Van értelme videómegosztó oldalakra komoly, tartalmas videókat készíteni és erre felépíteni egy csatornát?
Ahogy egy normál videónál is nagyon sokat számít, hogy milyen helyeken, hogyan terjeszted, hirdeted, mennyire figyelemfelkeltő, vagy unalmas a cím és a thumbnail, stb. ugyanúgy a lájvoknál is nagyon fontos lehet, hogy milyen körben, mennyire komoly és sikeres erőfeszítésekkel hirdeted be, stb. Ha csak kitolsz egy lájvot, akkor a követőid pillanatnyi szabadideje és a véletlen sokkal jobban meghatározza, hogy mennyien nézik, mint hogy mennyire érdekli őket.
Ha előre beharangozod, hogy lájvot tartok ekkor és ekkor, FB eseményt is csinálsz rá, akár még reklámozod is különböző módokon, akkor sokkal esélyesebb lehet, hogy az emberek kimondottan igazodni fognak hozzá, főleg ha olyan témában és olyan közönségnek csinálod, akiket tényleg érdekel és motiváltak is benne.
Az se mindegy, hogy egyszeri és pótolhatatlan lehetőség, ha nem nézik meg élőben, akkor később nem is láthatják, vagy utólag is visszanézhető lesz, így kevésbé vannak rákényszerítve az emberek, hogy élőben megnézzék, mert ráérnek bármikor később megnézni.
Ugyanúgy, mint minden másban, ebben is nagyon sokat számít a marketing és az ember szándékai a tartalommal és a marketinggel.
Ha jobban átgondolja az ember, sehogyan sem ellenőrizhetőek a nézettségi adatok.
Vagy elhiszed a googlenak vagy nem, az meg úgy számol és jelenít meg a lejátszási listában ahogy akar.
Ha már itt tartunk.
Az én kattintásaimat is számítja a YT a videóknál? Felraktam egy videót egy jelentéktelen kulcsszóra, sokadig helyen van most és 60+ nézettség van rajta pár nap alatt...
Elvben a te saját megtekintéseidet nem kéne figyelembe vennie, persze ezt csak akkor tudja megkülönböztetni a mérésnél, ha be vagy jelentkezve a fiókodba, ugyanazzal a géppel, böngészővel, IP címmel, stb. nézed.
Ha csak számítógépen vagy bejelentkezve a YouTube fiókodba és más hálózatról (pl. mobilnet) másik számítógépen, másik böngészőben, YouTube bejelentkezés nélkül nézed, akkor lényegesen kevesebb esélye van rájönni, hogy te ugyanaz vagy, mint aki feltöltötte. Ez sem lehetetlen, hiszen rengeteg féle módon képes lehet azonosítani, de hogy pontosan hol húzódnak a határok, amiket még figyelembe vesz és mennyire azonosítja már egy gmail bejelentkezés alapján is a felhasználót, azt nehéz pontosan tudni.
Miért baj, ha valaki ott akar befutni, fejtsd már ki?
Igazán érdekelne!
Eleinte számolja, aztán 2-3 nap és levonja, lehet már írtam, de számtalan online fizetős vagy kattintgatós a qqtube.com oldalhoz hasonló "féldarkweb" portál létezik amik mind a youtube meg a google vagy más közösségi médiafelütet manipulálására készültek, továbbá számtalan hacker létezik akiknél "megrendelhetsz" ilyesmit aztán vagy átvernek vagy nem.
A google oldaláról pedig átlagember számára átláthatatlanul bonyolult mesterséges intelligencia és szűrőalgoritmusok, továbbá az ezekhez kapcsolódó többszázoldalas (amiket senki se olvas) felhasználói szabályzatok léteznek amik alapján a rendszer automatikusan szankcionál / büntet különféle módokon a fiókon / számítógépeden történő tevékenységek alapján.
Az is lehet, hogy te semmit se csinálsz az egésszel, csak a vírusirtód vagy a tűzfalad / egyéb "kód" blokkol vagy térít el egy két eljárást vagy sütit, aztán a google algoritmus már manipulációt érzékel és büntet is, amiről külön figyelmeztetést nem fogsz kapni, csak majd nem érted miért nem növekszenek a számaid már egy hónapja, vagy miért tűnt el hirtelen 500 feliratkozód. És persze mindenféle "felelősséget" kizár a google már a legelső "olvasmányban" amire ha nem nyomsz beleegyezem-et akkor gyakorlatilag használni sem tudsz semmit.
Szolgáltatási oldalról pedig számtalan külföldi és magyar "harmadik" fél illetve cég szolgáltat ezekkel kapcsolatos szakértői tevékenységet, hogy az esetleges google szankciókkal szemben, hogyan lehet hatásosan jogorvoslattal élni, tisztázni magad, és feloldani a fiókot / zárolt / befagyasztott forgalmi számlát vagy visszakapni a számokat / nézettségi adatokat.
Ingyenes ingyenes persze, de valójában tevékenységgel fizetsz és az ezen adatgyűjtésből történő "profil" alkotással aminek mechanizmusa és rendszere sokkal hatékonyabban működik annál a szolgáltatásnál vagy szolgáltatás csomagnál mint amit cserébe ezért kapsz.
Íme egy gyakorlati példa:
A youtube videó szétakad, laggol, írja, hogy kevés a sávszélességed, de a beágyazott hirdetés vagy videó, a banner, az már akkor betölt amikor még az oldal címe se jelent meg, az sosem hibádzik...
Erről szól a "big Data" folyamatos "jóslásról" és igényfelmérésről az adott régiókban...
Ez a nagy "ingyenesség" ára!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!