Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen különösebb szakértelmet...

Milyen különösebb szakértelmet nem igénylő vállalkozást lenne érdemes nyitni?

Figyelt kérdés

Mondjuk van 30 millió induló keret, meg vagyok én (45F), aki tegyük fel semmihez se ért különösképpen (bölcsész phd-val). Hajlandó lennék 1 max két éves tanfolyam elvégzésére, ha szükséges. A fejem már nem olyan, hogy programozni tanuljak meg hasonlók.

Egy szerény, de stabil biztos megélhetést szeretnék a tőke+hozzáadott munkából.

A mai világban, amikor vállakozások zárnak be ez egy különösen nehéz kérdés, de kíváncsi vagyok van-e valakinek ötlete.

Amire gondolnék pl vegyek valami ingatlant és azt menedzseljem pl Budapesten (airbnb, sose csináltam). Igazából az alaptőkém egy lakás, ami ki van adva 120-ért, de az airbnb-re nem alkalmas, és nem is pont ez a cél, hanem hogy vajon milyen "munkahelyet" lehetne ebből létrehozni, ami megfelel a fent leírt feltételeknek.


2022. szept. 20. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Egy 30 milliós garzon (mert ez jön ki belőle) nem igényel szinte semmilyen menedzselést, csak egy albérlőt.


De lehet ezzel jársz a legjobban, ill ha elmész mellette dolgozni. Ha ennyire nincs ötleted, akkor ne égess pénzt egy bukott vállalkozással.


Én két hete indítottam el egy kft-t, ami szintén a saját munkám kiaknázására lett létrehozva, új lehetőségekkel bővítve az eddigi KATA-s tevékenységeimet. De én pontosan tudom mit és hogy fogok csinálni, kb. a munkámat évi 20-25M forintért tudom értékesíteni, ezért mertem belevágni.

2022. szept. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lakásra szavazok én is

Amúgy meg lehet azzal a bölcsész phd val és a tapasztalattal is talán kezdeni valamit: pontosan milyen végzettség és milyen munkád volt eddig?

2022. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
amúgy én 0 forinttal indultam anno 4 évr
2022. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valójában biológus diplomám van, egy elég beszűkült területen dolgozok, közepes pénzért és mostanában nem is igazán stabil a munkahelyem. Elmerengtem tudnék-e valamit kezdeni magamtól, ahol azért nem ugráltatnának, valami minimálbér legalább összejönne úgy, hogy nem 12 órázom meg hasonlók. igazából a családunknak két kiadott lakása is van jelenleg, bár a másik nem ér túl sokat, 60-at az is hoz azért. Szóval van valami alaptőke, ha kell.
2022. szept. 20. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Biológus diplomával pl tudsz korrepetálni orvosira készülőket, 0 forintból másodállású általányadózóként alig kellene adóznod, ha pedig jól megy, akkor ott lehet hagyni a mostani melót

Emellé angol és magyar nyelven youtube csatorna biológia témában.

Ehhez nem árt valami normális videofelszerelés és egy illusztrátor videovágó tanfolyam

Ezekhez lehet elearning tananyagokat is készíteni


De én a helyedben elvégeznék egy minőségbiztosítási szakmérnökit (szakember lesz a diplomádra írva), aztán elmennék alkalmazottnak medical iparban, mint sqa mérnök

2022. szept. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2022. szept. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!