezért nem kellett a banknak szerződést módosítani.
2010. máj. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, csakhogy a Bt. beltagja a teljes személyes vagyonával felel a tartozásokért, ráadásul mögöttes felelőssége is van 5 évig. Ahhoz legalább Kft-t kellett volna létrehozni, hogy a személyes vagyonnal ne feleljen.

Nem várható el a banktól, hogy belemenjen egy valószínűleg behajthatatlan pereskedésbe az új tulajjal, mikor minden lehetősége megvan, hogy az eredeti adóstól követelje a pénzt.

Bővebben lásd:

[link]

2010. máj. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!