Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy lehet kiszűrni, hogy...

Hogy lehet kiszűrni, hogy valaki becsületes munkaerő lesz-e, és nem fog meglopni, megkárosítani?

Figyelt kérdés

Saját vállalkozásom van, szeretnék felvenni valakit. Tudom, hogy nagyon sokan keresnek munkát és van bőven kikből válogatni. Csak azt nem tudom, hogy mivel lehet próbára tenni egy jelentkezőt, hogy ebből a szempontból nekem is megfeleljen? és számomra legnagyobbnak tűnő problémát megoldjam.

Ti mindig becsületesek vagytok a munkahelyeteken?

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy ez csak az én "heppem"? és alapvetően becsületesek az emberek?


2010. dec. 16. 13:29
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
Nem,nem csak a te hepped.Talán próbálj meg különböző személyiségteszteket keresni.Biztos találsz köztük hasznosat!
2010. dec. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Az emberek alapvetően lopnak ha van rá lehetőségük. Száz emberből van mondjuk 5 aki aki kilopja a szemedet is, mindegy mit csinálsz, hogyan őrzöd és nemérdekli hogy lebukik. Van 5 aki egyszerűen nem, akár mi is történik. A többi kilencvennél csak rajtad múlik, mennyire adsz neki esélyt.
2010. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:

Ja sok a jelentkező, de baromi nehéz jó munkaerőt találni. Fateromnak van vállalkozása építőiparban, kb 8-10 fővel dolgoznak, de összesen már vagy 100 ember megfordult nálunk, rengeteg az alkesz (most már szondáztatni szokott szúrópróba szerűen), mindenki kevesli a pénzét és sokan lusták. Az elején el kell beszélgetni velük talán...de sajnos előre nem lehet megállapítani :(


Én sosem loptam és sohasem tenném. Nem csak saját erkölcs, de belém is nevelték rendesen.

2010. dec. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Én egyéni vállalkozó vagyok és kicsit másképp látom a dolgokat, mint az előttem kommentelők. Ha mindenkiről azt gondolod,hogy alapvetően hazudik és lop, akkor csak ilyen embereket fogsz bevonzani. Szerintem a magyarok tudnak dolgozni, ha motiválják őket, sőt. Nem véletlenül keresik a külföldiek a magyar munkaerőt. Én is dolgoztam alkalmazottként és 16 munkahelyem volt, soha nem loptam és napi 13 órát dolgoztam általában. Szerintem kettőn áll a vásár, ha a vezető, vagy tulajdonos normálisan áll az alkalmazottakhoz, ugyanezt kapja vissza. Ha tudod motiválni őket, persze csak akkor ha meg vagy elégedve a munkájukkal, akkor mindent megtesznek azért, hogy ott maradjanak. Itt nemcsak pénzről beszélek. Tudom, hogy nem kevés az adó és nehéz okosnak lenni, de mindig van lehetőség. Aki akar, az talál megoldást. A legtöbb vállalkozás be sem jelenti az alkalmazottakat, vagy 4 órában, vagy minimálbárrel, de sztem ezt te is tudod, de ugyanakkor a munkát megkövetelik túlórával együtt, amit sokszor ki sem fizetnek.


Egy kicsi kockázatot vállalni kell néha. Azt javaslom, hogy vedd fel a jelentkezőket 3 napos próbaidőre, erről is lehet valamilyen szerződést írni, hogy minden hivatalos formában menjen. Nagyon régen felvett egy cég 3 napos próbaidőre, persze pénzt nem adtak a 3 napra, ingyen dolgoztam és a végén én mondtam vissza. Szóval valamilyen számodra is kifizethető összeget ajánlj fel nekik a 3 napra. Tudom h. 3 nap nem hosszú idő, de ezalatt kiderül a hozzáállása, a viselkedése, hogy bánik az ügyfelekkel stb., attól függően h. milyen területre keresel embert. Illetve van egy másik, de költségesebb megoldás, hogy fejvadász, vagy munkaközvetítő céget bízol meg, hogy intézze helyetted a toborzást és a válogatást és csak azokat az embereket küldje hozzád, akit már kiválogattak a te általad megadott paraméterek szerint. Szóval mindig van megoldás, csak keresni kell! :-))))

2010. dec. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint nem reménytelen, hogy kifogom...

Hátha! - abból az 5 %-ból.

Kereskedelemmel foglalkozom, vevőkkel és ügyfelekkel.

Ehhez keresek segítséget, így az alkoholizmus már kapásból kizárva.

A személyiségteszteket sajnos nem tudom értékelni. Hiába az a sok kérdés:)

Köszönöm az eddigi véleményeket! Számomra értékesek!

2010. dec. 16. 14:52
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszi 4.!


Fejvadászra nincs pénzem. A 3 napos próba, tényleg adhat egy nagyvonalú rálátást az illetőre.


Azt hiszem, hogy a pénzen kívüli motivációban és megbecsülésben nálunk nincs hiány. Ezt bátran mondhatom!

Akik nálunk vannak, azok már szinte családtagok.

Az a baj, hogy ezt másként már nem is tudnánk csinálni.

Ebbe a csapatba kellene keresnem valakit.


A negatív figurákat pedig nem szeretném magunkhoz vonzani.

2010. dec. 16. 14:58
 7/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hol keresel alkalmazottat és milyen munkára? Én pályakezdő vagyok, idén végeztem, és a csoporttársaim, barátaim közül egy talált munkát, de ő is úgy, hogy öt órát utazik egy nap. Mindannyian kedves, becsületet, tehetséges emberek - talán mondhatom ezt magamról is - de sehova nem kellünk gyakorlat hiányában.


Szerintem nagyon durva a feltételezés, hogy az emberek nagy része lop, meg csal, legalábbis az én környezetemben nagyon kevés becstelen ember van. Ez már paranoia, amit te csinálsz!

2010. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Esetleg még abban tudok segíteni, ha elküldöd az elérhetőségeidet az e-mail címemre és pontosan h. milyen munkáról lenne szó és természetesen helyileg hol található a vállalkozásod, akkor megpróbálok körülnézni ismerettségi körben. Én network és ineternet marketinggel foglalkozom egyéni vállalkozóként és sok ismerősöm van.


Van még egy ötletem. Nemrég vásároltam meg a Gerilla Önéletrajz stratégiák anyagot, mert mindig képzem magam és érdekelnek az újdonságok. Ebben az anyagban olvastam, hogy nagyon sok vezető, vagy vállalkozó nem gondol egy egyszerű megoldásra, hogy házon belül hirdessen, egyfajta ajánlással. A saját alkalmazottakat is meg kell kérdezni, hogy nincs-e olyan ismerős, akit szívensen ajánlanának az adott pozícióra. Sokszor hatékony megoldás minden szempontból. A mail címem: prosperwoman@gmail.com


Mivel nem tudom, hogy hívnak, légy szíves írdd oda, hogy a gyakorikeredesek.hu oldalról ismerjük egymást. :-)))

2010. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Érdekesek ezek a válaszok. Még régebben volt ilyen kérdés, hogy ki szokott lopni a munkahelyéről és mit. Nem magam akarom fényezni, de rajtam kívül mindenki írta, hogy kb amit talál és amiről feltételezi, hogy nem veszik észre.

Szóval kérdező, jogos az aggodalmad. :(

2010. dec. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves 15.22!

Nem hiszem, hogy paranoiás vagyok! A többi válaszból is kitűnik, hogy van miért aggódnom.

A vélemény-nyilvánításod alapján én nem tudnék veled együtt dolgozni, hiába vagy talpig becsületes!

2010. dec. 16. 19:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!