Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kis alaptőkével, otthoni...

Kis alaptőkével, otthoni vállalkozást szerintetek érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

Van anyagi tartalékom, de szeretnék egy alacsonyabb összegből elindítható vállalkozást, amit lakásban tudok csinálni. A szakmámmal: szakács, vendéglátós, nagyobb induló költségű vállalkozást tudnék csak indítani. Pl. büfékocsit bérelni, önkormányzattól helyet bérelni.

Nagyon introvertált vagyok, nehezen alkalmazkodom a munkahelyekhez, szeretek önállóan dolgozni. Valami új dologba gondoltam belevágni.

Dísz dobozok, gyűrűtartó dobozok gyártására gondoltam. Szeretek kétkezi munkát végezni. Van nyomdász és asztalos barátom is akik ezen a területen nem lennének konkurencia, de tanácsokkal és eszközökkel biztosan támogatnának.

Nevelőapám fém forgácsolással foglalkozik. Azt mondta hogy ha szeretném, az ő alkalmazotjaként elindíthatom a vállalkozást. Ha jól megy akkor kiváltom a vállalkozóit.

Most eljöttem a munkahelyemről. Arra gondoltam hogy egy hónapig szöszölnék a technikai részletekkel. Megtanulnám online a technikákat. Még kézi stanc gépet is kapnék kölcsön, csak a szerszámot kéne fizetnem ha kitaláltam.

Talán még egy hónap lenne egy jó honlap egy jó domainnel, link ép8téssel, online beharangozni hogy nemsokára indulunk, szórólapot is nyomtatni. Ezután személyesen és online is végigjárni az üzleteket. Papírboltokat, virágboltokat, különböző termékek gyártóit.


2022. okt. 26. 12:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hajrá!!
2022. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Jó döntés, hogy kerestél másik munkahelyet, amit jobban szeretsz és bölcs vagy, hogy csak másodállásban vállalkozol. Így a főállásból van bevételed és biztos a megélhetésed, kevésbé kockázatos a vállalkozás. Nagyon jól tetted!


Ha túl kicsi a nyereséged, akkor érdemes lehet elgondolkodni rajta, hogy talán magasabb áron érdemes csinálni. Akár magán embereknek is, de főleg a cégeknek. Különösen, mivel KATA-sként nem számlázhatsz cégeknek, szóval miattuk kénytelen leszel adózási nemet váltani, vagy valami egyéb megoldást találni.

Nekem mondjuk az se világos, hogy KATA-s hogy lehetsz másodállásban, mert úgy tudom, ezt a lehetőséget megszűntették, de te biztos jobban tudod, hiszen benne vagy.


A lényeg, hogy csináld ügyesen, csak így tovább!

2022. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12: Erről a másodállás dologról nem tudtam. Most egy kis vállalkozásban dolgozom, részmunkaidőre vagyok bejelentve. Ügyeskednek, de le*rom. Majd megkérdezem a könyvelőmet. Ő azt mondta lehetek KATA-s és vagyok is. Nem sokat tudok az adózásról, de muszály leszek elvégezni legalább valami kurzust. A lényege az hogy egy szervezet erőszakkal elveszi a pénzem. Ha nem adom akkor bezár meg ilyesmi. Majd kiművelem magam a témában.
2022. nov. 15. 22:50
 14/15 anonim ***** válasza:

Ezt mindenképp érdemes elolvasnod:

[link]

2022. nov. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi, majd átolvasom
2022. nov. 18. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!