Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Büféféleséget hogyan?

Büféféleséget hogyan?

Figyelt kérdés

A cím rossz, de vázolom a kérdésem: Szóval, csak Boltvezetői OKJ-s papírom van, amivel ugye elvileg akármilyen terméket lehet árusítani üzlet keretén belül. Szeretnék kimenni egy fesztiválra, ahol sört, bort, szendvicseket árulnék. Elvieleg ugye a kereskedelmi forgalomban kapható termékeket eladhatom, függetlenül attól, hogy hogy teszem (tehát a dobozot sört árulhatom úgy is, hogy kiteszek egy rakat sörpadot hogy mindjárt ott megigya, mint a büfésnél, stb.) Még az is engedélyezett, hoyg a termékeket a boltos átcsomagolja, hisz csak így valósulhat meg pl. az, hogy a kartonos kiszerelést kisebb egységekbe maga által átcsomagolva eladja (pl. krumplit zsákkal vesz és kilós egységzacsikba csomagolva árulja). Ennek a következményeképp megtehető az is, hogy megveszi a szemlét meg a szalámit, maga elkészíti a szendvicset és készen eladja. Ezeket így tanultuk, tehát így vannak (valószínűleg). Azonban ezzel azt is megtehetem, hogy veszek egy hordó sört, sörcsapot hozzá, és csapolom a sört (kvázi kisebb egységekben tovább árusítom) illetve bort is poharakban eladom?


Fontos lenne, ezt kb. évente 10-15 nap csinálnám meg, tehát nem folyamatosan kocsmát üzemeltetnék, ezért nem is szeretnék még egy OKJ-s papírt kiszenvedni, a mérnöki diploma mellé ez az egy is elég volt.


2011. jún. 3. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Bennem most csak az merült fel, hogy mérnöki diploma mellett akarsz sört csapolni?
2011. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1: Nos, amíg gépészmérnökként alulfizetnek, addig kiegészítő kereset kell.


2: ahhoz, hogy idővel haza tudjak jönni és itthon sajátot nyitni, ahol csak és kizárólag turizmus van (Balatonparti kis falu, sok-sok szigorral), ott másban nem lehet gondolkozni.


3: na meg nem szégyen a sörcsapolás, valahonnét minden vendéglős elindult, nemde?

2011. jún. 3. 11:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Aki kocsmát akar nyitni...

Vállalkozás

tovább:

[link]

2011. jún. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy szégyen lenne a sörcsapolás, csak akkor felesleges volt egyetemet végezni.
2011. jún. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A linket köszönöm, már olvastam is egyszer korábban, de ebben pont nem az én problémámra adnak választ. Hisz itt konkrétan kocsmát nyitnak, én meg nem, merthogy nincs telephely, nincs állandó nyitvatartás stb, csak néha kiállok a mező közepére árulni, és kész.


A diplomára meg: jelenleg bruttó 180-at keresek gépészmérnökként... Az 111 ezer nettó. Ennyit még sörcsapolással is összeszednék egy kocsmában állandóan dolgozva, és akkor nem kell elmennem több mint 100 km-re otthonról, hogy még fizessek albérletet, rezsit, na meg az utazgatást, miközben itthon egy nagy ház van a nevemen, ami után mindenképp fizetek ingatlanadótól elkezdve minden lóf.szt. Ezért gondolkodom a sörcsapoláson mellékkeresetként, na meg egy alternatív kiugrópont lenne a jövőben.


Mérnöki diplomát örömmel tettem le, szívesen csinálnám, ha megfizetnék, és/vagy ha tudnám az otthonomhoz közelebb csinálni. Jelenleg elmegy 25ezer az albi+rezsire, az utazgatásokra (minden hétvégén haza meg vissza, hétközbe meg albi és munkahely közt) újabb 30-35ezer, és akkor mi maradt... Maradt 50, amiből fedezzem a kocsi fenntartását, meg a többi dolgomat. Ha hazajövök 60-ért utcát söpörni, akkor is egy 10essel jobban jövök ki.


Na ezért gondolkodom egyre inkább a vendéglátózásban. Ha jobban megfizetnének mérnökként, mondjuk egy 150et zsebre tudnék rakni, akkor kicsit vidámabban ugrálnék. De így nehéz.



A kérdésemre továbbra is keresem a választ, de már nem tudom kihez forduljak. Tudom sokan mondják menjek egy könyvelővel beszélni, de a könyvelő élből kiröhög, ha megtudja, hogy most még ezt is akarom csinálni, csinálok már annyi mindent (pl. hírportál üzemeltetés, mezőgazdasági termelés őstermelőként, stb., csak ezek is az első pár évben csak a pénzt viszik, és nem hoznak bevételt :( )

2011. jún. 4. 09:51
 6/8 anonim válasza:

Sajnos olyan hülye a rendszer,hogy külön veszi a vendéglátóipari és kereskedelmi tevékenységet.A kereskedelmi

jobb mert minden bolti tevékenységet(élelmiszer,ruházat,műszaki,stb.)magába foglal.

De amit te akarsz az pont, a vendéglátás kategória.Az olcsó

italok boltja egy garázsban ,az kereskedelem.A piaci büfé,az

vendéglátás.De érdemes egy okmányirodában megkérdezni mert

2012.jan.1.-től változnak a követelmények és ha addig belevághatsz azután nem veszik el a jogod.Én textilt árulok vendéglátó végzettséggel.

2011. jún. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Azt elfelejtettem leírni,hogy piacon árulok textilt. Üzletben kéne a kereskedő végzettség.
2011. jún. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval akkor azért nem olyan lehetetlen amit elgondoltam.

Én egy üzlethelyiség nélküli üzletként árulnám az "olcsó italokat", saját kiszerelésben.

A vendéglátás egy más terület, ott vendégül látod a vendéget, helyet kínálsz neki, WC-t, stb.

Én meg csupán csak annyi, hogy beállva az eladók közé, ahogy az egyik a bizsukat, a másik a matyó babát árulja, úgy én mellette az italokat. Eredeti kiszerelésben (dobozban, üvegben), valamint általam létrehozott kisebb egységekbe csomagolva (pohár, korsó sör, bor, kóla stb) árulnám az italokat. Utána mehet amerre akar, nálam csak megvette. Aztán mivel össze-vissza vannak a padok-asztalok elosztva a rendezvényen, és hogy merő véletlenül elém is jutott pár, az már egy véletlen szerencse. (Úgyis a saját kerti asztalaimat hordom oda az önkormányzat rendezvényeire :) )


Na szóval akkor talán van realitása, majd megpróbálok valahogy okmányirodába erről értekezni valakivel.

2011. jún. 4. 21:15

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!