A villanyszerelőm 300.000 Ft-ot kért tőlem egy 2 napos munkáért. Vajon mennyi lehet ebből tisztán az övé?
Ez csak az ő munkadíja, az anyagköltség egy másik tétel volt.
Egész életemben alkalmazott voltam, nem tudom hogyan dolgozik egy egyéni vállalkozó. Nyilván adózik belőle valamennyit meg gondolom nem havi 21 napot dolgozik mint én szóval be kell osztania ezt az összeget ha hosszabb ideig nincs megkeresés.
Viszont ha én vagyok naiv és szinte minden napra van hasonló összegű megrendelés akkor lehet, hogy épp itt az ideje nekem is felcsapnom villanyszerelőnek.
Ti miket hallottatok ilyen téren?
"szinte minden napra van hasonló összegű megrendelés akkor lehet, hogy
1, többet is keres, mintha csak ez az egy elfogadott megrendelése van neki egész hónapban.
2, Vagy épp hiába költ reklámra, marketingre, megy ki üzemynag költségen felmérni és tesz árajánlatoto,amit nem fogadnak el,rt van aki 10.000-el olcsóbabn megcsinálja, de attól ő ugyanúgy fizeti a kötelező havi adókat és járulékokat, és a könyvelőt, ai talán megcsinálja úgy neki, hogy ne kelljen utólag egy rakat adóhiányt fizetnei, de minimum a garantált bérminimum után befizeti azt a havi 100.000-et, ha van elég bevétel, ha nincs.
3, Hacsak nem másodállásban végzi, és akkor tisztán ki is veheti nettóba 300.00-et havonta és elég egy napot dolgoznia egy hónapban...
4, Ha mégsem, akkor meg jó esélyel még más forrásból meg kell oldania, hogy a veszteséges működéseét finanszírozza jövő hónapig.
5, Így van az hogy A-tól Z-ig bármi lehet, amiből Te csak egy adatot látsz, a sok változó mellett, amiből nem is lehet megítélni , hogy megéri-e vagy sem villanszerelőnek állni.
KATAs, fizet 50K-t havonta oszt' jóvan.
Költsége kb egyszeri befektetés a szerszámokba, mert gyk semmit nem használ egy villanyszerelő ami nem bírna ki több száz munkát ha vigyáz rá.
Változó költsége kb minimális, lízingel egy furgonos kisautót (vagy azt sem, hanem van egy kombija és kész) + üzemanyag. Legtöbb villanyszerelő egy körezeten kívül nem dolgozik, szóval nem 50-100 km-ekre mászkál el minden nap. Kb ugyan az a kategória, mint mikor az átlag dolgozó minden nap dolgozni jár a munkahelyére.
Az elmúlt 4-5 évben nagyon men az építőipar, ha jó szakember vagy, ha közepes, ha rossz (de simlis) mindenképp xarrá keresed magad.
Az nem zavar, hogy a fodrászod 10 perces hajvágásért 5 ezret kér, ha férfi vagy? Vagy a duguláselhárító ugyanúgy 10 percért 30 ezret? 😂
Hasonlítsd össze mekkora a fodrász és a villanyszerelő felelőssége, ha szakszerűtlen munkát végezne...
Mint a #6.
Nálam egy redőnyös járt fél órás cselekményre, 40 eFt. Az ótómatikuss mosógépszerelő nem találta a csöpögést, le- és felszerelte a burkolatot, meg elindított egy-két rövidet, 26 eFt.
Egy jó villanyszerelőhöz sorban állnak az ügyfelek jelenleg.
Nem tudjuk, hogy sok-e, mert nem tudjuk, hogy mi volt a feladat. Ha csak fényforrásokat cserélt, akkor rengeteg. Ha hálózati engedélyes és az óra előtti földkábelt cserélte, vagy több villanyszerelő kellett a munkához, akkor nem is feltétlenül sok.
Azért azt ne felejtsd el, hogy a 300.000 -ből lejön az adó, szerszámok/amortizáció, könyvelő költsége, stb. Egy vállalkozó nem tud napi 8 órát elszámolni: legtöbbször az árajánlat adása ingyenes, de azzal is kell dolgoznia. Hirdetnie is kell, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!