A párom kiváló villanyszerelő, ráadásul a számítógépek és autók javításához is nagyon ért. Van munkahelye, mellette néha megjavít ezt-azt a szomszédoknak. Hogyan győzzem meg, hogy ő ennél többet tud, többet érdemel, és nyisson egy saját vállalkozást?
Sehogy.
Nem mindenki vállalkozó alkat.
A vállalkozónak rengeteg feltételnek, előírásnak kell megfelelnie, pl. most a legújabb, ami jan. 1-től van, hogy minden kézzel írt számlát online jelenteni kell a NAV felé, stb.
Aztán a felelősség is sokkal nagyobb- ha valahol leég egy ház, mert zárlatos lett a vezeték, akkor máris őt veszik elő.
Végezetül az összes munkát neki kell felhajtania.
Max annyit javasolnék, hogy ha neki is van kedve hozzá, akkor mellékfoglalkozásban váltsa ki a vállalkozóit, és ha már annyi munkája van, hogy nem győzi, akkor váltson.
Mondjuk csinálj egy vállalkozási tervet. Járj utána mindennek, mi szükséges, azok mennyibe kerülnek. Mi a várható bevétel, ezt mennyi ráfordítással (idő és pénz) lehet elérni. Mennyi lesz a nyereség.
Ha ez mind megvan, és még úgy is érzed, hogy megéri és reális, akkor esetleg ő is el fog gondolkodni rajta. Esetleg.
Vállalkozni nem csak annyi, hogy mostantól több pénzért dolgozol...
Ha a párod nem akar ügyfeleket kajtatni, árajánlatokat írni, alkalmazottak nyűgjeivel foglalkozni, pályázatokon indulni, kenőpénzt adni és kapni, kreatív könyvelési trükköket elsajátítani, bíróságra járni a ki nem fizetett munkái miatt, stb akkor ne kényszerítsd rá.
Egy vállalkozónak ez a munkája nem az, hogy szépen szerel villanyt. Persze az elején van az a szint, amikor mondjuk egy KATA-s EV-ben magának dolgozik, de az nem lesz sokáig fenntartható. Vagy növekedni kell, vagy megszűnni.
4-es, de szépen, pontosan leírtad a dolgot.
Bizony, ez mind így van, sajnos :-(
A számítógépek javítása mit takar?
Memóriát, vinyót cserél vagy felpúposodott kondit is tud cserélni az alaplapban?
Autószerelés: gyújtógyertya csere vagy meg tudja határozni, hogy miért nem működik pl. az ABS az autóban?
Szerintem Ő látja jól a dolgokat!
A helyében inkább csak villanyszerelésre mennék rá, nem jó dolog ezermesternek lenni, mert ma már egyre speciálisabb tudásra van szükség.
Azért nem olyan brutális nagy dolog vállalkozni, ahogyan itt sokan leírták. Meg kell tanulni ezt-azt, és a legfontosabb, hogy ezentúl másként kell tekintenie a saját idejére, bevételeire, mint eddig alkalmazottként.
Persze a legfontosabb, hogy neki is kedve (és mersze) legyen hozzá. Ne kergesd bele olyanba, amit nem szeretne csinálni.
"Azért nem olyan brutális nagy dolog vállalkozni, ahogyan itt sokan leírták."
Persze, ha valaki ebookot árul egy webáruházban, akkor nem olyan brutális.
De egy építőiparban dolgozó vállalkozónak MINDIG rendelkezésre kell állnia - hétvégén is, de hétköznap is akár este 8-kor is.
Sima egyszerű (nem vállalkozó) Vaterás eladóként volt, hogy este fél 10-kor kívánta megvitatni a vevő, hogy a másik dolog, amit megvenne, neki mennyit ér.
Mindezt úgy, hogy hajnali 4-kor keltem, mert olyan volt a főfoglalkozásom.
És mivel vevő, nem küldhetem el melegebb éghajlatra - csak finoman értésére adtam, hogy ez nem pont az az idő, amikor ezt megvitatnám :-)
Ha nem veszi fel a telefont a vállalkozó, akkor meg úszhat a megrendelés vagy valami hiba miatt begorombulhat a vevő.
Szóval kérdező, ha vállalkozóvá akarod tenni a férjedet, akkor a magánélet nyugalmáról is lemondhatsz, nyugodtan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!