Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A könyvelő, akinek van meghata...

A könyvelő, akinek van meghatalmazása az ügyfélkapumhoz a dolgaimat intézni, ő mindenféle dokumentumot lát ami érkezik rá?

Figyelt kérdés
Pl gondolok itt az egészségügyi dokumentumokra stb. A jelszót megváltoztattam a meghatalmazás után. Mihez jogosítsa fel őt a meghatalmazás?
szept. 7. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ mire adtál meghatalmazást.
szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Így van, de a könyvelők adóügyre meg max végrehajtásra szokták a meghatalmazást kérni.
szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Fsms ***** válasza:

Nem lát bármilyen dokumentumot.

Amit lát a beküldött, beérkezett számlák, adófolyószámlák.

Egészségügyi dokumentumokat nem lát, tb folyószámládat látja.

szept. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Ennél azért lényegesen többet lát.
szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Én simán megadtam a könyvelőmnek az ügyfélkapu jelszót.
szept. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Könyvelőként mondom, hogy ne tedd ezt.
szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Nincs olyan, hogy meghatalmazás az ügyfélkapudhoz.

Ha meghatalmazása van, a saját ügyfélkapus adataival a saját árthelyére lép be, azt látja, amit a te ügydben neki, mint meghatalmazottnak küldött hatóság (önkorm, nav, oep, munkaügyi hatóság). Ezzel nincs hozzáférése pl a neak oldalához, vagy az eeszt-hez.

szept. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Úgy van, ahogy a 7-es válaszoló írta.


Ügyfélkapus dolgaidat csak akkor látja, ha kiadod neki a belépési kódokat. Akkor "mindent" lát. De kiadni ügyfélkapud kódját senkinek nem szabad.


Ha meghatalmaztad valamire a könyvelőt, (vagy bárki mást), akkor ő a saját ügyfélkapuján lép be, és csak azokat a dolgokat (iratokat) látja, amelyekre meghatalmaztad. Ha például végrehajtási eljárásban részvételre, akkor a végrehajtással kapcsolatos iratokat láthatja ő is, más jellegű ügy iratait semmiképpen. Az egészségügyi adatokat, satöbbi sem...

Ha munkaügyi ellenőrzésben való részvételre adsz meghatalmazást részére, akkor nyilván - amíg azt vissza nem vonod állandó meghatalmazás esetén - a munkaügyi hatóság által részedre címzett iratokat is meg tudja nyitni, hiszen, mint meghatalmazottnak, neki "postázzák". Mást nem "lát", csak azt, amire meghatalmaztad.

szept. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én pont ezért adtam meg inkább az ügyfélkapu jelszót a könyvelőnek, mert akkor az értesítések és dokumentumok nekem jönnek, nem pedig neki.
szept. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lelked rajta, remélhetőleg a későbbiekben nem lesz gondod ebből.
szept. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!