Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet olyat csinálni úgy...

Lehet olyat csinálni úgy értem hogy van rá példa hogy a gyakorlatban működik hogy kiveszek egy nagy sok szobás lakást bérbe és kiadom sok embernek És nemcsak ingyen lakom benne én is hanem még nyereségem is lesz?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 16. 19:19
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Én voltam az első meg valamelyik meg amit nagyon lepontoztak, pedig konkrétan erre válaszoltam.


A Facebookon sok hirdetés van, ahol így keresnek lakótársat, külföldön a munkások, egyetemisták így élnek, de itthon is elfogadott, és tudom hogy tv műsor de az éjjel nappal Budapest is így tűnik hogy ilyet mutat, tehát igen, van létezik.


Leirtam meg valahol, az adózás mas. Ha nem saját ingatlant adsz ki nagyobb az adóteher erre figyelj.

2023. ápr. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

"Leirtam meg valahol, az adózás mas. Ha nem saját ingatlant adsz ki nagyobb az adóteher erre figyelj."


Ilyen nincs. Az adó mértéke egységesen 15 %.


A feltett kérdésben még mindig az a lényeg, hogy megteheti egy bérlő azt, hogy albérletbe adja ki az általa bérelt ingatlant úgy, hogy nem az övé.


Nem teheti meg, kizárólag az ingatlan haszonélvezője/tulajdonosa hozzájárulásával. Te nem rendelkezhetsz önkényesen más tulajdona felett.


Nyilván akkor, ha az érintett hozzájárulását adja a dologhoz, megléphető.

2023. ápr. 22. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

"Amúgy nem az a kérdésem hogy a tulajdonos beleegyezését kell-e kérni bármihez, ami a tulajdonával kapcsolatos hanem hogy ez működni szokott e?"


Ez volt az alapkérdésed:

"Lehet olyat csinálni úgy értem hogy van rá példa hogy a gyakorlatban működik hogy kiveszek egy nagy sok szobás lakást bérbe és kiadom sok embernek És nemcsak ingyen lakom benne én is hanem még nyereségem is lesz?"


Máskor egyértelműbben fogalmazzál és akkor nem koptatjuk teljesen feleslegesen a szánkat. Ugyanis így kezdted a kérdésed: Lehet olyat csinálni...

2023. ápr. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

"Máskor egyértelműbben fogalmazzál"


"úgy értem hogy van rá példa hogy a gyakorlatban működik"


Máskor ne csak a kérdés első három szavát olvasd el...

2023. ápr. 22. 07:37
 25/38 anonim ***** válasza:
Ha amúgy is csak álmodozol róla, akkor nem mindegy, kérdező?
2023. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Ráadásul saját vállalkozás témakörben tetted fel a kérdést, de a kérdésedben már egyáltalán nem állítod, hogy vállalkozási formában szeretnéd végezni (pedig úgy még lehetne is), hanem a saját lakhatásodat szeretnéd egyúttal megoldani vele, hiszen írod, hogy te is ott laknál.
2023. ápr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
A kérdés része hogy ez milyen formában végezhető. Azt nem én fogom eldönteni hogy mit ír a törvény...
2023. ápr. 22. 10:38
 28/38 anonim ***** válasza:

"Máskor ne csak a kérdés első három szavát olvasd el..."


Hidd el, végigolvastam a kérdésed. Csak ezt -> "Lehet olyat csinálni " kellett volna az elején kitörölnöd és máris eltűnt volna a félreértés.


Tehát kaptál választ erre is és a kérdésed - úgymond - másik felére is, ami valójában érdekelt volna.

2023. ápr. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Akkor tegyél is úgy mint aki végigolvasta...
2023. ápr. 23. 06:20
 30/38 anonim ***** válasza:

28: ezen mi felreertheto ? Tökéletesen leírta a kérdést , lehet e csinálni -- lehet --, van e rá pelda hogy működik --igen van -- , nem csak ingyen lakom hanem nyereségem is lesz --igen--


Tehát lehet igen igen a valasz. Sehol nincs a kérdésben az, hogy hogyan, kinek az engedélye kell, legalábbis én nem találtam meg.

2023. ápr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!