Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lennél a vállalkozótársam?

Lennél a vállalkozótársam?

Figyelt kérdés
Igaz,egyáltalán nem értek a vállalkozásvezetéshez,és máshoz se nagyon,meg pénzem sincs,de szeretnék (egyszer)vállalkozó lenni.Most ezt a kérdést azért írtam ki,hogy megtudjam vannak e mások is olyanok,akik ebben látják a jövőt,és lehetőséget a hosszabb távú boldogulásra,és szeretnének valakivel később társulni.Tudom nem egyszerű dolog egy vállalkozás elkezdése de már nekiálltam tanulni az elméleti dolgoknak(kezdetnek talán megteszi).Előre is köszi a válaszokat!
2011. máj. 31. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem kicsit úgy hangzik, mintha a tetővel kezdenéd a házépítést...

Először legyen egy ötleted, hogy egyáltalán milyen vállalkozást akarsz csinálni (pl. szállítmányozás, kocsma, valami egyedi dolog gyártása, szolgáltatás stb.)!!!

Ha ez megvan, akkor az indulótőkét kell valahogy előteremteni.

Ha pedig már lesz egy működő, stabil vállalkozásod, akkor kell majd olyan "részlet" dolgokkal foglalkozni, hogy vállalatvezetési technikák (mivel kezdetben max. 0-2 alkalmazottat foglalkoztató mikrovállalatod lesz, nem nemzetközi mammutcéged). Társulni is általában akkor szoktak, ha látnak perspektívát egy dologban (vagyis már működik a cég egy ideje), "vakon" maximum pár rokon vagy barát száll be. De egy olyan emberrel, aki semmihez sem ért, ráadásul tőkéje sincs, senki sem fog társulni...

2011. máj. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

LOL

Én 4 évig tanultam közgazdaságot középiskolában, meg 1 évig szakképzésre jártam és volt külön vállalkozási ismeretek órám is de nem mernék belevágni egy vállalkozásba, pláne nem ilyen társsal.

2011. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előbb legyen tető, majd ássuk az alapot. Így ne is kezdj hozzá. ( Mint az előzőkben.)

Legyen egy épkézláb ötleted, hogy mely területen szertnél boldogulni. Ha sok a vadász és kevés a fóka, akkor már léphetsz is tovább. Magyarán, ha nagy a konkurencia az általad kiválasztott területen akkor keresned kell mást, vagy jobban kell csinálnod.

Utána járhatsz, hogy milyen rezsikkel jár a vállalkozás, mennyi idő alatt tudnád kigazdálkodni, mennyi tőke kellene hozzá. Mekkora forgótőkét igényel, stb. Alkalmazott kell, nem kell, annak bére. És még mindíg nem jutottál el a vállalkozás elméleti vezetéséhez.

2011. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!