Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy lehet kiszűrni, hogy...

Hogy lehet kiszűrni, hogy valaki becsületes munkaerő lesz-e, és nem fog meglopni, megkárosítani?

Figyelt kérdés

Saját vállalkozásom van, szeretnék felvenni valakit. Tudom, hogy nagyon sokan keresnek munkát és van bőven kikből válogatni. Csak azt nem tudom, hogy mivel lehet próbára tenni egy jelentkezőt, hogy ebből a szempontból nekem is megfeleljen? és számomra legnagyobbnak tűnő problémát megoldjam.

Ti mindig becsületesek vagytok a munkahelyeteken?

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy ez csak az én "heppem"? és alapvetően becsületesek az emberek?


2010. dec. 16. 13:29
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

A jó tanácsokat köszönöm, segítségemre van. Igyekszem ráérezni arra az 5 %-ra, amely emberekből nekem választanom kell.

Akiket még nem loptak meg, azok kevés része tudja magát beleképzelni az én helyzetembe. Szeretném ezt elkerülni. Súlyos forintokról van szó, és még fizetést is kell hogy adjak. Tuti, hogy nem mindenki becsületes!

A kérdés arra irányult leginkább, hogy ezt hogyan tudom kiszűrni.

2010. dec. 16. 19:22
 12/25 anonim ***** válasza:

Sajnos rossz hírem van!!!


Háromféle ember van:

1/ hazudik,

2/ lop,

3/ hazudik és lop


A nullához közelít az esélyed arra,

hogy találj valakit, aki nem fog meglopni!!!

Ha megfizeted, ha nem...

(Mint munkáltató, több évtizedesek a tapasztalataim!)

SAJNOS!


Amíg fel nem veszed, addig fényezi magát mindenki.

Amikor meg azt gondolja, hogy nem látja senki,

akkor meg belenyúl a kasszába...

Még ha rokon, akkor is!


Az meg szinte természetes, hogy a bolt árukészletéből

szolgálja ki saját magát és az ismerőseit...


Amúgy ezernyi módja van a lopásnak.


Természetesen létezik olyan, hogy valaki becsületes,

de szerintem csak alkalom kérdése és max 1000-ből egy!!!


Amint felszerelsz egy kamerát,

AMIRŐL VALÓBAN SENKI SEM TUD(!!!),

meg fogod látni, hogy igazam van.

2010. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Olyan alkalmazott, akinek lehetősége lenne lopni, de nem lop? Olyan csak a mesében van. :) Ne haragudj, de ez így van. Nincs az a jó szó, az a motiváció, és annyi fizetés, amiért egy alkalmazott nem lop. Vagy old meg, hogy ne férjen hozzá a pénzhez, vagy hagyd a francba az egészet. Az árut is el tudják lopni. Az emberi rendességre ne alapozz.


Vigyázz! 2-3 alkalmazott tönkre tudja tenni a vállalkozásod se perc alatt.

2010. dec. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Akkor mi a megoldás?

Zárjam be a vállalkozást, menjünk munkanélkülire mi is?

Aki munkát talál, az miért nem becsüli meg?


És még én vagyok paranoiás??

2010. dec. 17. 21:11
 15/25 anonim ***** válasza:

Azért van olyan, aki nem lop. Tudom, önfényezés, de én tényleg nem loptam még sehonnan, és a kollégáim nagy része ugyanígy van. Bár sajnos nálunk is vannak, akikben soha nem lehetünk biztosak.

Kérdező: nem tudom, mit lehet tenni, még soha nem voltam hozzád hasonló helyzetben :D De talán érdemes lehet kockáztatni, gondolom, a többi munkaadó is így csinálja, mert máshogy hogy lehetne?

2010. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

A stratégia a következő:

1. Próbáld elkerülni azt az öt százalékot, aki mindig minden körülmények közt lop.

2. Többieket folyamatosan ellenőrizd. Lehetőség szerint tapintatosan, de határozottan és hatékonyan. Tudatosítsák hogy folyamatosan szem előtt vannak, akkor is ha néha-néha mégsem.

3. Közben próbáld kiszűrni azt az 5%-ot, akiben tényleg megbízhatsz. Őket vedd elő, ha néhanapján nem tudod ellenőrizni az embereidet. Közben lehetőleg érezze ő is úgy mintha szemelőt volna.

2010. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Dolgozik nálam egy középkorú pár néhány hónapja.


A felvétel előtt fogadkoztak, hogy milyen becsületesek.


Már harmadszor kaptam rajta őket azon,

hogy belenyúltak a kasszába....

...és még nekik állt feljebb!!!


A "karácsonyi ajándékom", hogy kereshetnek másik munkahelyet januártól.

2010. dec. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Ilyenkor nem lehet azonnal elküldeni? Én biztosan nem tudnék tovább dolgozni ilyen emberrel egy napot sem. Hogy még tovább károsítson...

Akkor a leinformálhatóság is egy jó megoldás. Egy ajánlást kérni az előző munkahelyről.

Utolsó! Gondolom, te sem titkolnád el.

2010. dec. 18. 18:00
 19/25 anonim válasza:

Olyan jó olvasni hogy mennyi menő vállalkozó irogat itt a Gyik-en!!Meg azt is hogy milyen sok jóindulat szorult egyesekbe és osszák az észt ezerrel!Attól még hogy Ti alapból lopósak,hazudósak vagytok attól még mások nem lessznek hálistennek azok!!

Aktiv koromban és is alkalmaztam 2-3embert attól függően hogy hogyan ment a Bolt és engem egyszer sem loptak meg!!Az emberek túlnyomó többsége tisztességes és becsületes.Aki ennek az ellenkezőjét állitja az előbb tartson önvizsgálatot és ne saját magából kiindulva rágalmazzon mindenkit.

Arra hogy becsületes vagyok vagy voltam-e a munkahelyen az a válaszom hogy aki a magánéletében becsületes az a munkahelyén is az!A becsületesség nem hely,hanem emberfüggő!!

2010. dec. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Írásod alapján te rágalmazol és gondolom a menő vállalkozók közé sorolsz. Nem tudom mi alapján? Mert szeretnék valakit alkalmazni? A te idődben, még lehet, hogy nem loptak, de ma már nem az az idő van! A pénztelenség belekényszeríti az embereket ebbe a helyzetbe.

Arra azért nem adtál választ, hogy hogyan lehet kiszűrni, hogy ki lenne olyan talpig becsületes, mint te.

Nem magamból indulok ki, mert akkor ezt a kérdést fel sem tettem volna, hanem a magam kárán tapasztaltakból indulok ki. Egyébként aki nem lop, az miért veszi magára?

Attól, hogy te talpig becsületes vagy, attól még léteznek olyanok, akik egyáltalán nem és ezen én nem tudok változtatni.

Érdekes hozzászólást írtál, értékeltem.

2010. dec. 19. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!