Ha csinálok egy egyéni vállalkozást (villanyszerelő), de mondjuk nincs belőle bevételem, vagy kevés akkor azt elfogadják, mint gyakorlat?
"A kérdés, hogy az egyéni vállalkozással telnek-e az évek?"
Az évek mindig telnek... :-)
Nem tudom, pontosan mire vonatkozik a kérdésed, mihez kellenek az évek, de azt tudom, hogy még ha nappalira is jársz egyetemen,és elindítod az egyéni vállalkozást, akkor KATA adózásban min havi 25 ezer ft-ot kell fizetned, tételes adózásnál pedig fizetni a könyvelőt vagy ha nincs könyvelőd, akkor adóbevallási határidőket figyelni, stb. Ha főállás, akkor kb havi 80 ezer ft fizetendő: minimálbér utáni adók, járulékok, stb.
Javaslom, hogy előbb dolgozz mester mellett, tanuld ki a dolgokat és csak utána indíts vállalkozást: iskolából kiesve aligha fogod tudni a szakma
csínját-bínját.
Bár ahogy néhány mai "mestert" elnézek, lehet, hogy ott sem... :-(
"Nem tudom, pontosan mire vonatkozik a kérdésed, mihez kellenek az évek"
Nos, olvasni valóban tudni kell:
"meg akarom csinálni az érintésvédelmi sulit, ami 3 év gyakorlathoz kötött"
2-es, hozzászólásoddal "sokat" segítettél a kérdezőnek.
Most, hogy ilyen jól megy a mások kigúnyolása, talán azt is elmondhatnád, hogy ha - mint írta a kérdező, hogy nincs belőle bevétele - akkor mégis hogy "lesz" gyakorlata.
Talán esetleg még a kérdést is megválaszolhatnád...
Szerintem ezt most nem jó helyen kérdezed...
Szemmel láthatólag itt nem nagyon tudunk válaszolni rá - inkább az érintésvédelmi sulit kellene megkérdezni, ahová kell a gyakorlat.
"2-es, hozzászólásoddal "sokat" segítettél a kérdezőnek."
Nos, ha nem vetted volna észre, a megjegyzésemmel nem neki kívántam segíteni, az neked szólt.
"Talán esetleg még a kérdést is megválaszolhatnád..."
Az nem egyértelmű mindenkinek, hogy amit felvetett, az megfelelő?
Nekem viszont nem tetszik, azért nem foglaltam állást. Hátha jön egy jobb ötlet. Az "érintésvédelmi suli" az bármelyik OKJ képzéssel foglalkozó intézmény, és nekik csak az a lényeg, hogy eléggé fegyvernek látsszon a tárgy.
Miért nem tetszik? Azért, mert ezt kár elkapkodni. Nagyon sok hülye felülvizsgálóval találkozni. Az érintésvédelmet jól tudni (a precíz alapfogalom az "érteni", de persze egy csomó száraz előírás is van, amelyekre meg emlékezni kell) az elmélet és gyakorlat egyvelege. A villanyszerelő suli az nem gyakorlat. Az egyetem meg e szempontból nem elmélet, az igen keveset ad ebből a témakörből. Az ember örül, ha bármit elfogadnak szakmai gyakorlatként, na de a nullát...
Egyébként, Kérdező, praktikus mind a hármat megcsinálni, ÉV, EBF és VV. Ezek sok szempontból együtt járnak. Például én azért kezdtem el felturbózni magamat a túlfeszültségvédelemre (is, mert volt ugyan VV-m, de régebbi) a 90-esekben, mert zavart az, hogy érintésvédelmi felülvizsgálóként látom, hogy valami a védővezetőhöz van kötve, de nem tudom, mi az, és lehet-e azt oda csatolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!