Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe érdemes fektetni ha van...

Mibe érdemes fektetni ha van félre rakott pénzem? Hol találok tippeket?

Figyelt kérdés
Édesapám halála után örököltem. A pénzt arra gondoltam befektetem vállalkozásba vagy ilyesmi. Szerintetek mibe érdemes? Vagy milyen területre van értelme belépni? Mert pénz és elszántság megvan. Csak ötlet nincs. Sajnos mindig a véletlenekből derül ki, hogy ez vagy az érdemes lenne. Aztán gondoltam hátha tudtok ilyet amit ajánlanátok.
2022. jan. 2. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Hát figyelj... kérdés hogy mennyit örököltél, mi a célod, és mennyire sajnálod.


Az biztos, hogy ha forintban tartod, akkor szépen lassan lemegy az értéke, 2-3 évtized alatt töredékét fogja érni.


Szerintem ha dollárba vagy euróba teszed, az egy fokkal jobb, de ne most, és így is csökkenni fog az értéke, de lassabban.


Ha aranyat veszel, az elvileg stabil, de az elmúlt 1-2 évben annak is csökkent az értéke.


Ha pl magyar állampapírt veszel, az ELVILEG egész jól hoz, de a hatalmas infláció miatt az is várhatóan minuszos lesz.


Ha van annyi, akkor tedd ingatlanba, az nagyjából tartani fogja az értékét.


Ha egy kicsit merészebb vagy, vegyél részvényeket, de nagyon sok utánajárást igényel, hogy pontosan mit érdemes.


Ha még merészebb vagy, akkor tedd kriptovalutába. Ez nagyon sokat hozhat, de nagyon sokat is bukhatsz, és nem gyenge idegzet kell a hullámvasúthoz, amibe belekerülhetsz :) Az talán most jó, hogy a coinok nagyrésze jelentős minuszban van a csúcsukhoz képest, de semmi sem garantálja, hogy nem esnek lejjebb, akár töredékükre is. Hosszú távon ígéretesek.


Szóval... mi a cél, és mennyire vagy kockáztatós típus? :)

2022. jan. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Semmikepp ne forintba, pl allamkotveny.


Ha nem akarsz kockaztatni, akkor USD/EUR.

Ha nem akarsz kockaztatni de ertesz egy picit a dolgokhoz, USDC.


Kozepes kockazat, reszveny.

Magas kockazat, kripto.


En 30% kripto (egy resze mondjuk 0 kockazatu USDC), 70% reszvenyt tartok.

2022. jan. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért az USDC-nek is van kockázata, több mint a sima USD-nek vagy EUR-nak, igaz több hozamot is érhet el a lekötéssel. De a stabilcoinok sem 100%-osak, bármelyikről kiderülhet valami.
2022. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha én 50 millát örökölnék, akkor lehet hogy én is a stabilcoin lekötést választanám.

50 milliót ha 10%-os kamattal lekötsz 5 évig, akkor utána évente a 15% adó után hozhat 570 ezer fotintot. Ennyit egy 50 milliós ingatlan biztos nem fog, bár ez egy picit kockázatosabb.

2022. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*bocs, havonta hozhat 570 ezret, nem évente.
2022. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!