Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kis alaptőkével, otthoni...

Kis alaptőkével, otthoni vállalkozást szerintetek érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

Van anyagi tartalékom, de szeretnék egy alacsonyabb összegből elindítható vállalkozást, amit lakásban tudok csinálni. A szakmámmal: szakács, vendéglátós, nagyobb induló költségű vállalkozást tudnék csak indítani. Pl. büfékocsit bérelni, önkormányzattól helyet bérelni.

Nagyon introvertált vagyok, nehezen alkalmazkodom a munkahelyekhez, szeretek önállóan dolgozni. Valami új dologba gondoltam belevágni.

Dísz dobozok, gyűrűtartó dobozok gyártására gondoltam. Szeretek kétkezi munkát végezni. Van nyomdász és asztalos barátom is akik ezen a területen nem lennének konkurencia, de tanácsokkal és eszközökkel biztosan támogatnának.

Nevelőapám fém forgácsolással foglalkozik. Azt mondta hogy ha szeretném, az ő alkalmazotjaként elindíthatom a vállalkozást. Ha jól megy akkor kiváltom a vállalkozóit.

Most eljöttem a munkahelyemről. Arra gondoltam hogy egy hónapig szöszölnék a technikai részletekkel. Megtanulnám online a technikákat. Még kézi stanc gépet is kapnék kölcsön, csak a szerszámot kéne fizetnem ha kitaláltam.

Talán még egy hónap lenne egy jó honlap egy jó domainnel, link ép8téssel, online beharangozni hogy nemsokára indulunk, szórólapot is nyomtatni. Ezután személyesen és online is végigjárni az üzleteket. Papírboltokat, virágboltokat, különböző termékek gyártóit.


2022. okt. 26. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ilyen válság mellett mostanában mennyire lesz ezekre kereslet :( de sok sikert kívánok!
2022. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi, beleroppanni nem fogok. Ha nem jön be, van hova visszamennem. Van egyébként millió ötletem. Csak azt tudom hogy szeretnék önállóan, otthonról, de mégis valami kétkezi munkát végezni. Van némi tartalékom, örököltem egy viszonylag nagy lakást. Férfi vagyok, ennek ellenére szeretek kézműveskedni. Asszony is kb. fél éve lépett le, dzóval most a magánélet sem hátráltat. A lehetőség adott. Ha önállóan dolgozhatnék sokkal jobban érezném magam. Szívesen is tanulnék valami új dolgot. Sajnos erre nincsenek éveim de pl. ha kell 1 hónap minden nap minden órájában tanulnék. Angolul szószerint mindenre létezik tutorial.

Bedolgozó munkán is dolgoztam. Akár mint alvállalkozó. Vagy 10 éve csináltam ilyesmit. Az volt az egyetlen "vállalkozásom". Kaptam kölcsön egy kis vizes köszörűt, nyomdai gépekhez éleztem kést. Szerettem, de végül más fele sodort az élet. Most nem látok hasonló bedolgozó munkákat. Csak telemarketingens, honlap készítő, programozó. Az ilyesmi nem is érdekel és nem is értek hozzá. Nem tudom mi lett a kétkezi bedolgozó munkákkal. Lehet már mindenre van vállalkozás ami megcsinálja. Pedig olyan jó dolog otthon bütykölbi. A saját főnököd vagy mégsem neked kitalálnod, eladnod a dolgokat. A kockázat is kisebb, mert a cég jó eséllyel megveszi a terméket amit kért tőled.

2022. okt. 26. 12:47
 3/15 anonim ***** válasza:
Eléggé részletesen leírtad, de mire vársz megoldást itt vagy ötletet, hiszen az ötleted is megvan.
2022. okt. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Írjál szakácskönyvet, szabad szellemi tevékenység, csak a nyomdát kell kifizetned, aztán majd árulod a jófogáson :D
2022. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mennyi anyagi tartalékod van?
2022. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A legtöbb kétkezi munkával az történt, hogy nem éri meg csinálni. Az emberek nem javíttatnak már dolgokat, mert olcsóbb újat venni, mint a régit javíttatni. Ázsiában gyerekmunkások tömegesen gyártanak mindent házhozszállítással együtt tízesével is töredék áron, mint amennyiből neked kijön. Mert te egyedileg kézműves munkával csinálod, ők meg kézi tömeggyártásban jóval hatékonyabban. Kérdés, hogy te meg tudod-e fizettetni azt a hozzáadott érétket (vagy létezik-e), hogy ez itt készül a te kezed által, nem a világ végén.


Egy hozzávetőleges számítást érdemes elvégezni. Milyen költségekkel, mennyi idő alatt mennyit tudsz előállítani. Abból mennyi pénzt tudsz csinálni legjobb esetben. Mennyit kéne minimum kihoznod, hogy veszteséges ne legyél, meg hasonló becslések.

Nem akarlak lelombozni, de nem nagyon látom magam előtt, hogy ilyen termékekből mennyire sikerülhet értelmesen megtérülő üzletet csinálni. Lehet, hogy te sokkal ügyesebb vagy, mint amit én el tudok erről az üzletről képzelni, de szerintem minimum számolj utána, hogyan is fog kijönni ez a matek neked.


Minden termék értékesítésének az a titka, hogy mennyire tudod megtalálni azt a célközönséget, aki képes és hajlandó is fizetni azért, amit te árulsz. Ha nem közvetlenül a célközönségednek adod el, hanem boltoknak, akik majd eladják a célközönségnek, akkor meg azt kell megtalálnod, hogy a boltokat mivel tudod rávenni, hogy el akarják adni (pont a tiédet másoké helyett).

Főleg ilyen kézműves terméknél esélyes, hogy a közvetlen értékesítéssel jobban jársz, mert a boltokban ez csak egy újabb termék lesz a többi között, viszont mivel ők még a saját árrésüket is rá fogják tenni, ezért te kevesebbért tudod nekik eladni, mint a vevőnek közvetlenül. Arról nem is beszélve, ha a boltok nem is megvenni fogják tőled, csak bizományban átveszik és majd akkor fizetik ki, ha már eladták, addig meg a te pénzed álljon benne az ő polcukon.


Mondanám, hogy ha belehúzol, akkor még sikerülhet karácsonyi termékekkel valamit összehoznod, de az már aligha jön össze. Ha el is készülnének a termékek, akkor is késő lehet már a boltokkal tárgyalni róluk. Ha legalább néhány darab karácsonyi hangulatú terméket össze tudsz hozni, akkor érdemes lehet feldobnod Marketplace-re próbaként. Persze akár nem karácsonyi dolgokkal is próbálkozhatsz így karácsony előtt is.

2022. nov. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Huh de felpörgött a téma. Köszi a válaszokat. Azóta munkahelyet váltottam, amit jobban szeretek. Elkezdtem katásként mellékállásban kést életni vizes köszörűvel. Sokat gyakoroltam. Minimális nyereségem már van az adók után. A gond hogy sok cég is szeretne jönni, konyhák, nyomdák (ők szerszám késekkel, amiről külön meg kéne néznem pár turorialt Udemin). Lehet majd rendes vállalkozó is leszek. Talán egyszer főállásban.
2022. nov. 14. 08:22
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit furán fogalmaztam, de épp csak ránéztem GYK-ra. Rohanok.
2022. nov. 14. 08:24
 9/15 anonim ***** válasza:
Tök jól csinálod, úgy tűnik meg lett az a hiány piac, amire van kereslet. Csak így tovább!
2022. nov. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi.
2022. nov. 14. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!