Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet olyat csinálni úgy...

Lehet olyat csinálni úgy értem hogy van rá példa hogy a gyakorlatban működik hogy kiveszek egy nagy sok szobás lakást bérbe és kiadom sok embernek És nemcsak ingyen lakom benne én is hanem még nyereségem is lesz?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 16. 19:19
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
77%
A 2. Azt írta bele hogy nem koltoztethetnek oda senkit a tulaj tudta nélkül . Az nem zárja ki hogy a tudtával koltozzon. Nálunk is benne van, és a kézilabdás lányok cserélődnek. Az Egyesület egy emberével szerzodtunk és max 3 lány lehet mert 3 szoba van. Nem érdekel hogy számolnak el velük , nekem azért atkuldik ha új lány lesz de az is csak azért ha baj van el tudjam érni a lakót.
2023. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
52%

Igen, lehet! A kékfény riportere pont ezt csinálta. Te azért ügyesebb legyél! Bár ő is összerittyentett vele pár tízmilliót... :D

[link]

2023. ápr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
38%

"Kedves" 10-es válaszoló!

Te aztán jól megmondtad, minden elismerésem. A végtelen butaság és rosszindulat süt a kommentedből. Sehol nem írtam olyasmit, amit te belemagyaráztál a válaszomba, javaslom az értő olvasás elsajátítását. Általános iskola alsó tagozat, csak jelzem.

Szerencsételn nyomorult...

2-es válaszoló voltam.

2023. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
74%
Lehet ilyet csinálni, a tulajdonossal kell megegyezni. Nyilván nem minden tulaj fog belemenni, de azért lesz aki igen. Egy sokszobás ingatlan kiadása eleve sok vesződséggel jár. Egy embernek nehéz kiadni, ha meg folyamatosan cserélődnek a bérlők azzal is sok a macera. Ezzel nem minden tulaj akar foglalkozni. Egyszerűbb ha kiadja egy embernek fix összegért, aki utána menedzseli a dolgokat. Viszont ha ilyenbe fogsz, akkor a kockázat a tiéd. Ha neked nem fizetnek vagy éppen nem találsz bérlőt, attól még neked fizetned kell a teljes lakás bérleti díját.
2023. ápr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
Álomvilág.
2023. ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Nekünk is így van kiadva diákoknak. Három éve zökkenőmentesen működik a dolog. A pénz mindig időben ott van a számlámon, a többi nem érdekel.
2023. ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

A tulaj/haszonélvező engedélye nélkül nem adhatod ki albérletbe (ez az albérlet gyakorlatilag) az ingatlant, tehát nem hasznosíthatod.


Nyilván ha hozzájárul, akkor semmi akadálya.

2023. ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Ahogy már többen írták, ez megegyezés kérdése. Ha a tulajdonos belemegy lehet olyan szerződést kötni, hogy a bérlő kiadhatja az általa bérelt ingatlant. Viszont ezzel inkább rövidtávú kiadásnál lehet jelentős nyereséget elérni. Azaz kiveszed hosszú távra és kiadod rövidtávra. Hosszútávú kiadásnál minimális lesz a hasznod és megkérdőjeleződhet a szereped is.
2023. ápr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
A szerződés nem segít azon hogy ne kérdőjeleződjön meg a szerepem?
2023. ápr. 21. 06:31
 20/38 A kérdező kommentje:

Amúgy nem az a kérdésem hogy a tulajdonos beleegyezését kell

e kérni bármihez, ami a tulajdonával kapcsolatos hanem hogy ez működni szokott e?

2023. ápr. 21. 06:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!